המרכז למשפט וגישור גירושין - עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר מגשרת גירושין ורם שפינר מאמן ומגשר גירושין
גישור גירושין, ייעוץ משפטי, ייצוג משפטי, אימון אישי לצמיחה ממשברים ושיקום הזוגיות

האם גישור גירושין חייב להסתיים בגירושים?

גישור גירושין – האם זה חייב להסתיים בגירושים

את השאלה האם תהליך גישור גירושין חייב להסתיים בגירושים אנחנו נשאלים לא פעם. אז לפני שנענה על כך אסביר מה תהליך גישור גירושין הוא לא. תהליך גישור הגירושין הוא אינו תהליך של טיפול זוגי או טיפול לשיקום הזוגיות או כל אימון שהוא להצלת הזוגיות.

בתהליך גישור הגירושין בני הזוג באים על מנת להסדיר בהסכמה הדדית את חייהם לאחר הגירושין. זהו תהליך וולנטרי, סודי וחסוי שבני הזוג יכולים להפסיקו בכל שלב. הנושאים שבני הזוג צריכים להגיע להסכמות בתהליך גישור הגירושין הם: משמורת הילדים (או בשפתם הגישורית זמני שהות של הילדים עם כל אחד מהוריהם) חלוקת הרכוש, מזונות הילדים והסדרת הגט.

מתי מגשרי הגירושין מציעים להפסיק את גישור הגירושין?

יחד אם זאת למרות שזהו מהותו של תהליך גישור הגירושין מגשרי הגירושין כבר בתחילת תהליך הגישור יבררו עם בני הזוג האם יש סיכוי לשיקום הזוגיות/הצלת הזוגיות. אם מגשר הגירושין או מגשרת הגירושין יזהו שקיים סיכוי לשיקום הזוגיות הם יציעו לבני הזוג לעצור את גישור הגירושין ולהתחיל בתהליך של טיפול זוגי או אימון לשיקום הזוגיות. תהליך שרק במידה ולא יצלח יחזרו בני הזוג למסלול גישור הגירושין.

רוב מגשרי הגירושין אינם מציעים גם תהליך של אימון לשיקום הזוגיות מאחר ואין זה סוג ההתמחות שלהם. אנו במרכז לגישור גירושין נותנים מענה של  360 במעלות לזוגות שמגיעים אלינו ואנחנו מנגישים לזוגות שמחליטים להתגרש מגשרי גירושין שהינם גם מאמנים בהכשרתם.

היתרונות שמגשר גירושין הינו גם מאמן

אנו חושבים ויודעים שישנה חשיבות גדולה להכשרה זו מאחר ולמאמן יש את היכולת לעזור לאדם לברר עם עצמו טוב יותר מה באמת הוא רוצה ובמיוחד שמדובר בתקופות משבר. כל חברי המרכז למשפט וגישור גירושין הינם גרושים בעצמם והורים לילדים עם ניסיון אישי רב שנים בתהליכי גירושין. נתון שמאפשר למגשרים להבין טוב יותר את הטלטלה הנפשית שעוברים המגושרים. בנוסף רם שפינר הינו מאמן אישי כמו גם עורך דין ומגשר אורי דון יחייא.

במידה ויתברר בתהליך גישור הגירושין שאין סיכוי לשיקום הזוגיות תהליך גישור הגירושין יתחיל ויסתיים (לאחר 3 עד 10 פגישות בדרך כלל) בהסכמות שבני הזוג יגיעו אליהם. הסכמות שיועלו על הכתב ויהוו את הסכם הגירושין (או כמו שאנחנו יותר אוהבים לקרוא לו הסכם לשותפות חדשה) של בני הזוג.  

מגשרי גירושין שהינם גם מאמנים בהכשרתם עוזרת לזוגות שהחליטו להתגרש להתנהל טוב יותר בתוך תהליך גישור הגירושין. המגשר שהינו גם מאמן עוזר לכל אחד מבני הזוג להבין טוב יותר עם עצמם מה באמת חשוב להם לגבי חייהם לאחר הגירושין, מה סדרי העדיפויות ועוד. זאת ועוד, המגשר- מאמן יכול לעזור לצדדים בתוך תהליך הגישור להתגבר על הפחדים והחששות שלהם בתקופה מאתגרת זאת. עזרה שמאפשרת לבני הזוג לצאת לפרק ב' של חייהם בגרסה הטובה ביותר שלהם.

זאת הסיבה שיותר ויותר מקומות שמכשירים מגשרי גירושין מציעים להם לימודי אימון מתוך ההבנה שההכשרה כמאמנים מקנה להם יכולות חשובות לנהל את תהליך גישור הגירושין טוב יותר.  

כאשר זוגות מגיעים לתהליך של גישור גירושין אלינו למרכז למשפט וגישור גירושין ומתברר במהלך השיחה הראשונית ביחד ולחוד שקיים סיכוי לשיקום הזוגיות אנו מציעים להם לעצור את התהליך ולהתחיל תהליך של אימון לשיקום הזוגיות עם רם שפינר שהינו מאמן אישי המתמחה בענייני גירושים ושיקום הזוגיות.

אורכו של תהליך האימון לשיקום הזוגיות הוא כ 12 מפגשים והוא ממוקד מאד. במהלך האימון יפגשו בני הזוג ביחד ולחוד עם רם ויקבלו פרספקטיבות וזויות מחשבה חדשות כמו גם תוכנית שיקום שתעזור להם לשקם ולהציל את הזוגיות שלהם.

לסיכום: האם תהליך של גישור גירושין חייב להסתיים בגירושין?

התשובה היא לא!. יחד עם זאת, ברוב המקרים בני זוג מגיעים למגשרי גירושין כשלפחות אחד מהם רוצה לסיים את הנישואים והבשיל בהחלטתו ולכן ברוב המקרים תהליך של גישור גירושין מסתיים בגירושים.עד כאן חברים בנושא זה. האתר שלנו רווי בתוכן בעל ערך לזוגות שהחליטו להתגרש ואנו מעודדים אותכם לצרוך כמה שיותר תוכן חינמי שיעזור לכם לצלוח את תהליך גישור הגירושין במינימנום נזקים נפשיים וכלכליים לכם ולילדכם

הספר פשוט להתגרש נכון בחינם
רם שפינר והילה הבר מגשרי גירושין וכותבי הספר "פשוט להתגרש נכון" עוזרים לזוגות להתגרש במינימום נזקים נפשיים וכלכליים לא לפי שבודקים אם יש סיכוי לשיקום הזוגיות.

פוסטים אחרונים

גירושין – למי עוברת הדירה?

כיצד מתבצעת חלוקת הזכויות בדירת המגורים בהליכי גירושין כשבני זוג מחליטים להתגרש לא פעם עולה השאלה כיצד תתבצע חלוקת הזכויות על הדירה לאחר הגירושין. כמובן

קרא עוד »

מתגרשים? תיזהרו מהסכנות האלו

שקרים מסוכנים בהליכי גירושין כשבני זוג מגיעים למצב של הליכי גירושין משפטיים ומחליטים לשכור לעצמם עורכי דין המתמחים בענייני משפחה הם יתקלו בשני סוגים עיקריים

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן