עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

מחירון גירושים – גישור גירושין ומשפט

עלות גירושין בישראל

כשאחוזי הגירושים מרקיעים שחקים אין פלא שהשאלה כמה עולה להתגרש עולה לא פעם. האמת שהתשובה לשאלה הזאת היא מורכבת ואין לה תשובה אחת. הסיבה לכך היא שעלות תהליך הגירושין יקבע על פי הדרך שיבחרו בני הזוג להתגרש.

מחיר גירושין בתהליך של גישור גירושין

אם בני הזוג יבחרו לנהל את תהליך הגירושין שלהם בגישור גירושין ולא בהליך גירושין משפטי העלויות יהיו יחסית זניחות וינועו בין 10,000 ל 15,000 ש"ח. העלות הזאת תהיה מורכבת מפגישות גישור והכנת הסכם הגירושין או כפי שאנחנו יותר אוהבים לקרוא לו "הסכם לשותפות חדשה". כמות פגישות הגישור יהיו תלויות בכמות חילוקי הדעות בין בני הזוג והמהירות שבהם הם יגיעו להסכמות בהובלת המגשר. להזכיר שהמגשר אינו קובע למגושרים מה צריך להיות בהסכם הגירושין אלא עוזר לבני הזוג ע"י טכניקות גישוריות להבין מה הכי חשוב להם, על מה הם יכולים לוותר ועל מה לא. הפגישות של המגשר גירושין או מגשרת הגירושין עם בני הזוג יתבצעו ביחד ועם כל אחד מבני הזוג בנפרד. אנו מעדיפים לקרוא לתהליך גישור הגירושין "גישור לשותפות חדשה". בעינינו כשמדובר בבני זוג עם ילדים, ההורים ממשיכים להיות שותפים בחייהם על גידול ילדיהם. השותפות מתקיימת בצורה חדשה ולא כמו שהיו רגילים אליה.

מחיר גירושים משפטיים

כשמדובר בתהליך גירושין משפטיים המחיר שבני הזוג ישלמו על מנת להתגרש נראה אחרת לגמרי. העלות הממוצעת היא סביב 50,000 ש"ח לכל צד כלומר 100,000 ש"ח לשני הצדדים. המחירים האלו יכולים להשתנות בצורה דרמטית אם מדובר במשרדי עורכי דין ממותגים והעלויות יכולות לטפס ל 150,000 ש"ח לכל צד ולפעמים גם יותר. כמובן שיש גם בשוליים עורכי דין שגובים פחות ממחירים אלו אבל הם ממש בשוליים. תיק הגירושין מורכב מ 4 תיקים שכל אחד מהם דורש תביעה בפני עצמה. התיקים הם: תיקי זמני שהות (לשעבר תיק משמורת) תיק רכוש, תיק מזונות והסדרת הגט. המשרדים הממוצעים יתמחרו כל תת תיק שכזה ב 15,000 עד 20,000 ש"ח בעוד שהממותגים ב 50,000 ש"ח ויותר.

מחיר הגירושין המשפטיים הבלתי מתומחר

ישנו עוד מחיר לגירושין משפטיים שלא תמיד בני הזוג לוקחים אותו בחשבון בגלל האמוציות שהתהליך מביא עימו. אלו לא מחירים כלכליים אלא מחירים נפשיים. אלו מחירים שחשוב לקחת אותם בחשבון בתמונה הכוללת. כשהליך הגירושין מתבצע בבית המשפט עורכי הדין של שני בני הזוג מעלים על הנייר הכפשות של בני הזוג אחד על השני על מנת לנסות לשכנע את בית המשפט בצדקתם ולהשיג הכי הרבה בשביל הלקוח אן הלקוחה שלהם.

בלא מעט מקרים ההכפשות האלו נשארות צרובות בליבם של בני הזוג. ברצונם של חלק מעורכי הדין לעשות את עבודתם נאמנה ללקוח שלהם, לפעמים, בלי לשים לב הם רומסים את כבודה של המשפחה ולא חושבים על איך יראה היום שאחרי הגירושין.

לא רק זאת, הליכים משפטיים בדרך כלל לוקחים שנים! שנים שבני הזוג וילדיהם נמצאים במתח נפשי אשר פוגע בבריאותם והתפתחותם התקינה של הילדים.

מכל הסיבות האלו המלצתינו היא לא לוותר על הליך גישור הגירושין ולעשות הכל שהוא יצליח. כמובן שאין זה אומר שצריך לוותר על מה שחשוב להם אבל זה כן אומר לדעת לבוא לתהליך בגישה שלא כל מה שאתם רוצים תקבלו. חשוב לעשות הפרדה בין חשוב מאד, חשוב ולא חשוב. לתהליך הגישור צריך להגיע בהלך מחשבה כי הצד השני הוא גם ההורה של הילדים שלכם. הורה שהילדים זקוקים גם לו ולכן נדרשת הוגנות על מנת לתת לילדים את התמיכה שהם צריכים במיוחד שההורים שלהם מתגרשים.

אם יש לכם עוד שאלות הקשורות לתהליך הגירושין או מעוניינים בלתת צ'אנס נוסף לזוגיות שלכם לפני הגירושין דברו איתנו ונשמח לעזור!

פוסטים אחרונים

הזמן הנכון לגירושין

אף פעם אין טיימינג טוב להודיע לצד השני על הרצון לפרק את הזוגיות…עם זאת, כדי להביא את הצד השני לשאוף לסיים את הקשר בצורה הטובה

קרא עוד »

אימון אישי למתגרשים

חשיבות תהליך האימון האישי בתהליך הגירושין תקופת הגירושים היא בין התקופות הקשות ביותר שחווה נפש האדם. באופן טבעי זו תקופה שמלווה בהרבה מאד חששות, אי

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן