עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

אימון למתגרשים יצירת הזדמנות

גירושים – כל משבר הוא הזדמנות – אימון אישי למתגרשים גרושים/גרושות

מכירים את הביטוי "כל משבר הוא הזדמנות"? 

בין אם אתם מאמינים במשפט הזה ובין אם אתם חושבים שזו רק קלישאה בשני המקרים אתם צודקים!

העניין הוא שהאמונה או אי האמונה במשפט היא לא השאלה החשובה בהקשר זה. השאלה היותר חשובה היא איזו אמונה תקדם אתכם יותר בחייכם ותגרום לכם להיות בגרסה הכי טובה שלכם.

אין מחלוקת על כך שגירושים בין בני זוג מלווים במשבר. גם כשבני הזוג מצליחים לתקשר ביניהם ומגיעים להסכם גירושין דרך תהליך של הידברות בגישור גירושין שמתבצע ע"י מגשרי גירושין תחושת המשבר קיימת. קל וחומר שהגירושים מתנהלים דרך הליך גירושין משפטי המתנהל ע"י עורכי דין לענייני משפחה בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה. 

יש אנשים שיבחרו לראות במשברים שפוקדים את חייהם ככישלון אישי והדבר יערער ויפגע בביטחון העצמי שלהם להמשך חייהם, לעומתם, יש כאלו שיחליטו שהמשבר הוא קריאה להתעוררות והזדמנות לשדרוג חייהם.

כלומר סיטואציה זהה, ששני בני אדם עוברים יכולה להוביל למקומות שונים לגמרי.

וינסטון צ'רציל הדגול אף ביטא את המשפט בצורה אימונית טובה יותר ואמר: "לעולם אל תבזבז משבר טוב". 

דוגמה טובה לכך היא הסיפור על חברת נעליים ששלחה שני אנשי מכירות לאחת ממדינות אפריקה, איש המכירות הראשון התקשר לחברה לאחר הביקור ואמר להם, "חבל על הזמן אין טעם לנסות כולם פה מסתובבים יחפים ואין פה מי שיקנה נעליים". 

לעומתו איש המכירות השני התקשר לנציגי החברה ואמר להם, " זה המקום לעשות הכי הרבה עסקים כל היבשת פה מסתובבת יחפה והשוק ענק". סיפור משל הנעליים הוא דוגמא לכיצד תפיסת מציאות היא עניין סוביקטיבי ויכולה להיות מוצגת בדרכים שונות שיובילו לתוצאות שונות. 

גירושין הם ללא ספק בין המשברים המורכבים ביותר שחווה האדם במהלך חייו. זהו משבר אישי המשולב במשבר משפחתי. נדרשים אליו הרבה תעצומות נפש. אני יודע זאת מניסיון אישי ומניסיון של אנשים שליוויתי. 

יש אנשים שפורחים אחרי הגירושין שלהם ויש אנשים שנובלים לאחר הגירושין שלהם. 

בדרך כלל השוני נובע ממערכת האמונות של האדם על החיים, הפרשנות האישית שלו לסיטואציות והפעולות האקטיביות שהוא עושה ביום יום. 

על כל אלו ניתן לעבוד בתהליכי אימון ממוקדים ליציאה ממשברים של גירושין.

בתהליך אימון של גרושים/ות או מתגרשים, המתאמנים מקבלים כלים מחשבתיים בשילוב של כלים פרקטים אשר יגרמו להם להיות במיטבם בתקופה המאתגרת ביותר בחייהם.

יש גם את האופציה לעבור הליך גישור למתגרש במהלכו נלמד כיצד לפתור קונפליקטים ומשברים בצורה שלא תגרום לבני הזוג להפרד.

אימון אישי מומלץ לכל אדם אשר מתקשה בתחום מסויים בחייו או רוצה להגשים את יעדיו בצורה מהירה יותר, אך הוא מקבל משנה תוקף כאשר מדובר במשברים וביחוד במשברים מורכבים כמו תהליכי גירושין. הסיבה לכך היא שבתהליכי גירושין בדרך כלל מעורבים ילדים ולדרך בה המתגרשים יתנהגו תהיה השפעה רבה על ילדיהם ברמה הלימודית, חברתית, מחשבתית וכן על עתידם.

איך יודעים באיזה מאמן למתגרשים גרושים/גרושות לבחור?

זאת שאלה חשובה מאד שחשוב שתעשו עליה שיעורי בית לפני שאתם יוצאים לדרך. לטעמי יש 3 פרמטרים חשובים שצריך לבחון לפני בחירת המאמן:

1. חיבור אישי – חיבור אישי הוא משהו שקשה להגדיר במילים. זהו חיבור יותר ברמה האנרגטית והאינטואיטיבית. זה או שאתם מרגישים מחוברים למאמן או לא. לחיבור האישי עם המאמן שלכם יש משמעויות משמעותיות לגבי ההתקדמות שלכם בתהליך ולכן תנו מקום משמעותי לאינטואיציה שלכם בהחלטה.

2. ניסיון ותוצאות בתחום האימון – כמה זמן המאמן שאתם מתכוונים לבחור מתפקד כמאמן והאם המתאמנים שלו הרגישו שהצליחו לשדרג את חייהם.

3. ניסיון אישי – האם המאמן הספציפי עבר את מה שאני הולך/כת לעבור והוא מבין מקרוב את הקשיים שאני עובר/ת כי גם הוא חווה אותם וצלח אותם.

מי אני?

רם שפינר מאמן אישי משנת 2012 המתמחה באימון מתגרשים וגרושים/ות לצמיחה ממשברים והגשמה אישית תוך התייחסות ספציפית למשבר הגירושין. הנני גרוש + 3 בנים ובפרק ב' מאושר עם הילה.  מטרתי ביחד אתכם להפוך את הלימון (משבר הגירושין)  ללימונדה (צמיחה והגשמה).

מוזמנים לפנות אליי לשיחת ייעוץ ראשונית חינם.

רם שפינר, מאמן אישי להגשמה וצמיחה ממשברים

מאמן מתגרשים, גרושים וגרושות להיות בגירסה הטובה ביותר שלהם בתקופה הכי מאתגרת בחייהם!
אם אתם מרגישים אחת או יותר מהתחושות האלו פנו אלינו ונסייע לכם:

1. מתקשים לייצר זוגיות בריאה חדשה.
 
2. מתקשים לעמוד ביעדים שהצבתם לעצמכם.
 
3. מתקשים לקבל החלטות במהלך תהליך הגירושין על מנת להגיע להסכם גירושין.
 
4. מתקשים לתקשר עם הילדים לאחר הגירושין או חווים ניתוק קשר. 
 
5. מרגישים שצריכים זוית מבט נוספת לתהליך הגירושין שלכם. 
ועוד…

חינם! "הספר פשוט להתגרש נכון" בלחיצה כאן.

הילה הבר – 0545389112

רם שפינר – 0546212512

פוסטים אחרונים

איך להתגרש

איך להתגרש נכון כאשר זוג מגיע למצב שהוא רוצה להתגרש ולסיים את תקופת הנישואין שלו, חשוב שיתייעץ עם האנשים הנכונים כיצד להתגרש נכון ואיך להתנהל

קרא עוד »

סימנים שצריך להתגרש

מתי הזמן להתגרש קבלת ההחלטה לסיים נישואים ולהתגרש אינה החלטה קלה להגיע אליה. יחד עם זאת זיהוי מתי ההחלטה להתגרש עשויה להיות הצעד ההגיוני היחיד

קרא עוד »

להתגרש

להתגרש נכון בישראל לצערינו ההחלטה להתגרש אף פעם לא קלה. יחד עם זאת על אף שההחלטה קשה היא הופכת למציאות עבור זוגות רבים. זו הסיבה

קרא עוד »

שאלון האם להתגרש

שאלון גירושין 2024 גירושין הם אירוע מטלטל המשנה את חיי המשפחה בצורה דרמטית ומשפיע לא רק על בני הזוג המעורבים אלא גם על ילדיהם. בתוך

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להתגרש

כמה זמן לוקח להתגרש בישראל לא פעם אנחנו נשאלים מפי לקוחותינו את השאלה: כמה זמן לוקח להתגרש בישראל? התשובה לשאלה הזו היא תלוי. ולמה הכוונה?

קרא עוד »

גישור משפחתי

איך להתגרש דרך גישור משפחתי גישור גירושין משפחתי הוא כלי יקר ערך לזוגות המחליטים להתגרש. גישור גירושין הוא הדרך הטובה ביותר לפתרון קונפליקטים ומחלוקות בתהליך

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן