עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

בוחן מציאות משפטית בגישור גירושין

מהו בוחן מציאות משפטית בתהליכי גישור גירושין ומתי משתמשים בו

בני זוג אשר נמצאים בתהליך של גישור גירושין נחשפים ללא מעט מושגים חדשים שהם לא הכירו עד להחלטתם להתגרש. אחד ממושגים אלו הוא המושג "בוחן מציאות משפטית" . כבר בהתחלה חשוב לציין שלא בכל תהליך של גישור גירושין מתבצע בוחן מציאות משפטית והמגשר או המגשרת בתהליך מחליטים אם נכון להשתמש בכלי זה בגישור. המצב בו המגשרים יכולים להשתמש בכלי בוחן המציאות המשפטית הוא כשבני הזוג המגיעים לגישור אינם מגיעים להסכמות בנושא מסויים או בכמה נושאים במהלכו.

הנושאים יכולים להיות קשורים לכל אחד מהמרכיבים שהסכם הגירושים (הסכם לשותפות חדשה) כולל: זמני השהות של כל הורה על הילד, מזונות הילדים או חלוקת הרכוש. במקרים כאלו יכול להציע המגשר להשתמש בכלי "בוחן מציאות משפטית" על הנושא שבמחלוקת. משמעות בוחן המציאות המשפטית היא לנסות להעריך מה סביר שהיה קורה אם אותה סוגיה שבמחלוקת הייתה נידונה בבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

אז כמובן שאי אפשר לדעת בוודאות מה הייתה הפסיקה באותו נושא מאחר וכל נושא שנידון הוא תלוי שופט והנסיבות המיוחדות שלו אך כן ניתן לקבל איזה שהם קווים כללים ומנעד של החלטות שאולי אם יועלו בפני בני הזוג הם יעזרו להם להגיע להסכמות.

מגשר הגירושין/מגשרת הגירושין גם יכולים להציע לבני הזוג לקבל ייעוץ משפטי מחוץ לתהליך הגישור לפני שהם מקבלים החלטה אם הם יזהו שאחד מבני הזוג או שניהם אינם בטוחים ב 100 אחוז בקבלת החלטתם.

לטעמינו חשוב לומר מראש לעורך הדין או עורכת הדין לענייני משפחה שהם אינם באים למטרת ייצוג אלא רק לקבל חוות דעת. חשוב להדגיש בפניהם שגם אם העניינים לא יסתדרו בגישור אותו מייעץ או מייעצת משפטית לא ייצגו אותם על מנת לקבל חוות דעת נקייה מאינטרסים אישיים.

בסרטון למטה רם שפינר מדבר על הנושא החשוב הזה שלפעמים עולה בתהליכי גישור גירושין.

מאחלים לכם הרבה בהצלחה.

לכל שאלה בנושא גישור גירושין ומשפט או אימון לשיקום הזוגיות מוזמנים לפנות אלינו ונשמח להנגיש שיחת טלפון ייעוץ ראשונית ללא עלות.

כל חברי המרכז לאימון זוגי, גישור גירושין ומשפט הינם הורים גרושים בעצמם עם ניסיון חיים ארוך שנים כגרושים והורים לילדים.

פוסטים אחרונים

להתגרש מבלי לפגוע בילדים

גירושין עם ילדים גירושין הם תהליך קשה ורגשי, במיוחד כאשר מעורבים ילדים. חשוב לקחת בחשבון את טובת הילדים בעת גירושין. משמעות הדבר היא התנהלות מתורבתת

קרא עוד »

להתגרש חכם ובמהירות

להתגרש בצורה חכמה גירושין הם אף פעם לא תהליך קל ולהחלטות שתקבלו במהלך תהליך הגירושין יכולות להיות השפעה מתמשכת על הכספים, הרווחה הנפשית ורווחת ילדיכם.

קרא עוד »

הדרך להתגרש נכון

פשוט להתגרש בטוב גירושין הם לרוב תהליך קשה שעלול לגבות מחיר כלכלי ורגשי משני הצדדים המעורבים. עם זאת, בעזרת גישור גירושין והסכם גירושין מקיף ניתן

קרא עוד »

להתגרש בחוכמה

להתגרש בלי לפגוע בטובת הילדים גירושין הם החלטה שקשה לקבל, וכשההחלטה להתגרש כבר מתקבלת יכול להיות קשה עוד יותר לדאוג לכך שתהליך הגירושין יעשה בצורה

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן