המרכז למשפט וגישור גירושין - עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר מגשרת גירושין ורם שפינר מגשר גירושין
גישור גירושין, ייעוץ משפטי, ייצוג משפטי, אימון אישי לצמיחה ממשברים ושיקום הזוגיות

גישור גירושין

גישור גירושין

הדרך הזולה והזריזה ביותר לצלוח בשלום את הליך הגירושין עוברת דרך גישור גירושין. הליכים בבית המשפט הם יקרים, מתישים, וארוכים בהרבה מהליך הגישור. גישור זוגיגישור בהסכמה למתגרשים – גישור של שני בני הזוג וכך כל הליך הגירושין יכול להיות יעיל, מהיר, ולא יקר. רם והילה מגשרי גירושין לא כופים את דעתם על הצדדים וכל צד יכול לצאת מההליך לכשירצה. ההליך בעל אופי נינוח תוך שמירה על יחסים טובים בין בני הזוג בחיסיון ושמירה על דיסקרטיות ולכן בני הזוג יכולים להתבטא בחופשיות בפני רם והילה מגשרים לגירושין, ודבריהם לא ישמשו נגדם בבית המשפט. ההסדר שאליו מגיעים הצדדים עם מגשרי גירושין רם והילה יקבל בסופו של דבר תוקף של פסק דין.

גישור גירושין הוא תהליך שמטרתו להביא את בני הזוג להסכמות בשלושה נושאים מרכזיים: משמורת הילדים, רכוש ומזונות לכל נושא ישנם תתי סעיפים רבים והם מותאמים בצורה אישית לכל משפחה ומשפחה.

ברמה המעשית ההגעה להסכמות מתבצעת באמצעות פגישות של המגשרים עם בני הזוג ביחד ולחוד על פי הצורך הספציפי של כל מקרה.

בפגישה הראשונית ילמדו המגשרים על המציאות המשפחתית הספציפית של בני הזוג, יבינו ביחד איתם האם יש ביניהם הסכמות ויבררו מה הם הנושאים שעדיין במחלוקת שידונו איתם עליהם במהלך הפגישות הבאות.

לאחר ההסבר של המגשרים על מהות תהליך הגישור, בני הזוג יתבקשו  לחתום על הסכם השתתפות בתהליך, 

מסמך קצר בין שני עמודים.

לאחר ההגעה להסכמות ינסחו מגשרי גירושין טיוטה ראשונית של הסכם הגירושין  ששני בני הזוג יקבלו במייל ויעברו עליו. לאחר מכן כל אחד מבני הזוג ישלח את ההערות שלו למגשר ורק לאחר שההסכם יהיה לשביעות רצונם של שני בני הזוג הם יחתמו עליו. רם שפינר מגשר גירושין יועץ לגרושים יכוון ויוביל לגירושין בטוב, גירושין בהסכמה. הילה הבר מגשרת גירושין יועצת לגרושים תכוון ותוביל לגירושין בטוב, גירושין בהסכמה.

לאחר החתימה על ההסכם יפנו בני הזוג למזכירות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני ליד מקום מגוריהם בהם יקבע להם תאריך להגעתם לדיון קצר של אישור ההסכם ומתן תוקף של פסק דין. מדובר בתהליך שבדרך כלל לא לוקח יותר מרבע שעה.

בית המשפט יעבור על ההסכם עם בני הזוג ויראה שאין בו דברים חריגים הפוגעים בילדים ויתן תוקף של פסק דין להסכם. לאחר מכן או במקביל יקבעו לעצמם בני הזוג תאריך בבית דין הרבני לטקס מתן הגט.

התהליך עצמו וולונטרי ואי אפשר לחייב אף אחד מבני הזוג להגיע אליו. ההגעה היא מרצון וכל אחד יכול להפסיק את הגישור בכל שלב. 

תהליך הגישור הוא סודי וחסוי והדברים שיאמרו בו אינם יכולים לשמש כראייה בבית המשפט במידה והזוג יגיע לשם.

עוד יוסבר לבני הזוג שיש להם זכות לקבל ייעוץ חיצוני מכל גורם אשר ירצו בו במהלך הגישור לרבות יעוץ משפטי ויודגש בפניהם שהם מחויבים לנהוג בתום לב ובהגינות. 

המגשרים יבהירו לבני הזוג שהם אינם מחליטים על דבר וידגישו שתפקידם הוא לעזור ללוות ולהוביל את בני הזוג להסכמות ביניהם ואף החלטה לא תתקבל ללא הסכמה של הצד השני.

אלו הם עיקרי הדברים וכמובן שישנם דברים נוספים בגישור שבני הזוג ידעו כשיגיעו אליו.

אם יש לכם עוד שאלות על תהליך הגישור או תרצו שנשלח לכם מראש דוגמה של הסכם השתתפות בתהליך גישור אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשלח לכם  בכיף☺ בהצלחה.

רוצים לדעת עוד על תהליך גישור הגירושין? הכנו לכם עוד סרטון הדרכה חשוב בנושא שיענה לכם על שאלות של סודיות, חיסיון, אחריות ועוד….

לגישה לסרטון לחצו כאן.

ואם עוד לא הורדתם את ספר ההדרכה המעשי שלנו "פשוט להתגרש נכון" אתם מוזמנים לעשות זאת עכשיו ללא עלות מכאן.

 

רם שפינר והילה הבר מגשרי משפחה וגירושין

עוזרים (מהלב) לזוגות שהחליטו להתגרש לעשות זאת במינימום נזקים

נפשיים וכלכליים לעצמם ולילדיהם. 

לקבלת הספר פשוט להתגרש נכון בחינם לחצו כאן או על התמונה משמאל!

יש לכם שאלות בנושא גירושין? הרגישו חופשי ליצור איתנו קשר ותקבלו שיחת ייעוץ ראשונית בחינם. 

בהצלחה!


הספר פשוט להתגרש נכון בחינם

פוסטים אחרונים

יצר נקמנות בגירושין

סכנות הרצון לנקמה בתהליכי גירושין נ-ק-מ-ה…מכירים את התחושה? יצר הנקמנות הוא חזק ומסוכן מאד במיוחד שמדובר בתהליכי גירושין בין הורים. מישהו פגע בכם / עבד

קרא עוד »

ייצוג משפטי בגירושין

ייצוג משפטי בהליך גירושין חשיבותו של ייצוג משפטי בהליכי גירושין הוא רב.הליך גירושין הינו תהליך מורכב וטעון, אך אם נעשה ניסיון באמצעות גישור גירושין שלא

קרא עוד »

הסכמי ממון

גישור בהסכמי ממון   בבואנו לדון בכתיבת הסכמי ממון יש לקחת בחשבון כי הסכם ממון צריך להתבצע בכתב. אם בני הזוג נשואים, ההסכם צריך לקבל

קרא עוד »

ניכור הורי

התמודדות עם ניכור הורי – השפעת סכסוך גירושין על הילדים מה זה ניכור הורי ? ניכור הורי הוא אחד התופעות המכוערות, מזעזעות והמסוכנות ביותר בכל

קרא עוד »

משמורת ילדים וזמני הורות

משמורת ילדים ההסכמות שהורים יצטרכו להגיע אליהם בנושא משמורת ילדים בתהליך של גישור גירושין. הסכם זמן שהות למתגרשים זו אופציה מועדפת. משמורת ילדים הינה אחת

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן