גירושין זה לא משחק (ב)ילדים!
רם שפינר והילה הבר - גישור גירושין, ייעוץ, אימון וגישור משפחתי באחריות.

יועץ זוגי – ייעוץ זוגי בעזרת אימון זוגי

ייעוץ זוגי

אימון לזוגיות טובה לטיפול במשברים

משברים הם חלק בלתי נפרד מחייהם של זוגות שחיים תקופות ארוכות יחד. הסיבות למשברים זוגיים המצריכים ייעוץ זוגי – אימון זוגי הם רבות: המשברים יכולים לנבוע מבעיות בתקשורת הזוגית, חוסר הסכמה סביב הדרך בה צריך לחנך את הילדים, מאבקי כח, העדר תשוקה, תסכול, משברים אישיים, תחושת קורבן, תחושה של ניצול וחוסר הערכה, בעיות כלכליות, בעיות אמון, חוסר הגשמה ועוד…

אימון לזוגיות טובה יעיל ככל שבני זוג יזהו מוקדם יותר את העובדה שהם חווים משבר ויטפלו בו – כך הסיכוי לצלוח אותו גדול יותר.

העניין הוא ששגרת/עומס החיים בדרך כלל מטשטשת את המשברים ועוצמתם ולכן בלא מעט מקרים הטיפול הזוגי/אימון זוגי נדחק למקומות האחרונים בסדרי העדיפויות. העניין הוא שכשלא מטפלים בבעיה, היא מחמירה. דמיינו לעצמכם חור קטן בשן, בהתחלה רמת הכאב ממנו נמוכה מאד ולא תמיד מורגשת.

יועץ זוגי

אם החור יטופל בשלבים הראשוניים על ידי יועץ זוגי, החוויה שתיזכר מאותו אירוע הוא כאב קטן שכנראה יישכח. אך מה יקרה אם החור הקטן בשן לא יטופל? החור יגדל!  וככל שלא יטופל תחושת הכאב תגדל וישנה סבירות שהחור שהתחיל את דרכו כקטן המצריך טיפול קטן  עכשיו יצריך טיפול משמעותי יותר: טיפול שורש או חס וחלילה עקירת השן. אותו דבר במשברים בחייהם של בני הזוג. ככל שבני הזוג יזניחו את הבעיה ולא יפנו אל יועץ זוגי לצורך קבלת ייעוץ זוגי – טיפול זוגי – אימון זוגי- אימון לשיקום הזוגיות בשלביה ההתחלתיים כך הבעיה תגדל, תכאב יותר לבני הזוג ותצריך מהם להוציא סכומי כסף גדולים יותר על מנת לטפל בבעיה דרך טיפול שורש או גרוע מכך לגירושין (עקירה). כיועץ ומטפל זוגית אני חש שליחות של ממש, שליחות שמטרתה לעשות אנשים וזוגות למאושרים יותר, בעולם טוב יותר. יועץ זוגי יסייע להפוך את הקשר שלכם לבריא, אוהב, מהנה ומספק.

ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגי מתאים לכל אחד ואחת בכל גיל בלי קשר למשך הקשר או למין של בן או בת הזוג כשמגיעים ליועצי זוגית לצורך ייעוץ זוגי, בודקים תחילה מה מפריע לכם למערכת היחסים. מתאמים ציפיות, אחר כך ניתן להתחיל תהליך לרכישת הכלים שמתאימים עבורכם בהתאמה – שיפור תקשורת והקשבה לצרכים האישיים שלכם ושל בני הזוג. מספר הפגישות שיקבע יהיה בהתאם למקום בו אתם נמצאים והמקום אליו אתם מעוניינים להגיע.

ייעוץ זוגי ביחד או לבד

ייעוץ זוגי בהחלט טוב יותר אם נעשה עם שני בני הזוג יחד בפגישות משותפות אך לפעמים רק אחד מבני הזוג מעוניין בייעוץ זוגי ואילו השני יסרב מסיבות שונות ומגוונות כמו חוסר אמון או פתיחות מוגבלת. בן הזוג שמעוניין בקבלת עזרה יגיע לבדו, אך בלי להסתיר זאת מבן הזוג.

 

מתי בני זוג צריכים לפנות לטיפול זוגי – אימון זוגי לשיקום הזוגיות?

1.      כשבני זוג מרגישים שלא טוב להם ביחד והם רוצים לשנות זאת.

2.      כשבני זוג חווים תקופות ארוכות של שתיקות ארוכות ביניהם.

3.      כשהתשוקה בין בני הזוג דועכת או נעלמת לגמרי.

4.      כשבני זוג רוצים למנוע החרפה במשבר שלהם ולטפל בו כשהוא קטן.

יש לכם עוד שאלות בנושא אימון זוגי/ טיפול זוגי הרגישו חופשי ליצור איתנו קשר ונשמח לענות.

רם שפינר מגשר ומאמן זוגי עוזר לזוגות לשקם את הזוגיות שלהם בתהליך ממוקד של 12 מפגשים בתהליך ייחודי ופרקטי המאפשר לבני הזוג לקבל החלטות מושכלות להמשך חייהם. בתהליך האימון הזוגי בני הזוג מקיימים פגישות עם רם ביחד ולחוד ועוברים תהליכים אימונים אישיים וזוגיים. 

ייעוץ גירושין

ייעוץ גירושין. קיבלתם החלטה להיפרד? אתם בוודאי יודעים כי להליך הגירושין השלכות רבות על חייכם. על מנת לשמור על האינטרסים שלכם בגירושין וכדי להקל עד כמה שניתן עליכם, על ילדיכם ושאר בני המשפחה ניתן לפנות ליועץ גירושין ולקבל בהליך של ייעוץ גירושין את הכלים המתאימים לצורך זה

כמה זמן אורך טיפול זוגי/אימון זוגי/ אימון לשיקום הזוגיות?

קשה מאד לתת תשובה מדויקת לכמות הטיפולים/האימונים הזוגיים הנדרשת על מנת לשקם זוגיות שנמצאת במשבר. כל מקרה צריך להיבחן לגופו. הפרמטרים המרכזיים שישפיעו על אורך הטיפול יהיו

1.      תזמון הגעתם של הזוגות לאימון הזוגי מיום תחילת המשבר

2.      מבנה אישיותם של בני הזוג

לאחר בחינה של אלו יוכל המטפל המאמן הזוגי להעריך את סיכויי הצלחת הטיפול הזוגי/אימון זוגי ואורכו.

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן