עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

האמת הנסתרת מאחורי החלטות ופסקי דין בבתי המשפט העוסקים בגירושין

איך מתקבלות החלטות בבית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני

בסרטון וידאו זה אנו מסבירים כיצד מתקבלות החלטות בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים. מידע חשוב לכל אלו המתלבטים בין להתגרש דרך הליך משפטי או בין תהליך של גישור גירושין. 

לא פעם אנו שומעים מבני זוג שהחליטו להתגרש שהם חושבים שעדיף להם לנהל את הגירושין שלהם בהליך משפטי. הסיבה לכך בראייתם היא שיש להם הוכחות רבות שתומכות בטענות שלהם והם בטוחים ב 100% שהם יקבלו את כל רצונם. 

אז לפני שמישהו רץ לבית המשפט אשתף אתכם מנסיונינו ומנסיון אנשים שאנו מלווים כיצד עובדת המערכת על מנת שיהיה לכם מידע מקדים לפני קבלת ההחלטה. 

בתי המשפט בישראל מגיעים להחלטותיהם על בסיס חוקים, פסקי דין קודמים והתרשמות השופט הספציפי המופקד על התיק. 

לכל שופט או שופטת ישנו שיקול דעת על איזה פסקי דין קודמים הם בוחרים להסתמך לפני מתן פסק הדין. 

ויותר מזה לעיתים ישנם פסקי דין המבוססים על התרשמות השופט בלבד מבלי חובתו לתת הסברים מעמיקים. כך גם כל שופט מביא לכל סיטואציה את תפיסת עולמו ופרשנותו האישית. 

חשוב לזכור שאין לאף אחד שליטה, לא לעורכי הדין ובטח שלא לבני הזוג מי יהיה השופט או השופטת שיתמנו לטפל בתיק שלהם ומה תפיסת עולמם.

ויותר מכך צריך לקחת בחשבון שגם השופט הוא בן אדם שממונה על מאות תיקים ונמצא תחת לחץ ויכול לטעות.  

דעו שגם כשאתם בטוחים בטיעונכם ב 100% גם לצד השני יהיו טיעונים שלא בהכרח ידועים לכם ובנוסף קחו בחשבון שהצד שמנגד ייתן פרשנויות נוספות לטיעונים שלכם ובהתאם להשקפת עולמו של השופט הם יתקבלו או לא. 

גם אם יקבל בית המשפט את הטיעונים אי אפשר לדעת איזה כובד משקל בהחלטתו הוא ייתן להם. אז נכון תמיד פתוחה לכם דרך הערעור אך שוב מדובר בהליך יקר וארוך ללא ידע מי יהיו השופטים גם בתהליך זהו אתם יכולים למצוא את עצמכם בקלות מנהלים שנים על גבי שנים את תהליך הגירושים שלכם. 

לכן, לבית המשפט אתה יודע איך אתה נכנס  – אבל לא יודע איך אתה יוצא! כל תוצאה יכולה להיות הפתעה יחד עם זאת לפעמים אין ברירה וצריך לפנות לבית המשפט.  אבל יש לא מעט מקרים שזוגות מגיעים לבית המשפט מהסיבות הלא נכונות ושאינן מחויבות המציאות.

וודאו שאתם מצידכם עושים את כל הצעדים האפשריים על מנת לא להגיע לשם גם אם הצד השני מתנגד ואינו מבין את ההשלכותשל בחירותיו. 

יצרנו גם סרטון הדרכה שמסביר איך לשכנע את הצד השני להגיע להידברות גם אם הוא מראה סימנים שאינו רוצה חפשו אותו בערוץ היוטיוב שלנו.

אז זהו, עכשיו שיש לכם תקציר איך המערכת עובדת אנו משאירים לכם את ההחלטה איך לכם יותר נכון לפעול.  ובכדי לעזור לכם עוד יותר כתבנו את ספר ההדרכה "פשוט להתגרש נכון".

ספר שמלמד צעד אחר צעד איך לנהל תהליך גירושין בחוכמה ובמינימום נזקים כלכליים ונפשיים להורים ולילדיהם. לזמן מוגבל הספר ינתן ללא עלות.

אם אתם נמצאים בתהליכי פרידה או יש לכם חברים שנמצאים במצב זה חשוב שתעבירו להם את הסרטון שיכול לחסוך להם הרבה מאד כסף ופגיעה נפשית בעצמם ובילדיהם

פוסטים אחרונים

איך להתגרש

איך להתגרש נכון כאשר זוג מגיע למצב שהוא רוצה להתגרש ולסיים את תקופת הנישואין שלו, חשוב שיתייעץ עם האנשים הנכונים כיצד להתגרש נכון ואיך להתנהל

קרא עוד »

סימנים שצריך להתגרש

מתי הזמן להתגרש קבלת ההחלטה לסיים נישואים ולהתגרש אינה החלטה קלה להגיע אליה. יחד עם זאת זיהוי מתי ההחלטה להתגרש עשויה להיות הצעד ההגיוני היחיד

קרא עוד »

להתגרש

להתגרש נכון בישראל לצערינו ההחלטה להתגרש אף פעם לא קלה. יחד עם זאת על אף שההחלטה קשה היא הופכת למציאות עבור זוגות רבים. זו הסיבה

קרא עוד »

שאלון האם להתגרש

שאלון גירושין 2024 גירושין הם אירוע מטלטל המשנה את חיי המשפחה בצורה דרמטית ומשפיע לא רק על בני הזוג המעורבים אלא גם על ילדיהם. בתוך

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להתגרש

כמה זמן לוקח להתגרש בישראל לא פעם אנחנו נשאלים מפי לקוחותינו את השאלה: כמה זמן לוקח להתגרש בישראל? התשובה לשאלה הזו היא תלוי. ולמה הכוונה?

קרא עוד »

גישור משפחתי

איך להתגרש דרך גישור משפחתי גישור גירושין משפחתי הוא כלי יקר ערך לזוגות המחליטים להתגרש. גישור גירושין הוא הדרך הטובה ביותר לפתרון קונפליקטים ומחלוקות בתהליך

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן