עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

כשמדובר בגירושין אל תאמינו לביטוי לבית המשפט אתה יודע איך אתה נכנס אבל לא יודע איך אתה יוצא!

לבית המשפט (לענייני משפחה) אתה יודע איך אתה נכנס אבל לא יודע איך אתה יוצא! האמנם?

מכירים את הביטוי "לבית המשפט אתה יודע איך אתה נכנס, אבל אתה לא יודע איך אתה יוצא". לדעתינו במרכז למשפט וגישור גירושין כשמדובר בתהליכי גירושין משפטיים הביטוי ממש לא מדויק ואף מטעה. ישנם חלקים שבוודאות אפשר לדעת איך תצאו מהם בהליך גירושין משפטי ואנו מסבירים זאת בסרטון.

כשמדובר בהליכים משפטיים בנושאי גירושין הביטוי "לבית המשפט אתה יודע איך אתה נכנס אבל אתה לא יודע איך אתה יוצא", לא מדויק ולמה? כי ישנם חלקים שבסבירות גבוהה אפשר לדעת איך תצאו מהם ונסביר: להליך גירושין משפטי יש שתי תוצאות התוצאה הראשונה היא תוצאה טכנית – פסק הדין. התוצאה השנייה היא התוצאה הנפשית, שלכם וילדכם. לגבי התוצאות הטכניות אכן קשה לדעת מה הם יהיו מאחר וכל החלטה היא תלוית שופט הספציפי שיתמנה לתיק הגירושין אך לגבי התוצאות הנפשיות כאן התמונה אחרת.

התוצאות הנפשיות הקשות של הליכי גירושין משפטיים


כאן יש יותר וודאות! לא משנה אם תנצחו או תפסידו במשפט יהיו לכך השלכות נפשיות שחשוב שתיקחו בחשבון: בואו נגלה לכם איך סביר להניח שהתוצאות הנפשיות כתוצאה ממאבק משפטי ישפיעו עליכם. אתם תהיו מותשים , פגועים ושומרי טינה כלפי בן או בת הזוג שלכם לשעבר. תקופת הילדות של ילדכם כנראה שתפגע. סיכוי גבוה יותר שאתם תתקשו לפתח אמון במערכות יחסים נוספות. סיכוי גבוה שעתיד ילדכם יפגע בכל מה שקשור לתפיסת מערכות יחסים. סיכוי גבוה שברגע שהילדים שלכם יתקלו במשבר הם ינסו לפתור אותו בדרך של מלחמה כי זו הדוגמה האישית שלמדו בבית. כנראה שתצטרכו לממן טיפולים פסיכולוגים לילדים או שהם יאלצו לעשות זאת בבגרותם. ילדכם לכל אורך חייהם יסתובבו עם תחושה של פגיעה משמעותית בחייהם.

התוצאות הכלכליות של לא מעט הליכי גירושין משפטיים

ואם כל זה לא מספיק, כלכלית אתם תהיו עם פחות כמה מאות אלפי שקלים שיכלו לשמש אתכם ואת ילדכם. עלות שכר טרחה של עורכי דין בתהליכי גירושין נעים סביב ה 60,000 ש"ח במקומות הזולים ויכולים להגיע גם למאות אלפי שקלים במשרדים הגדולים. הסכומים הם העלות לכל צד! כלומר שני הצדדים ברוב המקרים מוצאים סביב ה 120,000 ש"ח. יחד עם כל הנאמר עדיין ישנם מקרים שחייבים להגיע לפתחו של בית המשפט אך מקרים אלו מעטים ביחס למה שקורה בפועל.

אז עכשיו שיש לכם יותר וודאות לגבי התהליך אנו משאירים לכם לקבל את ההחלטה בדרך שתרצו לנהל את הגירושין שלכם: גישור גירושין או הליך משפטי. בנוסף בגלל שהנושא קרוב מאד לליבנו אנו רוצים לתת לכם במתנה לזמן מוגבל את ספר ההדרכה שכתבנו "פשוט להתגרש נכון"  ספר שמלמד צעד אחר צעד איך לנהל תהליך גירושין בחוכמה ובמינימום נזקים כלכליים ונפשיים לכם ולילדכם.

קריאה מהנה!

רם שפינר מגשר גירושין ביחד עם הילה הבר מגשרת גירושין ועורך דין ומגשר אורי דון יחייא הם מקימי המרכז למשפט וגישור גירושין וכותבי הספר "פשוט להתגרש נכון"

הכירו את השרותים הנוספים שלנו למתגרשים וגרושים

אימון זוגות לשיקום הזוגיות בתהליך אימוני ממוקד של שלושה חודשים

אנחנו מאמינים שאם שני בני הזוג רוצים לתת הזדמנות נוספת לזוגיות שלהם זו החלטה מבורכת. אם יש לבני הזוג עדיין רגשות אחד כלפי השני יש לנסות ולשקם את הזוגיות. אם הניסיון לשיקום הזוגיות לא עבד לבני הזוג שניסו לעשות זאת לבד אז יש צורך בהתערבות של איש מקצוע שיעזור לבני הזוג לשקם את הזוגיות שלהם.

על יתרונותיו של התהליך האימוני לשיקום הזוגיות ועל מנת להבין לעומק איך הוא עובד לחצו כאן.

אימון פרטני לגרושים/גרושות הנמצאים בתהליכי גירושין או לאחריהם

השרות הוא למתגרשים שמרגישים נפילה רגשית במהלך תהליך הגירושין שלהם וחווים רגשות של ירידה בביטחון העצמי, חוסר שליטה בתהליך, קושי בקבלת החלטות, פחדים מהיום שאחרי הגרושין ועוד

ולגרושים/גרושות בפועל שמתקשים לייצר זוגיות חדשה, חווים קשיים בקשר עם ילדיהם, בעיות תקשורת עם הגרוש או הגרושה ועוד… בכדי להבין לעומק איך עובד התהליך לאימון מתגרשים וגרושים לחצו כאן

פוסטים אחרונים

להתגרש מבלי לפגוע בילדים

גירושין עם ילדים גירושין הם תהליך קשה ורגשי, במיוחד כאשר מעורבים ילדים. חשוב לקחת בחשבון את טובת הילדים בעת גירושין. משמעות הדבר היא התנהלות מתורבתת

קרא עוד »

להתגרש חכם ובמהירות

להתגרש בצורה חכמה גירושין הם אף פעם לא תהליך קל ולהחלטות שתקבלו במהלך תהליך הגירושין יכולות להיות השפעה מתמשכת על הכספים, הרווחה הנפשית ורווחת ילדיכם.

קרא עוד »

הדרך להתגרש נכון

פשוט להתגרש בטוב גירושין הם לרוב תהליך קשה שעלול לגבות מחיר כלכלי ורגשי משני הצדדים המעורבים. עם זאת, בעזרת גישור גירושין והסכם גירושין מקיף ניתן

קרא עוד »

להתגרש בחוכמה

להתגרש בלי לפגוע בטובת הילדים גירושין הם החלטה שקשה לקבל, וכשההחלטה להתגרש כבר מתקבלת יכול להיות קשה עוד יותר לדאוג לכך שתהליך הגירושין יעשה בצורה

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן