עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

ליווי בהליך גירושין

ליווי מתגרשים בהליכי גירושין

 

לפני תחילת תהליך של גישור גירושין אנו בוחנים ביחד עם בני הזוג האם הרצון להתגרש מוחלט או שיש סיכוי לשקם את הזוגיות. אם אנו רואים שיש סיכוי לשקם את הזוגיות אנו ממליצים לזוגות לעבור אימון זוגי לשיקום הזוגיות על מנת לבחון בצורה מעמיקה האם ניתן להציל ולשקם את הקשר הזוגי והמשפחתי. לפעמים קשיים ואתגרים שבני הזוג עוברים במהלך חיי הנישואים, מקבלים אצלהם פרשנות שפוגעת בהם עד ממש רצון להתגרש. בלא מעט מקרים, אתגרים אלו יכולים להיפתר באמצעות ליווי מקצועי בהליך גירושין תוך עבודה ממוקדת בתהליך אימון אישי ו/או זוגי לשיקום הזוגיות ע"י מגשרי גירושין – מאמנים ויועצים למתגרשים.

ליווי אישי למתגרשים

 

אתגרי הזוגיות והרצון של אחד מבני הזוג לגירושין הם רבים ומגוונים: בגידה, קמצנות, שיפוטיות יתר, תחושת חוסר הערכה, התמכרויות למיניהם, אלימות והתעללות נפשית, חזרה בתשובה, פער גילאים, חוסר תשוקה, חוסר אהבה, פגיעה באמון, כשלים בתקשורת, שיעמום, חוסר הכלה, קשיים כלכליים, העדר קיום יחסי מין ועוד. בליווי נכון לא מעט מהסיבות ניתנות לאימון ולשיקום, כל מקרה לגופו. הצלחת האימון הזוגי לשיקום הזוגיות תלויה לא מעט בנכונות של בני הזוג המשתתפים בתהליך לצאת מאזור הנוחות שלהם ולצאת לעשייה שלא היו רגילים אליה ובמקביל להתמסר לתהליך ולגלות גמישות מחשבתית ותודעתית.

את המערכון של אירנה ושאולי מהתוכנית "ארץ נהדרת" לגבי זוגיות טובה אני מניח שרובכם ראיתם ואם לא לחצו כאן ותצחקו קצת.

אך יחד עם הצחוק אפשר גם ללמוד ממנו: כששאולי נשאל ע"י המראיין מה הסוד שלו לזוגיות מוצלחת עם אירנה הוא עונה לו: "הסוד של זוגיות מוצלחת זה לעבוד בזוגיות" ואכן למרות שמדובר במערכון, חשוב לדעת שיש בו לא מעט מן האמת. שימור הזוגיות מצריך עבודה מבני הזוג. עבודה כמו:

ליווי בהליך גירושין

 
לפעמים נראה לנו שאהבה זה משהו שאו שיש לך אותו או שאין לך אותו ולא צריך להשקיע בזה. הרי כך זה בתחילת דרכם של רוב בני זוג.  האהבה, ההתרגשות והמשיכה הייתה שם כל הזמן. בני הזוג רצו להיות כל הזמן אחד עם השני. באופן טבעי עם השנים, דברים משתנים. אמנם האהבה נמצאת אך הפעם צריך להתאמץ בכדי לשמר אותה. התאמצות יכולה להתבטא בכל מיני תחומים, למשל:

 

שידרוג דרכי התקשורת – לדעת לפרגן לבן או בת הזוג על דברים שכביכול מובנים מאליהם כמו ארוחה טובה שעשה, כמו שהורידה את הזבל וכדו'.

תיכנון של זמן איכות יחד –  זמן איכות ביחד הוא מרכיב חשוב לשימור הזוגיות. רוב הזוגות עסוקים במרוץ החיים בין עבודה לילדים ומתקשים למצוא זמן איכות לעצמם לשימור הזוגיוית. 

אימון על היכולת לדעת לוותר – לפעמים נראה שלוותר זו חולשה אך כשמדובר בזוגויות אין בהכרח כך הדברים . אם נעשה נכון, ויתור יכול לבוא ממקום של חוזקה ולאו דווקא ממקום של חולשה .

אימון על תרגול יכולות ההקשבה וההכלה – לפעמים אנחנו כל כך עסוקים בבעיות של עצמינו ואין לנו כח להקשיב לבן או בת הזוג. חוסר הקשבה למרות הינהון בראש מורגש בדרך כלל אצל הצד שמדבר והדבר גורם לו לחשוב שאין לו על מי לסמוך אם לא מקשיבים לו. כשזה קורה, רמת האמון בין בני הזוג נפגעת. בלא מעט פעמים, הקשבה זה כל מה שבן או בת הזוג צריכים כדי להתחזק ולקבל ביטחון בקשר.

אימון על לדעת לשמור על איזונים בין מה שחשוב לי לעומת מה שחשוב לבן או בת הזוג שלי – כי אם בן או בת הזוג ירגיש שהצרכים שלו תמיד נמצאים בסדר העדיפויות השני הוא יכול לחשוב ו/או להרגיש שאולי אין פה אהבה אמיתית.

עבודה ואימון על ההבנה שגברים ונשים לא מעט פעמים חושבים אחרת על אותם סיטואציות ואין צורך שכל צד יוכיח את צידקתו. – כי אין מה לעשות, כך אלוהים ברא אותנו ואנחנו צריכים להיות שמחים על כך שיש לנו זויות ראיה שונות על אותם סיטואציות וחשוב שנלמד לכבד את זוית הראיה של שני המינים.

ליווי בגירושין הוא שילוב של תהליך אימוני ביחד עם ייעוץ לשיקם הזוגיות לשידרוג דרכי המחשבה וההתנהגות של אלו הרוצים להציל את הזוגיות שלהם. אלו לא דברים שפשוטים לשמר לאורך השנים, אך מצד שני אם הם לא נעשים, בני הזוג בקלות יכולים לאבד את הזוגיות שלהם. לרוב, כשבני זוג לא מסתדרים נראה שכל אחד מהם משוכנע שהבעיה נמצאת בצד השני ובחוץ מסתובבים המון אנשים שיתנהגו בדיוק כמו שהם מצפים מהם להתנהג אך חשוב לדעת שלא בהכרח כך הדבר. 

האם טיפול זוגי הוא בזבוז זמן?

 

טיפול זוגי יכול להיות בזבוז זמן אם לא בא לכם להתאמץ ואתם רק באים לעשות "וי" על כך שניסיתם, לכן חשוב שתהיו אמיתיים עם עצמכם. עצתינו היא שאם עדיין יש לכם רגשות כלפי בן או בת הזוג שלכם זה לא משהו ששווה לכם לוותר עליו בקלות. דעו שבהרבה מקרים על מנת לגרום לשינוי של הצד השני אנו יכולים לעשות זאת ע'י שינוי של הפעולות שלנו וע"י כך ליצור לעצמינו מציאות שתטיב איתנו.

גישת האימון לשיקום הזוגיות היא גישה שיסוד מחשבתה היא שלכל בן אדם יש יכולת לשנות את המציאות סביבו על ידי שידרוג דפוסי המחשבה והפעולות שלו על מנת להשיג את יעדיו. כלומר טיפול זוגי ברובו הינו אימון אישי של כל אחד מבני הזוג וככל ששני בני הזוג מתמסרים אליו כך המהירות והיעילות שלו גדלים.

בתהליך של ליווי ואימון זוגי לשיקום הזוגיות בני הזוג נפגשים עם המאמן הזוגי ביחד ולחוד, נשאלים שאלות ממוקדות ומקדמות ובכל סיום פגישה מקבלים שיעורי בית. המטרה היא שבני הזוג יעשו את שיעורי הבית שלהם לא בגלל שהם צריכים לעשות אותם אלא בגלל שהם רוצים ומבינים שזה לטובתם וזאת בעזרת שימוש בכלים אימוניים ייחודיים.

אימון זוגי לשיקום הזוגיות שוזר בתוכו אימון על תהליכי התודעה המחשבתיים והעשייה הפרקטית מתוך ידיעה שרק עבודה מסונכרנת עם שני מרכיבים אלו יוכלו בני הזוג ליצור מציאות חדשה שהם רוצים להגיע אליה.

כמו בכל תהליך אימוני ,אישי או עסקי, גם בתהליך אימוני לשיקום הזוגיות הצלחת התהליך קשורה לרמת המוטיבציה של שני בני הזוג להישאר ביחד. בני הזוג יבינו בתהליך עד כמה זה לא ברור מאליו שהם החליטו לטפל ולשקם את הזוגיות שלהם ויקבלו כלים ושיעורי בית, מה עליהם לעשות בכדי לשקם את הזוגיות שלהם.

עד כאן חברים בפוסט הזה.

אם אתם נמצאים בתקופה מאתגרת בזוגיות שלכם ושוקלים לתת לה עוד צ'אנס ויש לכם שאלות איך לעשות זאת אל תהססו צרו קשר וקבלו ממני שיחת ייעוץ בחינם. מאחל לכם מכל הלב זוגיות טובה.

רם שפינר – מאמן לשיקום הזוגיות והגשמה ומגשר גירושין. עוזר לזוגות לשקם את הזוגיות שלהם ולהנות ממנה מחדש לטובתם וטובת ילדיהם.

בעת ליווי מתגרשים אנו מזהים כשהרצון להתגרש אינו מוחלט אצל שני בני הזוג אנו ממליצים להם לעבור אימון זוגי על מנת לבחון בצורה רצינית את העתיד.

ליווי זוגות בגירושין

פוסטים אחרונים

הזמן הנכון לגירושין

אף פעם אין טיימינג טוב להודיע לצד השני על הרצון לפרק את הזוגיות…עם זאת, כדי להביא את הצד השני לשאוף לסיים את הקשר בצורה הטובה

קרא עוד »

אימון אישי למתגרשים

חשיבות תהליך האימון האישי בתהליך הגירושין תקופת הגירושים היא בין התקופות הקשות ביותר שחווה נפש האדם. באופן טבעי זו תקופה שמלווה בהרבה מאד חששות, אי

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן