רם שפינר מאמן ומגשר גירושין, עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר מגשרת גירושין

איך להתגרש ולדאוג לילדים

ההחלטה להתגרש אף פעם לא קלה וברוב המקרים מלווה באופן טבעי בחששות גדולים.

הסיבה לכך היא שיש נושאים רבים שבני הזוג העתידים להתגרש צריכים להסדיר ביניהם: נושאים כמו זמני השהות של כל הורה עם הילדים, חלוקת הרכוש והאם יש צורך בהעברת סכומי כסף מהורה אחד להורה השני. זוהי תקופה שמלווה בסערת רגשות ובלא מעט מקרים בני הזוג חווים תחושות של פחד, כישלון, אכזבה, ירידה בהערכה עצמית ולפעמים רצון לנקמה.

בתקופה זו בני הזוג מתייעצים רבות עם הסביבה הקרובה להם ולפעמים מקבלים עצות שמבלבלות אותם.

איך יודעים ממי לקבל עצות כשמתגרשים?

"לעולם אל תיקח עצה מזה שלא חייב לחיות עם התוצאות של העצה. את המשפט הזה אמר מארק קיובן המיליארדר היהודי" והסביר – לתת עצות זה הדבר הכי קל בעולם : תשנה, תוריד, תגביה, תוסיף – אינספור עצות. אבל אם אתה נחוש להצליח קח עצות רק ממי שכבר יישם אותן בעצמו.

זהו משפט שאנו ממליצים לאמץ לחיים ובפרט לתהליכי גירושים. בתקופה בין ההחלטה להתגרש ועד גיבוש ההסכם לשותפות חדשה (הסכם גירושין בשפתו המשפטית) יקבלו בני הזוג עצות רבות מאנשים שלא יצטרכו לחיות עם ההחלטה שלהם או כאלו שלא יישמו אותם בעבר. עצות כמו, תוותרו, תתבעו, אל תהיו פראיירים, אתם מסתכנים, אתם עושים טעות, תיזהרו, תגרמו לה/לו להצטער על מה שעשו לכם ועוד.

אם אתם רוצים לדעת איך הכי נכון לכם להתגרש תשאלו את האנשים שצריכים לחיות עם ההחלטה שלכם. כשמדובר בתהליכי גירושין בתוצאות ההחלטה שלכם שיבוטאו בהסכם הגירושין יצטרכו לחיות הילדים שלכם ואתם. לא אף אחד אחר!

מאחר ואת הילדים שלכם לא נכון לשאול שאלות מסוג זה ואסור לערב אותם בתהליכי הגירושין נסו להעריך איזה תהליך ייטיב עימם ומה הם היו רוצים או עונים לכם אם הייתם שואלים אותם:  איך הייתם רוצים שנתגרש? האם הם היו רוצים שההורים שלהם יעשו זאת דרך גישור גירושין או גירושין בהליך משפטי?

תענו בכנות בליבכם את מה שנראה לכם שהילדים היו עונים לכם. לאחר מכן תשאלו את עצמכם באיזה תרחיש הסבירות שהילדים שלכם ואתם תיפגעו יותר כלכלית ורגשית? תשובות לשאלות אלו יקלו עליכם בקבלת ההחלטה איך לפעול.

בנוסף צירפתי לכם סרטון שמסביר איך להודיע לילדים בצורה שתפגע בהם הכי פחות על ההחלטה להתגרש. הסרטון מכוון לילדים שהם בגיל שכבר אפשר לתקשר איתם.

להתגרש מבלי לשכוח את הילדים

בתהליך מחשבתי זה ההורים שהחליטו להתגרש, נותנים מקום ומחשבה לילדים שהולכים להיות מושפעים מאד מהגירושין, שלא הם החליטו עליהם וברוב המקרים גם לא רצו בהם.

במקרים רבים התשובה שיקבלו בני הזוג לשאלות אלו היא בחירה להתגרש בתהליך של גישור גירושין ולא בהליך גירושין משפטי. לאחר בחירה זו, השלב הבא יהיה לבחור את אנשי המקצוע שיובילו אותם להסכם לשותפות חדשה (הסכם גירושין) שייטיב עימם שעליהם תוכלו ללמוד במאמרים הנמצאים בבלוג שלנו.

אם אתם רוצים לדעת איך מתנהל הליך גישור גירושין אתם מוזמנים ללחוץ כאן ולהבין לעומק.

__________________________________________________________________

כותב המאמר הוא רם שפינר, מגשר גירושין, בעל תואר במנהל עסקים, יזם ומאמן אישי. רם הוא גם כותב הספר "פשוט להתגרש נכון" ובעל הבלוג המצליח www.divorce-nice.com בו משותפים בחינם עשרות סרטוני וידאו עם מידע חשוב לזוגות שהחליטו להתגרש. בסרטונים אנו משתפים מהידע שלנו איך להתגרש בטוב ובמינימום פגיעה נפשית וכלכלית.

פוסטים אחרונים

הזמן הנכון לגירושין

אף פעם אין טיימינג טוב להודיע לצד השני על הרצון לפרק את הזוגיות…עם זאת, כדי להביא את הצד השני לשאוף לסיים את הקשר בצורה הטובה

קרא עוד »

אימון אישי למתגרשים

חשיבות תהליך האימון האישי בתהליך הגירושין תקופת הגירושים היא בין התקופות הקשות ביותר שחווה נפש האדם. באופן טבעי זו תקופה שמלווה בהרבה מאד חששות, אי

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן