עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

אימון אישי לשיקום הזוגיות

בדרך כלל כשבני זוג נקלעים למשברים בחיי הנישואין שלהם הם פונים לטיפול זוגי או אימון זוגי על מנת לנסות ולשקם את הנישואין והזוגיות שלהם.

זהו מהלך חכם ונכון לעשות. לפרק זוגיות בגלל משבר בלי לנסות לפתור אותו, משמעותו להרים ידיים מהר מידי. לפעמים משברים, אם מנוהלים נכון גורמים לבני הזוג לצמוח מהם יחד כמשפחה. לא סתם נולד המשפט "כל משבר הוא גם הזדמנות". הכל תלוי בפרספקטיבה על המשבר והגישה של בני הזוג בהתמודדות איתו.

משבר זו הזדמנות לקבוע כללי משחק חדשים לחיים המשותפים ולהציף את הרצונות והפחדים שבני הזוג דחו מלעשות זאת לאורך השנים מסיבות שונות.

חשוב לזכור. גם זוגות שחיים עשרות שנים ביחד חוו משברים לאורך השנים אך ידעו להתמודד איתם ולהמשיך הלאה. עוד חשוב לנו  לדייק: אנחנו לא אומרים שגירושין ופרידה הם אף פעם לא אופציה – זו לא הכוונה.  אך יחד עם זאת אנחנו חושבים שהבחירה באופציית הגירושין צריכה להגיע רק לאחר שבני הזוג ניסו בצורה רצינית לשקם את הזוגיות שלהם.

אימון אישי לשיקום הזוגיות – איך זה יכול להצליח?

כשבני זוג נקלעים לקשיים בזוגיות שלהם או חווים משבר האידאל הוא שהם יגיעו לטיפול זוגי או אימון לשיקום הזוגיות יחד. אך מה אם אותם מקרים שאחד מבני הזוג לא רוצה להגיע לכזה טיפול האם אפשר לנסות לשקם את הזוגיות בצורה כזו?

אז התשובה היא בהחלט כן. גישת האימון בכלל וגישת האימון לשיקום הזוגיות בפרט היא גישה שאומרת: שלנו כיחידים יש את הכח לשנות את המציאות שלנו. אם אנחנו רוצים שינוי אנחנו לא תלויים באף גורם אחר. השינוי מגיע מתוכנו ובלא מעט מקרים הוא גורם לאנשים הסובבים אותנו להשתנות.

ישנם מקרים שלאחר שבן או בת הזוג שסירבו להגיע לאימון לשיקום הזוגיות רואים את השינוי שעובר בן או בת זוגם הם משנים את דעתם ומסכימים להגיע גם הם לאימון. זו הסיבה שאם ברצונכם לשקם את הזוגיות שלכם ואתם נתקלים בסירוב מהצד השני אין זה אומר שאינכם יכולים לעשות דבר.

להיפך, היו אתם המובילים והתחילו בתהליך אישי שיכול מאד לעזור בשיקום הזוגיות שלכם גם אם בן או בת הזוג שלכם מסרב להגיע.

מדוע חשוב לעבור אימון אישי לשיקום הזוגיות כשבן/בת הזוג לא רוצים להגיע אליו גם אם הוא לא צולח?

האם יש ערבות ב 100 אחוז שתהליך של אימון אישי לשיקום הזוגיות יצליח? כמובן שאין לכך ערבות בדיוק כמו שאין ערבות לכך שאימון זוגי לשיקום הזוגיות יצליח, אך יחד עם זאת התהליך חשוב גם אם הוא לא צולח מאחר ואז תדעו שבאמת עשיתם ככל שיכולתם להציל את הזוגיות. אם אתם מכירים זוגות שנמצאים במצב שבו רק אחד מבני הזוג רוצה לפנות לטיפול או שיקום הזוגיות ואתם מרגישים שזה תוקע להם את ההתקדמות תשתפו אותם במאמר זה על מנת שידעו שיש להם מה לעשות בעניין ואולי כך תעזרו להם לשקם את הזוגיות שלהם.

אם יש לכם שאלות בנושא אימון אישי לשיקום הזוגיות או אימון זוגי לשיקום הזוגיות אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לשתף מהידע שלנו.

המרכז לאימון גישור גירושין ומשפט הוקם ע"י המגשר והמאמן רם שפינר כותב הספר "פשוט להתגרש נכון"

פוסטים אחרונים

הזמן הנכון לגירושין

אף פעם אין טיימינג טוב להודיע לצד השני על הרצון לפרק את הזוגיות…עם זאת, כדי להביא את הצד השני לשאוף לסיים את הקשר בצורה הטובה

קרא עוד »

אימון אישי למתגרשים

חשיבות תהליך האימון האישי בתהליך הגירושין תקופת הגירושים היא בין התקופות הקשות ביותר שחווה נפש האדם. באופן טבעי זו תקופה שמלווה בהרבה מאד חששות, אי

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן