המרכז למשפט וגישור גירושין - עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר מגשרת גירושין ורם שפינר מגשר גירושין
גישור גירושין, ייעוץ משפטי, ייצוג משפטי, אימון אישי לצמיחה ממשברים ושיקום הזוגיות

כיצד לנהוג נכון עם הילדים כשמתגרשים

מה לא לעשות בשיחת ההודעה לילדים על ההחלטה להתגרש?

באחד מהפוסטים הקודמים הסברנו איך נכון להודיע לילדים על ההחלטה של ההורים להתגרש. אתם יכולים לקרוא את הפוסט בלחיצה פה – איך מספרים לילדים שההורים מתגרשים. יחד עם זאת ישנם גם דברים שחשוב להקפיד לא לעשות ולא להגיד בשיחת ההחלטה להתגרש של ההורים עם הילדים ובמאמר זה נעבור עליהם.

ארבעה דברים מרכזיים שלא כדאי לעשות בשיחה ההודעה לילדים על ההחלטה להתגרש

1. לא להרים את הקול אחד על השני בשיחת ההודעה לילדים על ההחלטה של ההורים להתגרש.

השיחה עם הילדים בדבר ההחלטה של ההורים להתגרש היא קשה ומורכבת לילדים. יחד עם זאת השיחה מורכבת וקשה לא פחות גם להורים מאחר ושניהם נמצאים בסערת רגשות וחוסר וודאות. לכן, חשוב שההורים יגיעו לשיחה עם הילדים בדופק נמוך ויתחייבו לעצמם ולצד השני שבשום מצב הם לא ירימו את הקול אחד על השני בפני הילדים כשהם מבשרים להם על ההחלטה שלהם להתגרש.

2. לא להאשים את הצד השני בפרוק המשפחה בשיחת ההודעה לילדים על ההחלטה של ההורים להתגרש. 

כמו שהרמת הקול אינה מומלצת בשיחת ההודעה על הרצון להתגרש בפני הילדים, כך גם תוכן השיחה צריך להיות כזה שאינו מאשים אף אחד. הילדים צריכים להרגיש שההחלטה להתגרש הייתה משותפת לשני ההורים. כשהדברים יאמרו בצורה כזאת הוא יקל על הילדים לקבל את הבשורה.

3. לא להודיע לילדים על ההחלטה להתגרש כשההורה השני לא נמצא.

ההודעה על הגירושין בפני הילדים צריכה להתבצע כששני ההורים נוכחים בה. תודעתית, הנוכחות של שני ההורים בשיחת ההודעה על הגירושין מייצרת לילדים תמונה של חזית אחידה של ההורים למרות הבשורה הקשה של הגירושין. זוהי תחושה שתעזור להם בעיכול הבשורה הלא פשוטה.

4. לא להבטיח לילדים דברים שעדיין לא סגורים עליהם לגבי הגירושין.

יכול להיות שלאחר שתודיעו לילדים על הגירושין שלכם ותאפשרו להם לשאול שאלות אתם תקבלו שאלות שתתקשו לענות עליהם. חשוב שהאמון בין הילדים להורים ישמר ואם עולה שאלה שאין להורים תשובה עליה ההורים יגידו: "אין לנו תשובה לגבי זה עדיין וברגע שתהיה לנו תשובה נעדכן אתכם מייד".

אם מעניין אתכם לדעת יותר לעומק איך להגיד לילדים שאתם מתגרשים  – לחצו כאן. 

זהו חברים, עד כאן לגבי הטיפים שלנו מה לא להגיד לילדים בשיחה על ההחלטה של ההורים להתגרש ואנו מקווים שקיבלתם ערך מהמאמר. גישור גירושין הוא נושא חשוב ורציני ואם תרצו לשמוע עליו עוד פרטים אל תהססו לפנות אלינו.

אם יש לכם עוד שאלות בנושא זה או שאלות הנוגעות לגישור גירושין, אימון ואימון לשיקום הזוגיות אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לענות.

רם שפינר, מגשר גירושין ומאמן אישי לצמיחה ושיקום הזוגיות בעל תואר במנהל עסקים ויזם, אב לתומר שחר ואופיר ביחד עם הילה הבר, אמא לאוהד, מגשרת גירושין, בעלת תואר בפיסכולוגיה ועבר ניהולי רב שנים נמצאים בפרק ב' יחד ועוזרים לזוגות להתגרש בטוב, להתגרש נכון במינימום נזקים כלכליים ונפשיים לעצמם וילדיהם. 

פוסטים אחרונים

יצר נקמנות בגירושין

סכנות הרצון לנקמה בתהליכי גירושין נ-ק-מ-ה…מכירים את התחושה? יצר הנקמנות הוא חזק ומסוכן מאד במיוחד שמדובר בתהליכי גירושין בין הורים. מישהו פגע בכם / עבד

קרא עוד »

ייצוג משפטי בגירושין

ייצוג משפטי בהליך גירושין חשיבותו של ייצוג משפטי בהליכי גירושין הוא רב.הליך גירושין הינו תהליך מורכב וטעון, אך אם נעשה ניסיון באמצעות גישור גירושין שלא

קרא עוד »

הסכמי ממון

גישור בהסכמי ממון   בבואנו לדון בכתיבת הסכמי ממון יש לקחת בחשבון כי הסכם ממון צריך להתבצע בכתב. אם בני הזוג נשואים, ההסכם צריך לקבל

קרא עוד »

ניכור הורי

התמודדות עם ניכור הורי – השפעת סכסוך גירושין על הילדים מה זה ניכור הורי ? ניכור הורי הוא אחד התופעות המכוערות, מזעזעות והמסוכנות ביותר בכל

קרא עוד »

משמורת ילדים וזמני הורות

משמורת ילדים ההסכמות שהורים יצטרכו להגיע אליהם בנושא משמורת ילדים בתהליך של גישור גירושין. הסכם זמן שהות למתגרשים זו אופציה מועדפת. משמורת ילדים הינה אחת

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן