עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

חמש סיבות מיותרות המביאות זוגות לנהל הליכים משפטיים בתהליכי גירושין ולפגוע בעצמם ובילדיהם

זוגות רבים שמחליטים להתגרש מגיעים למאבקים משפטיים יקרים וכואבים כלכלית ונפשית שבדר"כ היו יכולים להימנע ע"י ידע מוקדם. ידע שלמרבה הצער אין לזוגות בתחילת תהליך הגירושין.

חוסר ידע – הסיבה הראשונה להגעה מיותרת לבית המשפט בתהליכי גירושין.

הסיבה הראשונה להגעה מיותרת של זוגות לניהול הגירושין שלהם בבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני היא חוסר הידע כיצד הליך משפטי לענייני גירושין מתנהל בבתי המשפט, מה מחירו הכלכלי והנפשי לבני הזוג ולילדיהם ואורכו הרב . הליך גירושין משפטי ברוב המקרים לוקח שנים ארוכות וגובה מחירים נפשיים קשים לבני הזוג ובמיוחד לילדים.

חילוקי דעות – הסיבה השנייה להגעה מיותרת לבית המשפט בתהליכי גירושין.

הסיבה השנייה להגעה מיותרת של זוגות לניהול הגירושין שלהם בבתי המשפט (בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה) היא המחשבה שבגלל שלבני הזוג יש חילוקי דעות רבים בתחילת תהליך הגירושין אז אין סיכוי להידברות בתהליך של גישור גירושין והמקום היחידי לפתור את אותם חילוקי הדעות הוא בבית המשפט. זוהי מחשבה שאינה נכונה מאחר ובתהליכי גישור גירושין בלא מעט פעמים מצליחים בני הזוג להגיע לפתרונות שלא חשבו שיוכלו להגיע אליהם לפני הכניסה לתהליך.   

המרכז למשפט וגישור גירושין – המייסדים: המגשרים רם שפינר והילה הבר ביחד עם המגשר ועורך הדין אורי דון יחייא.

חוסר ביטחון עצמי – הסיבה השלישית להגעה מיותרת לבית המשפט בתהליכי גירושין.

הסיבה השלישית להגעה מיותרת לניהול תהליכי גירושין בבתי המשפט היא חוסר ביטחון עצמי וחוסר יכולת לקבל החלטות עצמאיות שבעקבותיהן אחד מבני הזוג או שניהם מקשיבים לאנשים הלא נכונים. למרבה הצער האנשים הלא נכונים יכולים להיות גם בני משפחה קרובים ולא בגלל שהם לא רוצים בטובת קרוביהם אלא בגלל שאין להם את הידע והניסיון המתאים לייעץ בנושאי גירושין. 

עצות אינטרסנטיות – הסיבה הרביעית להגעה מיותרת לבתי המשפט בתהליכי גירושין.

הסיבה הרביעית להגעה מיותרת של זוגות לניהול הגירושין שלהם בבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני היא עצות אינטרסנטיות שבני הזוג מקבלים מבעלי עניין המובילות להסלמת המצב. כן, יש גם כאלו שירוויחו יותר אם אתם תריבו יותר ותגיעו לבית המשפט לנהל את תהליך הגירושין שלכם וצריך גם את זה לקחת בחשבון.

חוסר מוכנות רגשית – הסיבה החמישית להגעה מיותרת לבתי המשפט בתהליכי גירושין.

הסיבה החמישית להגעה מיותרת של זוגות לניהול הגירושין שלהם בבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני היא חוסר מוכנות רגשית להשלמה עם הפרידה או רצון לנקמה שגורמות לאחד מבני הזוג או שניהם לפגוע אחד בשני מבלי להבין שהם פוגעים בעיקר בעצמם ובילדיהם.

אז איך נמנעים מכל זה?

בדיוק מסיבה זו כתבנו את ספר ההדרכה "פשוט להתגרש נכון" ספר שמלמד צעד אחר צעד איך לנהל תהליך גירושין בחוכמה ובמינימום נזקים כלכליים ונפשיים להורים ולילדיהם.  לזמן מוגבל הספר ינתן ללא עלות. לחצו על תמונת הספר למטה וקבלו גישה מידית.

נ.ב – אם אתם נמצאים בתהליכי גירושין או יש לכם חברים שנמצאים במצב זה חשוב שתעבירו להם את הפוסט הזה.

מאחלים לכם הרבה הצלחה בניהול תהליך הגירושין שלכם ואתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה בנושא.

המרכז למשפט וגישור גירושין: עורך דין אורי דון יחייא, מגשר הגירושין רם שפינר ומגשרת הגירושין הילה הבר.

הספר פשוט להתגרש נכון בחינם
הספר פשוט להתגרש נכון נכתב ע"י מגשרי הגירושין רם שפינר והילה הבר

פוסטים אחרונים

הסכם גירושים תוך שבוע

האם אפשרי להתגרש תוך שבוע זה לא סוד שתהליכי גירושים הם מהאירועים הקשים ביותר שבני האדם עוברים בחייהם הן בהבט הנפשי והן בהבט הכלכלי. ישנם

קרא עוד »

הדרך המחתרתית להתגרש

להתגרש מהר בדרך מחתרתית זה לא סוד שרוב תהליכי הגירושין מלווים בלחץ כבד אותו חווים בני הזוג הן ברמה הנפשית והן ברמה הכלכלית. אחת הסיבות

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן