עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

גיבוש הסכם גירושין


גיבוש הסכם גירושין


גיבוש הסכם גירושין אינו ענין פשוט. מדובר בהסכם שילווה את בני הזוג שנים רבות אם יש להורים ילדים. זו הסיבה שאנו מעדיפים לקרוא להסכם הגירושים הסכם לשותפות חדשה. הסכם הגירושין צריך להיכתב לאחר גיבוש ההסכמות בעל פה. הסכם גירושין לאחר שעבר את אישורם של בני הזוג צריך לעבור אישור בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה על מנת לקבל תוקף של פסק דין.  

הסכם הגירושים כולל בתוכו את הנושאים הבאים:

א. זמני ההורות של כל הורה עם הילדים – מה שנהוג להיקרא משמורת הילדים.

ב. הוצאות הילדים – מה שנהוג להיקרא מזונות ילדים.

ג. חלוקת הרכוש בין בני הזוג – בצורה כזו שיתבצע איזון משאבים.

ד. הסדרה של טקס הגט – בבית הדין הרבני.

מטרתו העיקרית של הסכם הגירושים הוא לעצב מחדש את ההתאמה לשותפות החדשה בין בני הזוג לאחר פירוק הנישואין בצורה כזו שתאפשר לשניהם לחיות ולגדל את הילדים במינימום מחלוקות. גיבוש הסכם גירושין בהסכמה איננו חובה המוטלת מכוח הדין שהרי שאם אין הסכמה בין הצדדים לסעיפי ההסכם הם יצטרכו לפנות לערכאות המשפטיות על מנת לקבל החלטה בעניינם ע"י גורם שלישי – בית המשפט. מניסיון, כשתהליכי גירושין מתנהלים בבתי המשפט רמת הסכסוך וחילוקי הדעות בין בני הזוג מחמירה וכתוצאה מכך ילדיהם נפגעים ברמה הנפשית ובני הזוג מוציאם מאות אלפי שקלים מיותרים לייצוג משפטי. כסף שבני הזוג יכלו להפנות למקומות מועילים יותר לעצמם וילדיהם.

ניסוח הסכם גירושין


הסכם גירושין נועד להסדיר את כל מה שכרוך בגירושין בין בני זוג, תוך חלוקת רכוש ונכסים, הסדרה של ההוצאות על הילדים, זמני ההורות עם הילדים ועוד. ההסכם צריך לנבוע מהסכמות הצדדים ומהבנתם את המצב העובדתי והמשפטי גם יחד. ניסוח הסכם גירושין באופן מדויק ומפורט חשוב על מנת לתת הגנה לצדדים שלא יצטרכו להגיע לערכאות משפטיות בגלל פרשנות שאינה חד משמעית לגבי סעיפים מסוימים בהסכם הגירושין או היעדר סעיפים המתייחסים למצבים שיכולים לקרות בעתיד . ניסוח הסכם גירושין היורד לפרטי פרטים הוא הדרך האופטימלית לסיים את הנישואין ולהמשיך הלאה במינימום נזק כלכלי ונפשי ויאפשר לצדדים להמשיך בחייו בצורה המיטבית לאחר הגירושין. ניסוח הסכם גירושים מחייב ידע רב וניסיון שנצבר לאורך השנים בראיית על של העוסקים בענייני גירושין. המצב האידיאלי הוא ניסוח הסכם גירושין בהסכמה – גירושין בהסכמה דו צדדית.

גירושין בהסכמה


בבואנו להגיע ליעד של גירושין בהסכמה נעבור גם את שלב גיבוש הסכם גירושין באמצעות גישור בהסכמה לגירושין כאשר מטרת הגישור היא להביא את בני הזוג למצב של גירושין בטוב – להסכמות בשלושה נושאים מרכזיים: מזונות, משמורת הילדים ורכוש. לאחר שבני זוג מגיעים להסכמות בתחומים אלה המגשר יעלה אותם על כתב וינסח טיוטה ראשונית של הסכם הגירושים. בגיבוש הסכם גירושין במהלך גישור גירושין, שני בני הזוג יקבלו את הטיוטה ויכתבו למגשר את הערותיהם הנדרשים על מנת לדייק את ההסכם לשביעות רצונם. רק לאחר ששני בני זוג יסכימו על כל תוכנו של ההסכם הם יחתמו עליו. לאחר החתימה יקבעו בני הזוג פגישה בבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני ליד מקום מגוריהם ויתנו להסכם תוקף של פסק דין.

 

רם שפינר והילה הבר מאמנים לשיקום הזוגיות ומגשרי משפחה וגירושין

עוזרים לזוגות להתגרש בטוב רק לאחר שהם משוכנעים שאין דרך לשלום בית. לזוגות שרוצים לתת הזדמנות נוספת לשיקום הזוגיות שלהם אנו מציעים תהליך ממוקד של אימון זוגי לשיקום הזוגיות בשלושה חודשים כשבסופם יחליטו בני הזוג האם פניהם לשלום בית או לגיבוש הסכם גירושין / הסכם שלום בית לחילופין גירושין בתהליך של גישור גירושין במינימום נזקים נפשיים וכלכליים לעצמם וילדיהם.

פוסטים אחרונים

הסכם גירושים תוך שבוע

האם אפשרי להתגרש תוך שבוע זה לא סוד שתהליכי גירושים הם מהאירועים הקשים ביותר שבני האדם עוברים בחייהם הן בהבט הנפשי והן בהבט הכלכלי. ישנם

קרא עוד »

הדרך המחתרתית להתגרש

להתגרש מהר בדרך מחתרתית זה לא סוד שרוב תהליכי הגירושין מלווים בלחץ כבד אותו חווים בני הזוג הן ברמה הנפשית והן ברמה הכלכלית. אחת הסיבות

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן