גירושין זה לא משחק (ב)ילדים!
רם שפינר והילה הבר - גישור גירושין, ייעוץ, אימון אישי לצמיחה ממשברים ושיקום הזוגיות באחריות.

רם שפינר והילה הבר מגשרי גירושין

כיצד לשכנע להגיע לגישור גירושין?

כיצד לשכנע את בן/בת הזוג להגיע לגישור גירושין גם אם הם מתנגדים?

את השאלה איך אני יכול להביא את בן או בת הזוג שלי לשולחן גישור הגירושין כשהם לא רוצים, אנחנו שומעים לא מעט פעמים מזוגות שהחליטו להתגרש.

אז החלטנו לשתף אתכם בהדרכה קצרה שהכנו עם נוסחה כיצד לעלות בעשרות אחוזים את סיכויי ההצלחה להביא את בן או בת הזוג לשולחן הגישור.

בן או בת הזוג שלכם לא רוצים לבוא לגישור גירושין? הנה מה שאתם צריכים לעשות בכדי לנסות לשנות את דעתם?

המרכיב הראשון של הנוסחה הוא להיות חכם ולא צודק.

חשוב שתבינו מהר ככל האפשר שבן או בת הזוג שלכם כועסים עליכם ופגועים וכנראה מרגישים שהם אינם יכולים לסמוך עליכם . סביר להניח שאתם לא מסכימים אם אבחנה זאת ואף כועסים במידה דומה או גדולה יותר עליהם ולכן באופן טבעי יש לכם צורך להסביר ולהוכיח לצד השני שהוא טועה. וכאן נמצא שורש הבעיה.

סוד ההצלחה הוא ההבנה העמוקה שהניסיון לשלול, להלחם ולהוכיח לצד השני שהוא טועה, בין אם הוא צודק ובין אם הוא טועה תעשה פעולה הפוכה ורק תרחיק אותו משולחן גישור הגירושין. רק שנוכל לקבע את רמת התודעה שלנו להבנה זו, כך בקלות יותר נוכל להביאם לתהליך הגישור. הוכחות, מקומם בבית משפט ולא בתהליך גישור הגירושין. אז זכרו המרכיב הראשון הוא להיות חכם ולא צודק.

המרכיב השני של הנוסחה הוא שיפור יכולות התקשורת. 

אז אחרי שהבנו שאין טעם להוכיח את הצד השני על מנת להביאו לתהליך גישור הגירושין, עכשיו נצטרך לשפר את יכולות התקשורת. כלומר, ללמוד לבטא במילים להכיל את תחושותיו ואת רגשותיו של הצד השני ולתת להם מקום מבלי להתייחס לעובדה של מי צודק. 

לדוגמא, אם בן או בת הזוג שלכם אומרים לכם "שלעולם לא יתנו בכם אמון כי בגדתם בהם" כנראה שלכם יהיה צורך להסביר את זווית מבטכם ולהאשים בחזרה. העניין הוא שגם אם אתם צודקים זה לא חכם לענות כך כי זה לא יקדם אתכם לשולחן הגישור וזו מטרתכם.  

לעומת זאת אם תשפרו את יכולות התקשורת שלכם תוכלו לתת תשובה מכילה, מקדמת ושאינה שיפוטית.  תשובה כמו "אני מבין שאת כועסת המצב לא פשוט, יחד עם זאת חשוב שלא נחמיר אותו עוד יותר לטובותינו ולטובת ילדינו". תשובה זו  תטיב אתכם ותגדיל את הסיכויים להשיג את רצונכם מהצד השני: לשבת יחד להתהליך של גישור גירושין.

ההבנה העמוקה שיש לנו יכולת לא להיגרר לשיח פוגעני ומאשים גם אם הצד השני בוחר בשפה זו ולהתמיד בכך לאורך זמן היא שתאפשר לנו להגדיל את הסיכויים לשכנע את הצד השני להגיע לתהליך גישור הגירושין.

אפשר להמשיך ולומר.. מצאתי באינטרנט ספר הדרכה ממוקד שהסביר לי מה מחכה לנו אם נבחר באפיק המשפטי לעומת מה מחכה לנו אם נבחר באפיק הגישורי. אשלח לך אותו ואשמח שתעייני בו שנדע שנינו לקראת מה אנחנו הולכים.

בהתאם למצב בו אתם נמצאים בתהליך הגירושין שלכם בחרו את הדרך להעביר את המסר. אם יש באפשרותכם להיפגש ולדבר עשו זאת. אם אתם מתקשים להיפגש העבירו את המסר בשיחת טלפון. 

אם אתם חסומים בטלפון שלחו מייל ונסו לקדם פגישה דרך חברים משותפים ומשפחה. אם אתם חסומים גם במייל ואין לכם דרך לקדם את העניין דרך משפחה וחברים פשוט כתבו מכתב ושימו להם בתיבת הדואר. החוכמה היא להתמיד במסר בכל שיחה מבלי להוכיח את הצד השני. 

האם בטוח שהנוסחה תעבוד? אין לנו אפשרות לתת לכם 100% אחריות אבל אנו יכולים להבטיח לכם שאתם מעלים את סיכויי ההצלחה שלכם בעשרות אחוזים. 

אז זהו חברים, אנו מאחלים לכם המון בהצלחה  ואם עדיין לא הורדתם את ספר ההדרכה המעשי שלנו "פשוט להתגרש נכון" עשו זאת עכשיו.

הספר מלמד צעד אחר צעד איך לנהל תהליך גירושין בחוכמה ובמינימום נזקים כלכליים ונפשיים לכם ולילדים שלכם.

בהצלחה רבה,

רם שפינר והילה הבר מגשרי גירושין ומשפחה

רם שפינר, מגשר גירושין, אב לשלושה, מאמן לשיקום הזוגיות ויזם בעל תואר במנהל עסקים מלונדון שבאנגליה, ביחד עם הילה הבר, מגשרת גירושין, אמא לאוהד, בעלת תואר בפסיכולגיה ועבר ניהולי רב שנים עוזרים לזוגות להתגרש בטוב (לא לפני שמבררים אם יש סיכוי לשיקום הזוגיות) להתגרש נכון, במינימום נזקים נפשיים וכלכליים לעצמם וילדיהם. רם והילה גרושים בעצמם נמצאים בפרק ב' אחד עם השני.

פוסטים אחרונים

גישור משפחתי

גישור משפחתי: סגירת הפרק המשמעותי בדרך המלך עומדים לקראת גירושים ומרגישים שהכל הולך להתפוצץ לכם בפנים? מתלבטים בין הליך גירושין משפטי או תהליך של גישור

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן