עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

כיצד לנהוג נכון עם הילדים כשמתגרשים

מה לא לעשות בשיחת ההודעה לילדים על ההחלטה להתגרש?

באחד מהפוסטים הקודמים הסברנו איך נכון להודיע לילדים על ההחלטה של ההורים להתגרש. אתם יכולים לקרוא את הפוסט בלחיצה פה – איך מספרים לילדים שההורים מתגרשים. יחד עם זאת ישנם גם דברים שחשוב להקפיד לא לעשות ולא להגיד בשיחת ההחלטה להתגרש של ההורים עם הילדים ובמאמר זה נעבור עליהם.

ארבעה דברים מרכזיים שלא כדאי לעשות בשיחה ההודעה לילדים על ההחלטה להתגרש

1. לא להרים את הקול אחד על השני בשיחת ההודעה לילדים על ההחלטה של ההורים להתגרש.

השיחה עם הילדים בדבר ההחלטה של ההורים להתגרש היא קשה ומורכבת מאד לילדים. יחד עם זאת השיחה מורכבת וקשה לא פחות גם להורים מאחר ושניהם נמצאים בסערת רגשות וחוסר וודאות. לכן, חשוב שההורים יגיעו לשיחה עם הילדים בדופק נמוך ויתחייבו לעצמם ולצד השני שבשום מצב הם לא ירימו את הקול אחד על השני בפני הילדים כשהם מבשרים להם על ההחלטה שלהם להתגרש.

2. לא להאשים את הצד השני בפרוק המשפחה בשיחת ההודעה לילדים על ההחלטה של ההורים להתגרש. 

כמו שהרמת הקול אינה מומלצת בשיחת ההודעה על הרצון להתגרש בפני הילדים, כך גם תוכן השיחה צריך להיות כזה שאינו מאשים אף אחד. הילדים צריכים להרגיש שההחלטה להתגרש הייתה משותפת לשני ההורים. כשהדברים יאמרו בצורה כזאת הוא יקל על הילדים לקבל את הבשורה.

3. לא להודיע לילדים על ההחלטה להתגרש כשההורה השני לא נמצא.

ההודעה על הגירושין בפני הילדים צריכה להתבצע כששני ההורים נוכחים בה. תודעתית, הנוכחות של שני ההורים בשיחת ההודעה על הגירושין מייצרת לילדים תמונה של חזית אחידה של ההורים למרות הבשורה הקשה של הגירושין. זוהי תחושה שתעזור להם בעיכול הבשורה הלא פשוטה של גירושין ופרידה של הוריהם.

4. לא להבטיח לילדים דברים שעדיין לא סגורים עליהם לגבי הגירושין.

יכול להיות שלאחר שתודיעו לילדים על הגירושין שלכם ותאפשרו להם לשאול שאלות אתם תקבלו שאלות שתתקשו לענות עליהם. חשוב שהאמון בין הילדים להורים ישמר ואם עולה שאלה שאין להורים תשובה עליה ההורים יגידו: "אין לנו תשובה לגבי זה עדיין וברגע שתהיה לנו תשובה נעדכן אתכם מייד".

אם מעניין אתכם לדעת יותר לעומק איך להגיד לילדים שאתם מתגרשים  – לחצו כאן. 

זהו חברים, עד כאן לגבי הטיפים שלנו מה לא להגיד לילדים בשיחה על ההחלטה של ההורים להתגרש ואנו מקווים שקיבלתם ערך מהמאמר. גישור גירושין הוא נושא חשוב ורציני ואם תרצו לשמוע עליו עוד פרטים אל תהססו לפנות אלינו.

המרכז למשפט וגישור גירושין נותן מענה של 360 מעלות לזוגות שהחליטו להתגרש. אם יש לכם עוד שאלות הנוגעות לגישור גירושין, אימון לגרושים וגרושות, אימון לשיקום הזוגיות, הסכמי ממון, הסכם שלום בית ולחילופין גירושין אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לענות.


רם שפינר, מגשר גירושין ומאמן אישי לצמיחה ושיקום הזוגיות בעל תואר במנהל עסקים ויזם, אב לתומר שחר ואופיר, הילה הבר, אמא לאוהד, מגשרת גירושין, בעלת תואר בפיסכולוגיה ועבר ניהולי רב שנים נמצאים בפרק ב' עם רם ביחד  עם עורך דין ומגשר אורי דון יחייא עוזרים לזוגות להתגרש בטוב, להתגרש נכון במינימום נזקים כלכליים ונפשיים לעצמם וילדיהם. 

פוסטים אחרונים

איך להתגרש

איך להתגרש נכון כאשר זוג מגיע למצב שהוא רוצה להתגרש ולסיים את תקופת הנישואין שלו, חשוב שיתייעץ עם האנשים הנכונים כיצד להתגרש נכון ואיך להתנהל

קרא עוד »

סימנים שצריך להתגרש

מתי הזמן להתגרש קבלת ההחלטה לסיים נישואים ולהתגרש אינה החלטה קלה להגיע אליה. יחד עם זאת זיהוי מתי ההחלטה להתגרש עשויה להיות הצעד ההגיוני היחיד

קרא עוד »

להתגרש

להתגרש נכון בישראל לצערינו ההחלטה להתגרש אף פעם לא קלה. יחד עם זאת על אף שההחלטה קשה היא הופכת למציאות עבור זוגות רבים. זו הסיבה

קרא עוד »

שאלון האם להתגרש

שאלון גירושין 2024 גירושין הם אירוע מטלטל המשנה את חיי המשפחה בצורה דרמטית ומשפיע לא רק על בני הזוג המעורבים אלא גם על ילדיהם. בתוך

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להתגרש

כמה זמן לוקח להתגרש בישראל לא פעם אנחנו נשאלים מפי לקוחותינו את השאלה: כמה זמן לוקח להתגרש בישראל? התשובה לשאלה הזו היא תלוי. ולמה הכוונה?

קרא עוד »

גישור משפחתי

איך להתגרש דרך גישור משפחתי גישור גירושין משפחתי הוא כלי יקר ערך לזוגות המחליטים להתגרש. גישור גירושין הוא הדרך הטובה ביותר לפתרון קונפליקטים ומחלוקות בתהליך

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן