עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

שיקום זוגיות

שיקום הזוגיות לפני גירושין

כבר בשיחה ראשונה עם זוגות שפונים אלינואנו בודקים יחד איתם האם ישנו סיכוי להציל את הזוגיות באמצעות גישור להצלת הזוגיות. 

כשאנו מזהים כשהרצון להיפרד אינו מוחלט אצל שני בני הזוג אנו ממליצים להם לעבור אימון זוגי לשיקום הזוגיות. על מנת לבחון בצורה מעמיקה האם ניתן להציל ולשקם את הקשר הזוגי והמשפחתי.

המאמצים שיש לבצע לצורך הצלת זוגיות כדאיים לאין ערוך. לפעמים קשיים ואתגרים שבני הזוג עוברים במהלך חיי הנישואים מקבלים אצלם פרשנות שפוגעת בהם עד ממש רצון להתגרש ואז טיפול לשיקום זוגיות ממש כדאי ובר הצלחה.

רגשות שלילים ותקיעויות שהשתרשו עם השנים מונעים מהם להמשיך להנות מהזוגיות שלהם.

בעת ביצוע אימון זוגי ממוקד בסכסוכים משפחתיים בלא מעט מקרים מאתגרים אלו, יכולים להיפתר עד כדי שיקום הזוגיות רגע לפני גירושין.

טיפול בשיקום זוגיות

אתגרי הזוגיות והרצון של אחד מבני הזוג לגירושין הם רבים ומגוונים: אתגרי אישות כגון:  בגידה, חוסר תשוקה, חוסר אהבה, העדר קיום יחסי מין ופגיעה באמון. 

אתגרי אופי מקובעים או נרכשים כגון: קמצנות, שיפוטיות יתר, התמכרויות למיניהן או חוסר הכלה. 

אתגרים נפשיים ורגשיים כגון: תחושת חוסר הערכה, אלימות והתעללות נפשית, חזרה בתשובה ופער גילאים ואתגרים נוספים כגון: כשלים בתקשורת, שיעמום, קשיים כלכליים ועוד. לא מעט מהסיבות ניתנות לאימון ולשיקום, כל מקרה לגופו.

שיקום זוגיות לפני גירושין

הצלחת האימון הזוגי לשיקום הזוגיות תלויה לא מעט בנכונות של בני הזוג המשתתפים בתהליך לצאת מאזור הנוחות שלהם ולצאת לעשייה שלא היו רגילים אליה. במקביל בני הזוג צריכים להתמסר לתהליך ולגלות גמישות מחשבתית ותודעתית. חשוב לנו להיות כנים איתכם כבר מההתחלה, תהליך האימון לשיקום הזוגיות דורש מאמץ מבני הזוג.

זהו מאמץ ששווה להשקיע בו מאחר שכשהוא מגיע ביחד עם העזרה וההכוונה שלנו הסיכוי לשיקום הזוגיות יכול להסתיים בהצלחה ולשביעות רצונם של כל המעורבים.

את המערכון של אירנה ושאולי מהתוכנית "ארץ נהדרת" לגבי זוגיות טובה אני מניח שרובכם ראיתם ואם לא – לחצו כאן ותצחקו קצת. אך יחד עם הצחוק אפשר גם ללמוד ממנו: כששאולי נשאל ע"י המראיין מה הסוד שלו לזוגיות מוצלחת עם אירנה הוא עונה לו: "הסוד של זוגיות מוצלחת זה לעבוד בזוגיות" ואכן למרות שמדובר במערכון, חשוב לדעת שיש בו לא מעט מן האמת.