עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

מה עושים כשמקבלים מכתב או תביעה לגירושין בהפתעה?

כתב תביעה או בקשה ליישוב סכסוך מבית המשפט בהפתעה – איך לפעול?

את השאלה מה עושים כשמקבלים תביעה לגירושין או מכתב ליישוב סכסוך בהפתעה אנחנו שומעים לא פעם. בסרטון וידאו זה אנו נסביר מה הם האופציות העומדות בפניכם כשזה קורה.

המצב האידיאלי בו בני זוג מתחילים את תהליך הגירושין שלהם הוא כאשר שניהם מחליטים יחדיו לפנות לגישור גירושין. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם אחד מבני הזוג פועל באופן חד צדדי ופונה לבית המשפט או לעורך הדין שבעקבותיהם הצד השני מקבל פנייה מבית המשפט בהפתעה.

זהו מצב לא אידיאלי מבחינת מקבל הפנייה ומלווה בתחושת חמיצות ופגיעה באמון, אך מצד שני הידרדרות לניהול התיק בבתי המשפט רק תחמיר את המצב. אז מה עושים? קחו נשימה ארוכה ודעו שיש לכם שלוש אפשרויות לפעולה.

אפשרות ראשונה – לפנות בעצמכם לבן או בת הזוג ולומר להם שקיבלתם את הפנייה מבית המשפט אך אתם רוצים להתגרש בטוב ולנסות בעצמכם להגיע להסכמות. אם יש היענות מהצד השני עדכנו את בית המשפט בכך וצאו לדרך.

בפגישות ביניכם נסו להגיע למרב ההסכמות ואם ישארו דברים שאינכם מסכימים עליהם פנו למגשר גירושין שיעזור לכם להגיע להסכמות בתחומים אלו. אם הסכמתם על הכל פנו למגשר או עורך דין שיכתוב לכם את ההסכם  ואשרו אותו בבית המשפט. 

לפנות לבן או בת הזוג ולומר להם שקיבלתם את המכתב מבית המשפט ואתם מציעים שיהיה נכון יותר לילדים ולמשפחה כולה להתגרש בטוב בלי עורכי דין ובתי משפט והזמינו אותם לנסות לפתור את העניינים בתהליך גישור גירושין.  

אם אתם מתקשים לתקשר עם הצד השני עשו ככל שביכולתכם להגיע אליהם דרך המשפחה או חברים משותפים.  גם באפשרות הראשונה וגם באפשרות השנייה, בתקשורת ביניכם בחרו כל מילה בקפידה על מנת לא להתסיס את האווירה. 

היו חכמים, לא צודקים השתדלו לשים את האגו בצד למרות הפגיעה, על מנת לא לדרדר את המשפחה להליך משפטי יקר, שישאיר צלקות נפשיות רבות לכם ולילדכם.

האפשרות השלישית היא לפנות לעורך דין שידריך אתכם משפטית כיצד עליכם לפעול בניהול תיק גירושין בבית המשפט. המלצותינו מניסיון רב שנים, עשו ככל שביכולתכם להימנע מפתרון חילוקי הדעות בבית המשפט. מחירו כבד מאד נפשית וכלכלית, לכם ולילדכם. מחיר שקשה לדמיין אותו בתחילת התהליך. 

זו הסיבה שאנחנו נותנים לזמן מוגבל ללא תשלום את ספר ההדרכה שכתבנו "פשוט להתגרש נכון" שמלמד צעד אחר צעד איך לנהל תהליך גירושין בחוכמה ובמינימום נזקים כלכליים ונפשיים לכם ולילדכם.

הספר פשוט להתגרש נכון נכתב ע"י מגשר הגירושין רם שפינר ומגשרת הגירושין הילה הבר

פוסטים אחרונים

הסכם גירושים תוך שבוע

האם אפשרי להתגרש תוך שבוע זה לא סוד שתהליכי גירושים הם מהאירועים הקשים ביותר שבני האדם עוברים בחייהם הן בהבט הנפשי והן בהבט הכלכלי. ישנם

קרא עוד »

הדרך המחתרתית להתגרש

להתגרש מהר בדרך מחתרתית זה לא סוד שרוב תהליכי הגירושין מלווים בלחץ כבד אותו חווים בני הזוג הן ברמה הנפשית והן ברמה הכלכלית. אחת הסיבות

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן