גירושין זה לא משחק (ב)ילדים!
רם שפינר והילה הבר - גישור גירושין, ייעוץ, אימון וגישור משפחתי באחריות.

כמה עולה להתגרש בגישור גירושין

בניגוד להליך משפטי בו כל תיק מתומחר בנפרד ובדרך כלל מגיע למאות אלפי שקלים בתהליך גישור גירושין הצדדים פועלים להסכמות על כלל המרכיבים (מזונות, רכוש, משמורת הילדים והגט) ואין הפרדה כספית בין תיק לתיק. מחיר פגישת גישור למשפחה נע בין 500 ₪+ מע"מ במקומות הזולים ועד 1800 ₪ ויותר +מע"מ במקומות היקרים. חשוב לציין שמדובר על עלות לשני הצדדים ולא רק לצד אחד! כלומר כל צד ישלם בין 250 ₪ עד 900 ₪ ועוד מע"מ. בשוליים כמובן תוכלו למצוא מגשרים שגובים פחות או יותר ממחירים אלו.

לרוב תהליכי הגישור גירושין מסתיימים בטווח של ארבעה עד עשרה מפגשים, בהתאם לכמות ועוצמת חילוקי הדעות של הצדדים והיכולת של הצדדים בהנחיית המגשר/ים להגיע להסכמות. ישנם גם הליכים ארוכים יותר, וזאת בהתאם לכל מקרה ומקרה. יש לקחת בחשבון את עלות כתיבת ההסכם שיכולה לנוע בין 5000 ₪ במקומות הזולים ועד 15,000 + מע"מ ויותר במקומות היקרים.

כלומר העלות הכוללת לתהליך גישור יכולה לנוע בין 7800 ש"ח ועד 33,000 ₪ +מע"מ לשני הצדדים, כולל ההסכם עצמו שיובא לאישור בית המשפט (אך לא כולל את האגרה המשולמת בבית המשפט).

קל לראות מהמספרים שמדובר בהבדלים כספיים משמעותיים בין ההליך המשפטי לבין תהליך הגישור. אולם, עד כמה שנושא הכסף הוא משמעותי, הפן החשוב עוד יותר היא העובדה שהצדדים נמנעים מסרבול התהליך, עוגמת הנפש הכרוכה בו, הפגיעה בילדים והעובדה שמישהו אחר יקבע להם כיצד יראה המשך חייהם.

ההבנה של הפער הנפשי והכספי הגדול בין הגעה לתוצאות בדרך המשפטית לעומת הדרך הגישורית, מאפשרת לצדדים להגיע להסכמות בצורה קלה יותר בנושאים רבים, ולהיות פתוחים לתהליך. בכך עולה הסיכוי להגיע להסכמות שייטיבו עם שניהם.

ומה לעשות עם הכסף שנחסך בעקבות הבחירה במסלול הגישור גירושין? אנו מאמינים שכל אחד יודע מה טוב בשבילו. אלו חלק מהרעיונות האפשריים:

בילוי ויצירת חוויות עם הילדים, לתת תשלום ראשון לרכישת דירה, שכירת דירה ברמה גבוהה יותר, או כל דבר אחר שתחליטו.

הכנו לכם טבלה קצרה שמשקפת את ההבדלים:

השוואה בין גישור גירושין לבין הליך משפטי בגירושין
רם שפינר והילה הבר מלמדים אתכם איך להתגרש נכון

רם שפינר והילה הבר

מלמדים, מייעצים מאמנים ומגשרים זוגות שהחליטו להיפרד איך להתגרש נכון

במינימום נזקים נפשיים וכלכליים לעצמם וילדיהם.

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן