המרכז לאימון, גישור גירושין ומשפט - רם שפינר מאמן ומגשר גירושין עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר מגשרת גירושין
גישור גירושין, ייעוץ משפטי, ייצוג משפטי, אימון אישי לצמיחה ממשברים ושיקום הזוגיות

אימון זוגיות – ייעוץ זוגיות

ייעוץ זוגיות

למי מתאים לקבל ייעוץ זוגיות ואיך נדע אם כדאי לפנות אל יועצי זוגיות? גישור להצלת זוגיות זו בהחלט אופציה – פנייה אל ייעוץ זוגי יכולה לשקם זוגיות שנמצאת במשבר. ישנם זוגות שמצד אחד חווים קשיים בזוגיות שלהם אך מצד שני הם מרגישים שהם עדיין אוהבים ולא חושבים שההחלטה להתגרש נכונה להם. בתוך תוכם הם רוצים לתת עוד צ'אנס אמיתי לזוגיות שלהם לפני שהם מחליטים את ההחלטה הגורלית האם להתגרש. בלא מעט מקרים מנסים בני הזוג לבדם לשקם את הזוגיות שלהם ויש זוגות שמצליחים בכך. אך כאשר בני זוג לא צולחים זאת לבדם, אבל עדיין רוצים להתגרש או לנסות לשקם את הזוגיות באמצעות אימון זוגיות עולה צורך בליווי של איש מקצוע כגון מטפל או מאמן לשיקום הזוגיות שיעזור להם לעלות על המסלול הנכון. ישנם שמות רבים לטיפול זוגי אך כולם מובילים למטרה אחת. טיפול זוגי למתגרשים יכול להוות קרש קפיצה לשיקום הזוגיות של זוגות החווים משבר. השמות יכולים להיות: ייעוץ זוגיות, אימון לשיקום הזוגיות, אימון לזוגות בהליכי גירושין, גישור בסכסוך זוגי ועוד..

ייעוץ זוגי למתגרשים

עבור זוגות רבים שמצויים במשבר על סף גירושין, המטרה לצלוח את ההליכים והתקופה הקשה בשלום, אך הדרך להשגת המטרה יכולה להיות קשה לעיתים. במצב שכזה, חשוב שלא להרים ידיים ולפני פנייה לעורך דין מגשר, כדאי לנסות לפנות לקבלת ייעוץ זוגי למתגרשים אצל יועצים לגירושין להם יש את הידע הנדרש כיצד לעשות זאת נכון. כאשר בני הזוג המבקשים להתגרש פונים לטיפול משותף נפתחת בפני הצדדים אפשרות לגבש הסכמות בענייני הגירושין, לחתום על הסכם מסודר ולהמשיך לתפקד כהורים לילדיהם בצורה הטובה ביותר.

כיצד עובד אימון לשיקום הזוגיות?

אימון לשיקום והצלת הזוגיות עובד בצורה בה המאמן נפגש עם בני הזוג בפגישות משותפות ואישיות בהם כל אחד מהם יוכל לבחור בדרך הנוחה לו לבטא את הקשיים שמבחינתו קיימים בזוגיות. במהלך אימון זוגי ותוך כדי שיחות המאמן בונה יחד עם בני הזוג תוכנית שמתאימה להם באופן פרטני. תוכנית מסודרת שבה מתאמנים הזוגות על תקשורת בונה ביניהם, הכלה, מיזעור החיכוכים, החזרת האהבה והתשוקה ועוד.. וזאת על מנת לשקם ולטייב את הזוגיות שלהם במהלכים אישיים ומשותפים בעזרת אימון זוגיות.

אימון זוגיות

הגישה האימונית שלי בתהליכי אימון לשיקום והצלת הזוגיות היא שילוב של עבודה על חמישה רבדים מרכזיים: 

תקשורת, תשוקה, פרשנות, מודעות והכלה. 

חשוב לדעת שכמו בכל תהליך אימוני, בני הזוג צריכים להגיע לתהליך עם רצון אמיתי להציל את הזוגיות שלהם. כלומר לפני שאתם מרימים את הטלפון אליי לצורך אימון זוגיות, תהיו אמיתיים עם עצמכם ותשאלו את עצמכם את השאלה הבאה: האם אני רוצה לתת צ'אנס נוסף להצלת זוגיות כי אני מפחד/ת מלהתגרש או האם אני באמת רוצה לחזור לקשר טוב עם בת / בן הזוג שלי. אם הסיבה היא הפחד להתגרש ולא באמת לתת צ'אנס אמיתי להמשך הזוגיות אז כנראה שזה יהיה ביזבוז זמן וכסף. אבל, אם אתם באמת רוצים להציל את הזוגיות ומוכנים לעבוד בשביל זה, אני אשמח ויכול לעזור לכם מאד! רוצים אימון זוגי שישקם את הזוגיות שלכם וישדרג את תחושת האושר שלכם (ושל ילדכם) ויחזיר לכם את שמחת החיים שמגיעה לכם? – דברו איתי.

כמה זמן לוקח אימון לשיקום הזוגיות?

  לא מעט פעמים אנשים נמנעים מטיפול זוגי או טיפול פסיכולוגי לשיקום הזוגיות מאחר והם חוששים שהתהליך ימרח לאורך זמן, יעלה כסף רב ובסוף גם לא יצליח. יתרונות האימון הזוגי הוא בכך שמדובר בתהליך מוגדר מראש בזמן. תהליך האימון לשיקום הזוגיות בשיטתי לוקח כ – 3 חודשים (12 מפגשים). אם לאחר תקופת זמן זו בני הזוג לא מגיעים למסקנה חד משמעית שפניהם לשלום בית, ביחד עם המאמן הם יקבלו החלטה מה השלב הבא. 

למה לבחור באימון זוגי לשיקום הזוגיות ולא טיפול זוגי פסיכולוגי לשיקום הזוגיות או כל טיפול אחר?

ראשית, חשוב לי לומר שאינני פוסל אף אחד מהטיפולים בהם יבחרו בני הזוג לשקם את הזוגיות שלהם. עצם העובדה שבני זוג החליטו להילחם על שיקום הזוגיות שלהם בעזרת אימון זוגיות כבר ראוייה להערכה גדולה ואין מדובר בדבר המובן מאליו. גישת האימון לשיקום הזוגיות בהוויתה שונה מהטיפולים הזוגיים האחרים במהירות בה רואים בני הזוג בתוצאות. אם טיפול פסיכולוגי בדרך כלל מתפרש על פני חודשים ארוכים ולפעמים שנים תוך נבירה עמוקה בעבר האישי של כל אחד מבני הזוג, בתהליך האימון לשיקום הזוגיות המהלך מהיר הרבה יותר. במהלך אימון זוגי נעשה חיבור מהיר של שידרוג דפוסי המחשבה הגורמים לקשיים בזוגיות יחד עם עשייה פרקטית מקדמת ומבוקרת מתוך רצון לייצר תוצאות ושינוי מהיר ככל הניתן בחייהם של בני הזוג.

 איך יודעים באיזה מאמן לבחור כמאמן לשיקום הזוגיות שלכם?

אני חושב שזו אחת השאלות החשובות ביותר שכל זוג צריך לשאול את עצמו לפני שהוא נכנס לתהליך שכזה. את בחירת המאמן לתהליך שיקום הזוגיות צריך לבחון בכמה פרמטרים:

  • הפרמטר הראשון: ניסיון בעולם האימון.
  • הפרמטר השני: חיבור אישי של בני הזוג למאמן ברמת האנרגיה ויחסי האנוש.
  • הפרמטר השלישי: ניסיון החיים האישי של המאמן והאם הוא בעצמו נמצא במקום שבני הזוג רוצים להגיע אליו.

מי אני?

רם שפינר יליד 1973 אב לשלושה בנים חמודים, גרוש ובפרק ב' מאושר עם הילה. מכיר את הזוגיות על כל צדדיה: גם את המקומות המאתגרים והקשים וגם את המקומות הטובים והנעימים. ניסיון החיים שלי, ההכשרות שעברתי, החקירה של מערכות יחסים של אנשים מבוגרים ממני שהחזיקו זמן רב בזוגיות, ועבודה מתמדת על התודעה, לימדו אותי כיצד להשיג את הזוגיות הטובה שיש לי עם היל בעזרת אימון זוגי, ליווי בגירושין, הענקת ידע שצברנו במהלך השנים.

עבדתי עם מגוון רחב של אנשים והקניתי כלים וכישורי חיים להורות, עסקים, הגשמה ועוד. אני בעל אחריות ומחוייבות גבוהה למתאמנים שלי תוך אמפתיה ורגישות, יוזמה, יכולת העברת מסרים בצורה חיובית, מסירות ויצירת קשרים מצויינים. אני מאמן את הזוגות בראייה כוללת המייצגת גם את טובת הילדים.

ליווי זוגות בגירושין

המלצות
פוסטים אחרונים

שיקום זוגיות בבאר שבע

לא מעט זוגות הנמצאים במשבר בזוגיות שלהם מרימים ידיים מהר מידי ומיד פונים לתהליך של גירושין. גירושין שבמקרה הטוב מתנהלים דרך תהליך של גישור גירושין

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן