רם שפינר מאמן ומגשר גירושין, עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר מגשרת גירושין

גישור גירושין ושיקום זוגיות ליד הבית

גישור גירושין או הליך גירושין משפטי

ההחלטה להתגרש אף פעם לא פשוטה לכל אחד מבני הזוג. גם לצד היוזם ובוודאי גם לצד שפחות רוצה בגירושים. גירושים מביאים את בני הזוג לסיטואציות רגשיות מורכבות כמו גם את ילדיהם. בתוך משבר הגירושין בני הזוג צריכים לקבל החלטות רבות בכל הנוגע לתהליך הגירושין.

אחת ההחלטות שבני הזוג צריכים לקבל היא האם לנהל את תהליך הגירושין כהליך גירושין משפטי שבו כל אחד מבני הזוג שוכר עורך דין לענייני משפחה שמייצג אותו בבית המשפט לעניני משפחה ו/או בית הדין הרבני, או האם לבחור בתהליך של גישור גירושין (או יש הקוראים לו גישור זוגי או משפחתי). אנו מעדיפים לקרוא לתהליך גישור הגירושין גישור לשותפות חדשה (הסבר בהמשך).

השוני בין הליך גירושין משפטי להליך גירושין המתנהל בגישור גירושין

בתהליך גישור הגירושין בניגוד להליך גירושין משפטי בני הזוג שוכרים מגשר גירושין או מגשרת גירושין אחד/אחת לשניהם ויחד עם מגשרי הגירושין בני הזוג מגיעים להסכמות בכל הקשור לחייהם לאחר הגירושין. הסכמות ב 4 נושאים מרכזיים: מה שהיה בעבר נקרא משמורת הילדים והיום נקרא "זמני שהות" של כל הורה עם הילדים. חלוקת הרכוש בין בני הזוג, מזונות הילדים והסדרת הגט.

ההסכמות שיגיעו אליהם בני הזוג בעזרת המגשר או המגשרת בתהליך גישור הגירושין יועלו על הכתב ויהוו את מה שנקרא בשפה המשפטית הסכם הגירושים של בני הזוג. אנו מעדיפים לקרוא להסכם הגירושים "הסכם לשותפות חדשה". לאחר ההגעה להסכם גירושים בני הזוג יפנו לקבל תוקף של פסק דין בבית המשפט לעניני משפחה או בית הדין הרבני הקרוב לביתם . חשוב להדגיש שמגשרי הגירושין אינם מחליטים דבר בשביל בני הזוג והם אינם מתפקדים כשופטים או בוררים. כל תהליך גישור הגירושין הוא סודי, חסוי וולנטרי כך שכל אחד מבני הזוג יכול להפסיקו בכל שלב.

אנו במרכז למשפט וגישור גירושין ממליצים לבני הזוג לא לוותר על ניסיון להגיע להסכם לשותפות חדשה (הסכם גירושין) בדרך גישור הגירושין לפני ההחלטה לפנות לבית המשפט. הסיבה לכך היא שהליכי גירושין בבתי המשפט מתאפיינים בכך שהם ארוכים, יקרים ופוגעניים לבני הזוג ובעיקר לילדים.

על מנת ללמוד טוב יותר על תהליך גישור הגירושין אנו במרכז למשפט וגישור גירושין מנגישים בחינם את הספר "פשוט להתגרש נכון" שנכתב ע"י רם שפינר מייסד המרכז למשפט וגישור גירושין ביחד עם הילה הבר מגשרת גירושין ועורך דין ומגשר אורי דון יחייא. על מנת לקבל את הספר בחינם לחצו כאן.

הספר פשוט להתגרש נכון בחינם
רם שפינר מגשר גירושין כותב הספר "פשוט להתגרש נכון" ומייסד המרכז למשפט וגישור גירושין ביחד עם הילה הבר מגשרת גירושין ועורך דין ומגשר אורי דון יחייא

שיקום הזוגיות בתהליך גישור גירושין

כשבני זוג מגיעים לתהליך גישור גירושין מגשרי הגירושין יבחנו ביחד איתם האם יש סיכוי לשיקום הזוגיות. אם מגשר הגירושין או מגשרת הגירושין יתרשמו שיש סיכוי לשיקום הזוגיות הם ישקפו זאת לבני הזוג וימליצו להם להפסיק את הגישור ולתת הזדמנות נוספת ואמיתית לשיקום הזוגיות שלהם. אנו במרכז למשפט וגישור גירושין נותנים מענה לזוגות שקיים סיכוי לשיקום הזוגיות שלהם בכך שאנו מציעים אימון ממוקד לשיקום הזוגיות. מדובר באימון של 12 מפגשים המועבר על ידי המאמן רם שפינר. אימון שלאחריו בני הזוג יחליטו בצורה שתהיה יותר ברורה להם האם הם רוצים להגיע לשלום בית או להתגרש. ישנה אפשרות נוספת הנקראת הסכם לשלום בית ולחלופין גירושין.

הוא לא מבין אותי. היא לא יודעת להעריך. הוא חושב רק על עצמו. כל מה שאני עושה זה לא מספיק לה. הוא מגיע הבייתה ולא מנתק את הטלפון. היא כל הזמן מתלוננת שהיא עושה הכל!. הוא כל הזמן מעביר עלי ביקורת. מכל דבר קטן היא עושה סיפור גדול. הוא מדבר אליי ממש לא יפה. היא כל הזמן מעבירה עלי ביקורת! אלו רק חלק מהדברים שאנו מתמודדים איתם במהלך אימונים לשיקום הזוגיות. ככל שמטפלים בתחושות אלו מוקדם כך הסיכוי לשיקום הזוגיות גדול יותר. ככל שדוחים את העניין הפערים גדלים ויהיה קשה יותר לשקם את הזוגיות. אנו מציעים מסלול ממוקד ותחום בזמן: 12 מפגשים שלאחריהם בני הזוג מחליטים האם להישאר יחד או להתחיל איתנו בתהליך של גישור גירושין. רוצים לתת עוד צ'אנס לשקם את הזוגיות לפני ההחלטה אם להתגרש או להישאר – דברו איתנו!

הורות זו אחריות בין אם ההורים גרושים או נשואים.

כאמור, אנו במרכז למשפט וגישור גירושין מעדיפים לקרוא להסכם הגירושים הסכם לשותפות חדשה בגלל שאנו מאמינים שבני הזוג גם לאחר הגירושין ממשיכים להיות שותפים כשיש להם ילדים. השותפות מתבטאת בכך שהם שותפים לגידול ילדיהם המשותפים ותמיד יצטרכו לדאוג לרווחתם מאחר והורות תמיד תשאר אחריות בין אם ההורים מגדלים את הילדים ביחד או לחוד.

כל הורה שמתגרש חייב להבין שטובת ילדיו הוא שהם יחוו את שני ההורים עד כמה שניתן בצורה שווה. בכל מקרה אם הדבר אינו מתאפשר כתוצאה מאילוצים כאלו או אחרים תמיד יש לשדר לילדים שלמרות הפרידה והגירושין ההורים מכבדים אחד את השני. כל האמור לעיל מתייחס לכך שמדובר בהורים נורמטיבים שאינם אלימים כלפי ילדיהם בשום צורה. כל הורה חייב להיות ישר עם עצמו ולבחון בהתנהגותו האם הוא משתף את כעסו על ההורה השני עם הילדים ולא רק במילים אלא גם בתגובות שאינן ורבליות המשדרות זאת. יודגש שזו האחריות המלאה של כל הורה שמתגרש שהילדים ירגישו שהם יכולים לבטא את אהבתם לשני ההורים ללא חשש שביטוי האהבה להורה השני יגרום לרגשות אשם אצלהם.

גישור גירושין ושיקום זוגיות ליד הבית

למרכז למשפט וגישור גירושין יש 3 מיקומים מרכזיים: יהוד, תל אביב וגבעת שמואל והוא מאפשר לזוגות מכל רחבי הארץ להגיע אליו.

חברי המרכז למשפט וגישור גירושין כוללים את רם שפינר מאמן ומגשר גירושין, הילה הבר מגשרת גירושין ואורי דון יחייא עורך דין ומגשר גירושין. כל חברי המרכז גרושים בעצמם והורים לילדים כך שאנו מבינים לעומק ומנסיון אישי את הטלטלה הנפשית העוברת על בני הזוג בתהליך הגירושין. ניסיון זה מאפשר לנו להכיל את בני הזוג ולעזור להם בקלות יותר להגיע להסכמות.

המרכז למשפט וגישור גירושין נותן מענה של 360 מעלות לזוגות שהחליטו להתגרש. המענה כולל: גישור גירושין, ייצוג משפטי, ייעוץ משפטי, אימון למתגרשים, אימון אישי, הסכם שלום בית ולחילופין גירושים, אימון להורים מנוכרים ועוד.

פוסטים אחרונים

גישור גירושין ביבנה

ההחלטה להתגרש אף פעם לא קלה לבני זוג. הסיבה לכך היא שתהליכי גירושין מלווים בחששות רבים וחוסר וודאות. תקופת הזמן שבין ההחלטה להתגרש (של אחד

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן