המרכז למשפט וגישור גירושין - עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר מגשרת גירושין ורם שפינר מגשר גירושין
גישור גירושין, ייעוץ משפטי, ייצוג משפטי, אימון אישי לצמיחה ממשברים ושיקום הזוגיות

איך צולחים חילוקי דעות מורכבים רגשית בתהליכי גירושין

גירושין הם סיטואציה ריגשית מורכבת. באופן טבעי בתוך סיטואציות מורכבות ריגשית קשה לקבל החלטות מושכלות וקשה עוד יותר לחשוב על צרכי האחר.

הרבה פעמים מגיעים בני זוג לגישור עם מחשבות מבוססות על איך הם חושבים שחייהם צריכים להיראות אחרי הגירושין מבלי לקחת בחשבון את צרכי הצד השני. לרוב הקושי אינו נובע מרוע אלא מתוך פחד, חוסר וודאות ומורכבות רגשית.

אף אחד לא אוהב שמתנגדים לדעתו ובייחוד כשמדובר בניסיון להגיע להסכמות בתהליכי גירושים.  אנשים כן מוכנים לשנות ולהגמיש את ההחלטות שלהם כשעולות בהם תובנות ונקודות מבט חדשות ולא כתוצאה מכפייה. 

בכדי ששינוי בדרך המחשבה יקרה מבחירה ולא מכפייה, נדרשת מיומנות בשאילת שאלות פתוחות וממוקדות. שאלות אלו יגרמו לכל אחד מבני הזוג בדיקה נוספת עם עצמם על החלטות שהביאו איתם מהבית. והאם החלטות אלו מביאות אותם ליעד אליו הם רוצים להגיע.  זהו תהליך שמהותו מגיע מעולם הקואצ'ינג (האימון).

לכל אדם אשר נתקל באתגרים או חוסר הגשמה בחייו מומלץ לקחת מאמן או איש מקצוע מהתחום שילווה אותו להשגת יעדיו. כשמדובר בתהליכי גירושין העזרות במאמן היא הרבה יותר מהמלצה מאחר ומחיר הטעות בתוך התהליך תגבה מחירים קשים לא רק לבן או בת הזוג אלא לכל המשפחה כולה ובמיוחד לילדים.

לכן המלצתנו, לבחור מגשרים מאמנים שבני הזוג מרגישים שיש להם חיבור אליהם על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה בגישור הגירושין.

אם אתם כבר נמצאים בהליך גירושין משפטי או בגישור גירושין ומרגישים תקועים או שיש לכם חברים שנמצאים במצב זה תהיו חברים ותציעו להם להיעזר במאמן המתמחה בענייני גירושין שיעזור להם לקבל החלטות טובות יותר בתוך התהליך לטובתם ולטובת ילדיהם.

רם שפינר והילה הבר, כותבי הספר "פשוט להתגרש נכון" מגשרים גרושים עם ילדים ובפרק ב' מוצלח.
מלמדים, מאמנים ומגשרים זוגות שהחליטו להתגרש להגיע להסכם חזק, יציב ומקיף ללא בתי משפט במינימום הוצאות כספיות ובמינימום נזקים נפשיים לעצמם ולילדי
ם.

פוסטים אחרונים

יצר נקמנות בגירושין

סכנות הרצון לנקמה בתהליכי גירושין נ-ק-מ-ה…מכירים את התחושה? יצר הנקמנות הוא חזק ומסוכן מאד במיוחד שמדובר בתהליכי גירושין בין הורים. מישהו פגע בכם / עבד

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן