גירושין זה לא משחק (ב)ילדים!
רם שפינר והילה הבר - גישור גירושין, ייעוץ, אימון וגישור משפחתי באחריות.

אל תגרמו לעצמכם את הנזקים האלו (בלי להרגיש) אם אתם בתהליכי גירושין!

באחד מהסרטונים הקודמים דיברנו על הנזקים הנפשיים שנגרמים לילדים כאשר אחד ההורים או שניהם תקועים בתחושת הקורבנות בתהליך הגירושין. לצערינו ישנם נזקים נוספים לתחושת הקורבנות שבני הזוג צריכים להיות ערים להם.

הנזק הנוסף שבני זוג גוזרים על עצמם כשהם נשארים תקועים בתחושת הקורבנות/מסכנות בתהליך הגירושין היא פגיעה בעצמם בשאר רבדי החיים: ברמה הזוגית, תעסוקתית והחברתית.

ברמה הזוגית, ככל שיתקעו בני הזוג בתחושת המסכנות כך הם יקשו על עצמם להשיג בני זוג פוטנציאלים לפרק ב'.

ברמה התעסוקתית תחושת המסכנות/קורבנות תגרום לכך שהם לא יהיו במיטבם ויסתובבו עם תחושה תמידית של "אכלו לי שתו לי". חישבו על זה, האם הייתם מעדיפים להיות בסביבת אנשים עם אנרגיות חיוביות ואופטימיות או עם אנשים בעלי אנרגיות שליליות המתנהלים בצורה קורבנית? נראה לנו שהתשובה ברורה .

ברמה החברתית הרווח המיידי והעיקרי בתחושת הקורבן הוא תשומת הלב והאמפתיה שמקבלים מהסביבה. אך חשוב לזכור שמדובר בגרסה הפחות טובה של קבלת תשומת הלב. את האמפתיה ותשומת הלב ניתן גם לקבל באותה סיטואציה בגרסה בריאה יותר ע"י הצגת אופטימיות וחיוביות, יחד עם כל הקושי האובייקטיבי שמתלווה לתהליך הגירושין.

אם אחד מבני הזוג מרגיש שיש לו קושי לצאת מתחושת הקורבנות/מסכנות בתהליך הגירושין הוא צריך לפעול מתוך אחריות ואומץ ולבקש ליווי ועזרה לטובתו ולטובת הילדים שלו. יש לנו את הכלים לעזור.

עד כאן להיום חברים ואם אתם רוצים ללמוד עוד  על איך לנהל תהליך גירושין בחוכמה ובמינימום נזקים כלכליים ונפשיים לכם ולילדכם יש לנו מתנה מושקעת,ספר הדרכה מקיף ומעשי שכתבנו  "פשוט להתגרש נכון" שלזמן מוגבל ניתן ללא עלות. היכנסו לכאן

הספר פשוט להתגרש נכון בחינם
הספר פשוט להתגרש נכון

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן