רם שפינר מאמן ומגשר גירושין, עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר מגשרת גירושין

ניהול סיכונים בתהליכי גירושין

כמו הרבה דברים בחיים גם תהליכי גירושין הם תהליך של ניהול סיכונים. כמובן שיש זוגות שלא מגיעים לכך ויודעים מההתחלה לפנות לתהליך של גישור גירושין ולמצוא הסכמות ביניהם. לא על זוגות אלו אני מדבר. אני מדבר על אותם זוגות שמחליטים להתגרש ונגררים להליכי גירושין משפטיים בהם הם מיוצגים ע"י עורכי דין לענייני משפחה.

העניין הוא שבתהליכי גירושין משפטיים הרבה פעמים זוגות שמתגרשים לא מכניסים לניהול הסיכונים שלהם את הרכיב הנוסף והחשוב הנלווה לתהליכי גירושין. יש האומרים: "אין לי מה להפסיד שווה לי ללכת על הליך משפטי מאחר ואם לא אצליח לפחות אדע שניסיתי להוציא את המקסימום מהצד השני". או "במילא כבר הוצאתי את הכסף על עורך דין אז למה שלא אנסה להוציא את המקסימום?"

הסכנות שאינן פיננסיות בתהליכי גירושין.

לא מעט זוגות לא מבינים שלתהליך גירושין יש השפעות רבות על חיי המשפחה כולה ובמיוחד על הילדים שנים קדימה. ככל שתהליך הגירושין יהיה ארוך יותר ומשפטי יותר כך בני הזוג והילדים יפגעו ממנו יותר. הפגיעות הם פגיעות רגשיות ונפשיות לכם אך בעיקר לילדים שלכם. אלו פגיעות שאין להם תמחור בכסף. זוהי פגיעה על כספית. אם הייתי אומר לכם שיש לכם 2 אפשרויות:

  1. ללכת על הליך משפטי שיש סיכוי שתקבלו בו עוד 100,000 ש"ח אך בריאות נפשם שלכם ושל ילדכם בסבירות גבוה תיפגע.
  2. להימנע מהליך משפטי שיש סיכוי שבו תקבלו 100,000 ש"ח אך בטוח שתרוויחו את בריאות נפשם של ילדכם.

באיזה אפשרות הייתם בוחרים?

בני הזוג חייבים להבין שגם אם הם נגררו להליך גירושין משפטי שווה להם לא להפסיק לנסות למצוא דרך להגיע להסכמות ולא להגיע להכרעה בבית המשפט.

זאת מכמה סיבות:

מדוע נכון להגיע להסכמות בגירושין ולא להכרעה בבית המשפט

  1. אף אחד לא יכול לדעת בוודאות מה תהיה ההכרעה בבית המשפט. כל הכרעה של תיק היא תלויית השופט או השופטת הספציפית שיתמנו לתיק.
  2. פסק דין שמונחת לזוגות ע"י בית המשפט אף פעם לא ישקף בצורה מלאה את הרצונות של בני הזוג אם היו מגיעים להסכמות ביניהם.
  3. הליך גירושין משפטי הוא ארוך ומייגע ויכול לקחת שנים רבות. שנים שבני הזוג יכולים היו יכולים לצאת לפרק ב' של חייהם בצורה יותר רגועה.
  4. הליך גירושין משפטי הוא יקר מאד וככל שהוא מתארך יש סיכוי שבני הזוג יידרשו לשלם שכר טירחה נוסף לעורכי הדין, כמו גם אגרות נוספות לבקשות חדשות לבית המשפט.
  5. בתהליך גירושין משפטי כל אחד מבני הזוג נאלץ להטיל רפש על הצד השני (שהוא הורה ילדיו) על מנת לנסות להשיג כמה שיותר בהליך המשפטי.

לא משנה באיזה מצב אתם נמצאים גם אם מדובר בכך שאתם בעיצומו של הליך משפטי זיכרו, הצד השני הוא ההורה של הילדים שלכם. הילדים שלכם הם האוצרות שלכם וזקוקים לשניכם על מנת לגדול בצורה מיטבית. גם אם נגררתם להליך משפטי בלי לשים לב ועכשיו אתם מבינים זאת זה לא ברור מאליו. נכון שזה לא מצב אופטמלי אך עדיין תמיד חפשו להגיע להסכמות בכל שלב! זה גם ישאיר טעם טוב יותר להמשך חייכם.

בהצלחה רבה!

אם יש לכם שאלות בכל הקשור לתהליכי גירושין אל תהססו וצרו קשר.

פוסטים אחרונים

איך להתגרש בחוכמה

אל תתגרשו בלי לקרוא את המאמר הזה! גירושין במשפחה הוא אירוע מטלטל. זהו מצב שכל אחד מבני הזוג נמצא במצב רגשי מורכב המלווה בחוסר וודאות

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן