עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין

באילו מצבים הסכם שלום בית ולחילופין גירושין רלוונטי?

ההחלטה אם להתגרש אף פעם לא קלה. לפעמים בני זוג לא בטוחים שלהתגרש זה מה שהכי נכון להם לעשות ולכן נשארים קפואים ופאסיביים במצבם. כלומר מצד אחד לא טוב להם ויש הרבה דברים שמפריעים להם בזוגיות אך מצד שני יש להם עדיין רגשות כלפי הצד השני וגם תקווה שהדברים יוכלו להשתנות וניתן יהיה לשקם את הזוגיות. לא מעט זוגות שנמצאים במצב זה לא יודעים שיש פיתרון למצבים אלו.

הפיתרון למצבים שכאלו נקרא "הסכם שלום בית ולחילופין גירושין". הסכם זה הוא ארוך מעט מהסכם גירושין רגיל והוא כולל שני מצבים. בחלקו הראשון של ההסכם יש את פרוט התנאים המוסכמים על בני הזוג למטרת קיום שלום בית ביניהם,תנאים אשר יתנו הזדמנות ותקווה לשיקום הזוגיות. בחלקו השני של "הסכם שלום בית ולחילופין גירושין" מפורט הסכם גירושין למקרה וחלילה שלום הבית לא יצלח. כמו הסכם גירושין, "הסכם שלום בית לחילופין גירושין" מקבל תוקף של פסק דין בבית המשפט לפי כל הכללים של הסכם גירושין רגיל. אם כן, הסכם "שלום בית ולחילופין גירושין" נועד לזוגות שעדיין לא החליטו סופית שברצונם להתגרש.

היתרון של הסכם שלום בית לחילופין גירושין

"הסכם שלום בית ולחילופין גירושין" הוא פיתרון טוב למצבים כאלו אך הוא יכול להיות טוב הרבה יותר אם בני הזוג יעברו אימון זוגי או טיפול זוגי לשיקום הזוגיות שלהם על מנת לבדוק אם יש נכונות אמיתית לשלום בית של שני הצדדים. באימון/טיפול זוגי יקבלו בני הזוג כלים מחשבתיים ומעשיים כיצד לשקם את הזוגיות שלהם ויגלו בעצמם אם יש סיכוי לשיקום הזוגיות שלהם מצד שניהם.

זו הסיבה שאנו ממליצים לזוגות שרוצים לתת הזדמנות אמיתית נוספת לשיקום הזוגיות שלהם לעבור אצלנו קודם כל תהליך של אימון זוגי ממוקד של שלושה חודשים לשיקום הזוגיות. ורק לאחר מכן להחליט אם "הסכם שלום בית ולחילופין גירושין" מתאים להם או לבנות הסכם גירושין רגיל.

על האימון הזוגי לשיקום הזוגיות הממוקד שאנו מעבירים תוכלו ללמוד יותר כאן.

איך נראה "הסכם שלום בית ולחילופין גירושין" ?

בחלק הראשון של "הסכם שלום בית ולחילופין גירושין" נכתבים כל התנאים אשר חשובים לבני הזוג שיתקיימו על מנת שירגישו טוב להישאר בזוגיות שלהם ולקיים שלום בית. ברשימה למטה פירטנו חלק מהדברים שיכולים להיות כלולים בחלק של "שלום בית" בתוך ההסכם הכולל של "הסכם שלום בית ולחילופין גירושין", אך זו לא רשימה סגורה. בני הזוג מוסיפים ל"הסכם שלום הבית לחילופין גירושין" כל נושא שחשוב להם על מנת לשקם את הזוגיות ביניהם על מנת ליצור שלום בית אמיתי.

אלו חלק מהנושאים שיכולים בני הזוג לקבוע בחלק של "שלום בית" בתוך "הסכם שלום בית לחילופין גירושין":

כללי תקשורת בין בני הזוג- מה הם הכללים לתקשורת  בבית כאשר יש מחלוקות.

חלוקת זמנים – מה תהיה חלוקת הזמן של כל אחד מבני הזוג עם הילדים.

פתרון מחלוקות – באיזה מצבים בני הזוג מתחייבים ללכת יחד לטיפול/אימון זוגי.

נאמנות- התחייבות לנאמנות לצד השני ללא בגידות כאשר אם תתקיים בגידה יהיה קנס כספי כלפי הצד שבגד.

חינוך – הסכמות לגבי אופן חינוך הילדים.

משפחתיות – הסכמות לגבי קיום ארוחות ערב/צהריים משותפות.

אינטימיות – התחייבות לקיום חיי האישות ואם ישנה בעיה לפנות לגורם רלוונטי לעזרה.

בילויים משותפים – התחייבות לזמני בילוי יחד.

ועוד..

בחלק השני של הסכם "שלום בית לחילופין גירושין" יופיעו כל הפרמטרים הסטנדרטיים של הסכם גירושין הכוללים, זמני שהות של כל אחד מההורים עם הילדים (משמורת ילדים בשפה המשפטית), מעבר תשלומים בין ההורים (מזונות בשפה המשפטית) וחלוקת הרכוש כמו גם הסדר הגט בין הצדדים.

אם יש לכם שאלות נוספות לגבי "הסכם שלום בית לחילופין גירושין" אל תהססו. צרו איתנו קשר ונשמח לייעץ ולעזור לכם.

 

למה חשוב להיעזר בנו בכתיבת "הסכם שלום בית לחילופין גירושין"?

אנו פועלים בשני אפיקים בתחום המשפחתי. גם מאמנים לשיקום הזוגיות וגם מגשרי גירושין. ב"הסכם שלום בית ולחילופין גירושין" שני הפרמטרים האלו צריכים לבוא לידי ביטוי בצורה משמעותית בהסכם. מאחר ואלו הם תחומי העיסוק שלנו, אנו נעזור לזוגות לחשוב יחד על כל הפרמטרים החשובים להם שצריך להכניס להסכם, על מנת שהחלק של "שלום בית" בו יצלח.

הילה הבר ורם שפינר, עוזרים (מהלב) לזוגות לשקם את הזוגיות בתהליך ממוקד של שלושה חודשים או לחילופין להתגרש בגישור גירושין שיוביל להסכם גירושין/"הסכם שלום בית לחילופין גירושין", הוגן ויציב המקובל על שני בני הזוג ללא בתי משפט, ובמינימום הוצאות כספיות ונזקים נפשיים לעצמם ולילדיהם.

הסכם גירושין

כותבים עלינו...

פוסטים אחרונים

איך להתגרש

איך להתגרש נכון כאשר זוג מגיע למצב שהוא רוצה להתגרש ולסיים את תקופת הנישואין שלו, חשוב שיתייעץ עם האנשים הנכונים כיצד להתגרש נכון ואיך להתנהל

קרא עוד »

סימנים שצריך להתגרש

מתי הזמן להתגרש קבלת ההחלטה לסיים נישואים ולהתגרש אינה החלטה קלה להגיע אליה. יחד עם זאת זיהוי מתי ההחלטה להתגרש עשויה להיות הצעד ההגיוני היחיד

קרא עוד »

להתגרש

להתגרש נכון בישראל לצערינו ההחלטה להתגרש אף פעם לא קלה. יחד עם זאת על אף שההחלטה קשה היא הופכת למציאות עבור זוגות רבים. זו הסיבה

קרא עוד »

שאלון האם להתגרש

שאלון גירושין 2024 גירושין הם אירוע מטלטל המשנה את חיי המשפחה בצורה דרמטית ומשפיע לא רק על בני הזוג המעורבים אלא גם על ילדיהם. בתוך

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להתגרש

כמה זמן לוקח להתגרש בישראל לא פעם אנחנו נשאלים מפי לקוחותינו את השאלה: כמה זמן לוקח להתגרש בישראל? התשובה לשאלה הזו היא תלוי. ולמה הכוונה?

קרא עוד »

גישור משפחתי

איך להתגרש דרך גישור משפחתי גישור גירושין משפחתי הוא כלי יקר ערך לזוגות המחליטים להתגרש. גישור גירושין הוא הדרך הטובה ביותר לפתרון קונפליקטים ומחלוקות בתהליך

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן