עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

איך לנהל נכון הליך גירושין

איך להתגרש נכון

גירושין – מי ייתן לכם את העצה הטובה ביותר כיצד לנהל את תהליך הגירושין שלכם?

כשזוג מחליט להתגרש בין אם מדובר בהחלטה משותפת ובין אם מדובר בהחלטה אישית הם מתחילים לקבל עצות רבות מאנשים שונים כיצד הם צריכים לנהל את תהליך הגירושין. חלק מהעצות יהיו לנהל את תהליך הגירושין ע"י עורך דין לענייני משפחה שיכתוב תביעה לבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני וחלק מהעצות יהיו לפנות להליך של גישור גירושין שיתבצע ע"י מגשר גירושין או מגשרת גירושין (או גישור ע"י שני מגשרים) שיביאו את הזוג להסכם גירושין שהם יבנו יחד ללא התערבות של בתי המשפט.

זהו שלב מאד מבלבל לבני הזוג, המלווה בתחושות של פחד, בושה, כאב וחשש מלעשות טעויות. אז איך יודעים מה לעשות?

גירושין ללא הליך משפטי

 

לא מעט אנשים (שלפעמים מייעצים לזוגות בהליכי גירושין) חושבים שתהליכי גירושים חייבים להתנהל דרך בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני וזו ברירת המחדל הראשונית. המחשבה הזאת יכולה להגיע ממגוון סיבות, בין אם מחוויות גירושין קשות אישיות ובין אם מחוויות גירושין קשות של בני משפחה/חברים ועוד. 

לפעמים גם סיקורי התקשורת של הליכי גירושים קשים בין מפורסמים המתנהלים בבתי המשפט גם כן תורמים למחשבה זו.

חשוב לציין שהעצה איך להתגרש נכון מהחברים ובני המשפחה ניתנת מתוך רצון כנה לעזור לחבר או בן משפחה שנקלע לגירושין. הבעיה היא שאותו רצון כנה מלווה בחוסר הבנה מעמיקה כיצד נראה הליך גירושין בבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני ואת המחירים הכלכליים והנפשיים הכבדים שהוא גובה. החברים ובני המשפחה לא תמיד מודעים לעובדה שבהליך גירושין משפטי ברוב המקרים לאחר הוצאות של מאות אלפי שקלים, וכתיבת רפש אחד על השני (הגורמים לנזקים נפשיים להורים ולילדים) מגיעים בני הזוג לאותה תוצאה אם היו מנהלים את תהליך הגירושין שלהם דרך גישור גירושין. תהליך שהיה חוסך מהם שנים של התעסקות עם בתי המשפט ומאפשר להם לצאת לפרק ב' בחייהם בצורה נעימה יותר.

איך לדעת אם לבחור בהליך גירושין משפטי או גישור גירושין לגבש הסכם גירושין.

ההמלצה הראשונה שלנו לכל זוג שרוצה להתגרש בטוב ובמינימום נזקים כלכליים ונפשיים לעצמו ולילדיו (כל עוד אין אלימות במשפחה) היא ללכת בתחילת התהליך "לייעוץ גישורי" ולנסות את תהליך גישור הגירושין ביחד  ולא לפנות לייצוג משפטי לבד.

ייעוץ גישורי לזוגות שהחליטו להתגרש מהווה נקודת פתיחה טובה, בריאה, מתחשבת ומושכלת לניהול תהליך הגירושין ונותן מקום משמעותי לבריאות נפשם של הילדים. לא רק זאת, גישור גירושין שומר על ההורים כלכלית ונפשית.

עכשיו אני יודע, אתם יכולים להגיד לי ובצדק: רם, אתה מגשר גירושין, יועץ גישורי ומאמן למתגרשים וגרושים אז בטח שיש לך אינטרס לומר זאת. לגיטימי ביותר. אני מסכים! זה באמת האינטרס שלי כי אני יודע כמה סבל זה יכול לחסוך אבל יכול להיות שזה עדיין לא מספיק משכנע.

אז בכל זאת – את מי צריכים לשאול הורים שהחליטו להתגרש איך להתגרש נכון שנמצא בזהות אינטרסים איתם.

מי ייתן לכם את העצה הכי נכונה אם לבחור בין גישור גירושין לבין הליך גירושין משפטי?

זוגות שמחליטים להתגרש צריכים לשאול את עצמם מי הם בני האדם שאם הם היו שואלים אותם מה הדרך הנכונה להתגרש הם יתנו להם את העצה הכי נכונה והנמצאת בזהות אינטרסים איתם. עוד צריכים לחשוב בני הזוג מי האנשים שהכי יושפעו מהגירושים שלהם ועד כמה הם חשובים להם.

בשני המקרים התשובה לשאלה הזו היא – הילדים!

אז נכון, זה שאלה שלא צריך לשאול את הילדים ולהעמיד אותם במצב שכזה ולכן כל מה שבני הזוג צריכים לעשות זה להעריך מה תהיה התשובה. אבל בעצם אנחנו רוצים לחסוך גם את זה ופשוט לצפות בוידאו שפורסם בטלויזיה בערוץ 11 על ילדי הגרושים.

אם תשאלו את רובם המכריע של ילדים של הורים גרושים איך הם היו מעדיפים שההורים שלהם יתגרשו, הם היו אומרים בצורה חד משמעית היינו רוצים שההורים שלנו יתגרשו בטוב, דרך גישור גירושין ולא בהליך גירושין משפטי. הסיבה לכך ברורה: הליך גירושין משפטי ברוב המקרים מסלים את חילוקי הדעות בין ההורים ופוגע בבריאות נפשם של הילדים וההורים וגובה מהם מחיר כבד. בלא מעט מקרים של תהליכי גירושים בקונפליקט גבוה שבדר"כ מתנהלים בבתי המשפט ( בית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני), הילדים מרגישים שאחד מההורים או שניהם מצפים מהם לבחור צד, גם אם הם לא אומרים זאת במפורש. זהו מצב בלתי נסבל רגשית לילדים שפוגע בהם בהווה ובעתיד וחשוב שההורים למרות חילוקי הדעות הרבים הקשורים לגירושים ידעו (למרות הקושי הגדול) לא לערב את הילדים בסכסוך שלהם.

חשוב שהורים יפנימו שכשהם מחליטים להתגרש הילדים צריכים את שניהם עוד יותר מתמיד!

בלא מעט מקרים בלהט תהליך הגירושין מצבם הרגשי של הילדים נשכח וההורים, מתוך פחד לוקחים החלטות הפוגעות בילדים שלהם מבלי להבין זאת. הורה שמרגיש שהוא נמצא במערבולות רגשית שגורמת לו לקבל החלטות שגויות חשוב שיקבל אחריות על כך ויפנה לליווי/אימון למתגרשים שיאפשר לו לקבל החלטות טובות בשבילו ובשביל ילדיו בתהליך הגירושין. זכרו, להיות הורה זו אחריות גדולה. להיות הורה זה אומר להיות שם בשביל ילדיך לא רק בתקופות הפשוטות אלא בעיקר בתקופות המאתגרות של החיים.

אם יש לכם עוד שאלות בכל הקשור לגישור גירושין או אימון מתגרשים אתם מוזמנים לפנות אלינו לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות ונשמח לענות לכם.

אם אתם רוצים לדעת עוד על תהליך של גישור גירושין לחצו כאן.

אם אתם רוצים לדעת עוד על תהליך אימוני למתגרשים לחצו כאן.

זיכרו, גירושין זה לא משחק (ב) ילדים!

רם שפינר מגשר גירושין ביחד עם הילה ומאמן גרושים וגרושות בתקופות המאתגרות של החיים.

הילה הבר – מגשרת גירושין ביחד עם רם שפינר – עוזרים לזוגות להתגרש בגישור גירושין במינימום הוצאות כספיות ונזקים נפשיים לעצמם וילדיהם ולגבש הסכם גירושין חזק ויציב.

אם עוד לא קראתם את ספר ההדרכה שכתבנו "פשוט להתגרש נכון" אנו מזמינים אתכם לקבל אותו בחינם. הספר מלמד שלב אחרי שלב איך להתגרש נכון, איך להתגרש בטוב ללא הוצאות מטורפות , ללא בתי משפט ומבלי לפגוע בנפש הילדים ובעצמכם!

בהצלחה!

רם שפינר מגשר ומאמן והילה הבר מגשרת גירושין ביחד עם עורך דין ומגשר אורי דון יחייא – עוזרים לזוגות להגיע להסכם גירושין חזק, מקיף ויציב במינימום הוצאות כספיות ונזקים נפשיים לעצמם וילדיהם

פוסטים אחרונים

להתגרש מבלי לפגוע בילדים

גירושין עם ילדים גירושין הם תהליך קשה ורגשי, במיוחד כאשר מעורבים ילדים. חשוב לקחת בחשבון את טובת הילדים בעת גירושין. משמעות הדבר היא התנהלות מתורבתת

קרא עוד »

להתגרש חכם ובמהירות

להתגרש בצורה חכמה גירושין הם אף פעם לא תהליך קל ולהחלטות שתקבלו במהלך תהליך הגירושין יכולות להיות השפעה מתמשכת על הכספים, הרווחה הנפשית ורווחת ילדיכם.

קרא עוד »

הדרך להתגרש נכון

פשוט להתגרש בטוב גירושין הם לרוב תהליך קשה שעלול לגבות מחיר כלכלי ורגשי משני הצדדים המעורבים. עם זאת, בעזרת גישור גירושין והסכם גירושין מקיף ניתן

קרא עוד »

להתגרש בחוכמה

להתגרש בלי לפגוע בטובת הילדים גירושין הם החלטה שקשה לקבל, וכשההחלטה להתגרש כבר מתקבלת יכול להיות קשה עוד יותר לדאוג לכך שתהליך הגירושין יעשה בצורה

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן