עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

איך צולחים חילוקי דעות מורכבים רגשית בתהליכי גירושין

גישור גירושין – איך לצלוח את חילוקי הדעות?

גירושין הם סיטואציה ריגשית ומורכבת לכל בני המשפחה. באופן טבעי בתוך סיטואציות מורכבות ריגשית קשה לקבל החלטות מושכלות וקשה עוד יותר לחשוב על צרכי האחר.

הרבה פעמים מגיעים בני זוג לתהליך של גישור גירושין עם מחשבות מבוססות על איך הם חושבים שחייהם צריכים להיראות אחרי הגירושין מבלי לקחת בחשבון את צרכי הצד השני. לרוב הקושי אינו נובע מרוע אלא מתוך פחד, חוסר וודאות ומורכבות רגשית.

גישור גירושין – גישור לשותפות חדשה

אף אחד לא אוהב שמתנגדים לדעתו ובייחוד כשמדובר בניסיון להגיע להסכמות בתהליכי גירושים.  אנשים כן מוכנים לשנות ולהגמיש את ההחלטות שלהם כשעולות בהם תובנות ונקודות מבט חדשות ולא כתוצאה מכפייה. זהו מהותו של תהליך גישור הגירושין : לגרום לבני הזוג להגיע להסכמות ביניהם מתוך הבנה שזה הדבר הטוב ביותר בשבילם. הסכמות שיבשילו להסכם גירושים או כפי שאנו יותר אוהבים לקרוא לו "הסכם לשותפות חדשה". בחרנו לקרוא להסכם הגירושים "הסכם לשותפות חדשה" מתוך ההבנה שאנו מקנים לבני הזוג בתהליך גישור הגירושין. הבנה שכשיש ילדים לבני הזוג גם כשהם מתגרשים השותפות ביניהם לא נגמרת, היא רק משנה את צורתה.

בכדי ששינוי בדרך המחשבה יקרה מבחירה ולא מכפייה, נדרשת מיומנות בשאילת שאלות פתוחות וממוקדות. שאלות אלו יגרמו לכל אחד מבני הזוג בדיקה נוספת עם עצמם על החלטות שהביאו איתם מהבית. והאם החלטות אלו מביאות אותם ליעד אליו הם רוצים להגיע.  זהו תהליך שמהותו מגיע מעולם הקואצ'ינג (האימון).

לכל אדם אשר נתקל באתגרים או חוסר הגשמה בחייו מומלץ לקחת מאמן או איש מקצוע מהתחום שילווה אותו להשגת יעדיו. כשמדובר בתהליכי גירושין העזרות במאמן היא הרבה יותר מהמלצה מאחר ומחיר הטעות בתוך התהליך תגבה מחירים קשים לא רק לבן או בת הזוג אלא לכל המשפחה כולה ובמיוחד לילדים.

גישור גירושין – איך להגדיל את סיכויי ההצלחה

לכן המלצתנו, לבחור מגשרים מאמנים שבני הזוג מרגישים שיש להם חיבור אליהם על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה בגישור הגירושין.

אם אתם כבר נמצאים בהליך גירושין משפטי או בגישור גירושין ומרגישים תקועים או שיש לכם חברים שנמצאים במצב זה תהיו חברים ותציעו להם להיעזר במאמן המתמחה בענייני גירושין שיעזור להם לקבל החלטות טובות יותר בתוך התהליך לטובתם ולטובת ילדיהם.

אנו במרכז למשפט וגישור גירושין דואגים להנגיש לזוגות הנמצאים בקונפליקט גבוה ומתקשים לתקשר מגשרי גירושין אשר יש להם ידע וניסיון מעולם האימון על מנת להקל על תהליך גישור הגירושין ולהגיע להסכמות שיבשילו להסכם גירושים (הסכם לשותפות חדשה) בדרך היעילה ביותר.

רם שפינר והילה הבר, כותבי הספר "פשוט להתגרש נכון" מגשרים גרושים עם ילדים ובפרק ב' מוצלח.
מלמדים, מאמנים ומגשרים זוגות שהחליטו להתגרש להגיע להסכם חזק, יציב ומקיף ללא בתי משפט במינימום הוצאות כספיות ובמינימום נזקים נפשיים לעצמם ולילדי
ם.

פוסטים אחרונים

הסכם גירושים תוך שבוע

האם אפשרי להתגרש תוך שבוע זה לא סוד שתהליכי גירושים הם מהאירועים הקשים ביותר שבני האדם עוברים בחייהם הן בהבט הנפשי והן בהבט הכלכלי. ישנם

קרא עוד »

הדרך המחתרתית להתגרש

להתגרש מהר בדרך מחתרתית זה לא סוד שרוב תהליכי הגירושין מלווים בלחץ כבד אותו חווים בני הזוג הן ברמה הנפשית והן ברמה הכלכלית. אחת הסיבות

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן