עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

איך להתכונן לגישור גירושין

כך תתכוננו להליך גישור הגירושין

החלטתם שאתם לא מסתדרים ואתם צריכים להיפרד? בחרתם בתהליך של גישור גירושין? החלטה טובה!

גישור גירושין זו בהחלט הדרך הנכונה לסיים את פרק זה של החיים במינימום נזקים נפשיים וכלכליים להורים ולילדים. זה ממש לא מובן מאליו שבני זוג בוחרים בתהליך של גישור גירושין וזה מראה עליהם המון גם אם יש ביניהם לא מעט חילוקי דעות. מטרת תהליך גישור הגירושין הוא שבני הזוג יגיעו למעמד של חתימה על הסכם גירושין או כפי שאנחנו יותר אוהבים לקרוא לו "הסכם לשותפות חדשה". הסכם שלאחר החתימה של בני הזוג הוא יקבל תוקף של פסק דין בבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

לא מעט זוגות חושבים שאם יש ביניהם מחלוקות רבות אז הם לא יכולים להתחיל תהליך של גישור גירושין אלא חייבים להתחיל בהליך משפטי בבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. זו כמובן טעות! פנייה לערכאות משפטיות גורמת לתהליך להיות יותר מסורבל ולהגדיל את הפערים והמחלוקות בין בני הזוג כמו גם את ההוצאות הכספיות והפגיעה הנפשית בעצמם ובילדים. כמובן שיש לסייג את הדברים ואם יש במשפחה אלימות מכל סוג שהיא אז יש לפנות לבית המשפט. כשאין אלימות עדיף לפנות לתהליך של גישור גירושין. מניסיון אישי רב אנו במרכז למשפט וגישור גירושין יכולים לומר שאחוזי ההצלחה בתהליכי גישור גירושין הם גבוהים מאד.

רגע אחד לפני שאתם ממשיכים לקרוא את המאמר אנו מפצירים בכם שאם אתם מכירים בני זוג שנמצאים בתהליך גירושין או אפילו רק שוקלים זאת שיורידו ללא עלות את הספר פשוט להתגרש נכון שכבר עזר למאות זוגות בישראל להתגרש בטוב. את הספר אפשר לקבל בלחיצה על התמונה.

איך להתכונן לתהליך של גישור גירושין

ישנם שלושה נושאים מרכזיים אשר מגשר הגירושין או מגשרת הגירושין ידונו עליהם עם בני הזוג.

שלושת הנושאים המרכזיים בתהליך גישור הגירושין הם :

זמני השהות של כל הורה עם הילדים

סכום המזונות אם יש הצדקה לכך

חלוקת הרכוש.

הנושא הראשון שידונו בני הזוג עם מגשרי הגירושין הוא חלוקת זמני השהות עם הילדים

בעבר לביטוי "זמני שהות" הייתה טרמינולוגיה אחרת וקראו לו "הסדרי ראייה". כיום פחות ופחות משתמשים במושג "הסדרי ראייה" שמצאו שאינו מתאים לעולם המשפחתי.

בהקשר הילדים כל הורה צריך לחשוב מראש על הנושאים הבאים כיצד הוא רוצה שהם יתבטאו בהסכם הגירושין (הסכם לשותפות חדשה):

 1. כיצד תרצו שיהיו זמני השהות של כל אחד מההורים עם הילדים באמצע השבוע ?
 2. כיצד תרצו שיהיו חלוקת הלינות באמצע השבוע של כל אחד מההורים עם הילדים?
 3. כיצד תרצו שיהיו חלוקת סופי השבוע של ההורים עם הילדים?
 4. כיצד תרצו להתייחס לאירועים משפחתיים?
 5. כיצד יהיה תהליך של יציאה מהארץ עם הילדים?
 6. כיצד תהיה חלוקת החגים והחופשות?
 7. כיצד תרצו להתייחס לנושא המגורים של כל הורה?
 8. מה היה הזרם החינוכי של הילדים?
 9. מה תהיה מעורבות ההורים בנושאי חינוך ובריאות? (האם כל החלטה חייבת להתקבל במשותף? או שרק עדכון יכול להספיק? או אופציות נוספות?
 10. נושאים נוספים שחשוב לכם לציין בהקשר הילדים בהסכם הגירושין.

הנושא השני שידונו בני הזוג עם מגשרי הגירושין הוא מזונות.

 1. עשו הערכה של כמה בן או בת הזוג שלכם מרוויחים? כמה אתם? ונסו לחשוב האם יש צורך בהעברת סכום מזונות אחד לשני על מנת ששני בני הזוג יוכלו לקיים בית משלהם? ושהילדים ירגישו בנוח בשני הבתים.
 2. בהתאם להערכות שעשיתם חישבו מי צריך לקבל את קיצבת ביטוח הלאומי עבור הילדים?
 3. בהתאם להערכות הכספיות שעשיתם חישבו גם כיצד תתבצע חלוקת ההטבות הניתנות להורים גרושים? הטבות כמו הנחה בתשלום ארנונה, נקודות מס על הילדים, מענקי לימודים ועוד.
 4. חישוב אילו נושאים היית רוצה שסעיף ה"מחציות" יכלול? נושאים כמו שיעורים פרטיים, הוצאות רפואויות, שיעורי נהיגה, לימודים גבוהים ועוד…

הנושא השלישי שידונו עליו בני הזוג עם מגשרי הגירושין הוא חלוקת הרכוש.

אם יש ברשותכם נכסי נדל"ן:

 1. כיצד תתבצע חלוקת דירת המגורים שלכם? האם תרצו למכור אותה? האם תרצו שאחד מבני הזוג ישאר בה? האם תרצו לדחות את המכירה למועד מאוחר יותר?
 2. כיצד תתבצע חלוקת הכספים בחשבונות הבנק והחסכונות.
 3. כיצד תתבצע חלוקת החובות (במידה ויש) בין בני הזוג.
 4. כיצד תתבצע חלוקת הזכויות הסוציאליות של בני הזוג?
 5. כיצד תתבצע חלוקת תכולת הדירה?
 6. האם תרצו שהרכב או הרכבים ימכרו?
 7. רכוש אחר שיש לכם ותרצו להתייחס אליו.

נושאים נוספים שידונו עליהם בני הזוג עם מגשרי הגירושין.

 1. איך לתקשר לילדים את ההחלטה של ההורים להתגרש?
 2. מי יעזוב את הבית ומתי? האם שני ההורים יעברו כל אחד לבית אחר?
 3. האם הילדים צריכים טיפול רגשי? פסיכולוגי? סיוע בלימודים? דברים אחרים?
 4. מה מותר ואסור להורים לעשות בהתנהלות של ההורים עם הילדים במהלך גיבוש הסכם הגירושין וגם לאחריו. ועוד….

יש לכם שאלות שקשורות לתהליך הגירושין בכלל ותהליך גישור הגירושין בפרט הרגישו חופשי לפנות אלינו למרכז למשפט וגישור גירושין ונשמח לענות לכם.

זיכרו, גישור גירושין שומר עליכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית.

נ.ב – אם אתם נמצאים בתהליכי גירושין או אם יש לכם חברים או משפחה שנמצאים בתהליכי גירושים אנו מפצירים בכם שלאחר קריאת מאמר זה תורידו בחינם את הספר פשוט להתגרש נכון (או תשלחו אותו לזוג שהחליט להיפרד ולהתגרש). הספר עזר למאות זוגות בישראל להתגרש בטוב במינימום נזקים כלכליים ונפשיים לעצמם וילדיהם. את הספר ניתן להוריד בחינם בלחיצה מכאן. 

פוסטים אחרונים

איך להתגרש

איך להתגרש נכון כאשר זוג מגיע למצב שהוא רוצה להתגרש ולסיים את תקופת הנישואין שלו, חשוב שיתייעץ עם האנשים הנכונים כיצד להתגרש נכון ואיך להתנהל

קרא עוד »

סימנים שצריך להתגרש

מתי הזמן להתגרש קבלת ההחלטה לסיים נישואים ולהתגרש אינה החלטה קלה להגיע אליה. יחד עם זאת זיהוי מתי ההחלטה להתגרש עשויה להיות הצעד ההגיוני היחיד

קרא עוד »

להתגרש

להתגרש נכון בישראל לצערינו ההחלטה להתגרש אף פעם לא קלה. יחד עם זאת על אף שההחלטה קשה היא הופכת למציאות עבור זוגות רבים. זו הסיבה

קרא עוד »

שאלון האם להתגרש

שאלון גירושין 2024 גירושין הם אירוע מטלטל המשנה את חיי המשפחה בצורה דרמטית ומשפיע לא רק על בני הזוג המעורבים אלא גם על ילדיהם. בתוך

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להתגרש

כמה זמן לוקח להתגרש בישראל לא פעם אנחנו נשאלים מפי לקוחותינו את השאלה: כמה זמן לוקח להתגרש בישראל? התשובה לשאלה הזו היא תלוי. ולמה הכוונה?

קרא עוד »

גישור משפחתי

איך להתגרש דרך גישור משפחתי גישור גירושין משפחתי הוא כלי יקר ערך לזוגות המחליטים להתגרש. גישור גירושין הוא הדרך הטובה ביותר לפתרון קונפליקטים ומחלוקות בתהליך

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן