עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

אימון אישי למתגרשים

חשיבות תהליך האימון האישי בתהליך הגירושין

תקופת הגירושים היא בין התקופות הקשות ביותר שחווה נפש האדם. באופן טבעי זו תקופה שמלווה בהרבה מאד חששות, אי ודאות ופחדים רבים.

אימון אישי מומלץ לכל בן אדם אשר נתקל באתגרים בחייו ומרגיש שהוא צריך תמיכה ודחיפה על מנת להגשים את רצונותיו. נחיצותו של אימון אישי מקבל משנה תוקף כאשר בן אדם נמצא בתקופה לחוצה כגון תקופת הגירושין. הסיבה לכך היא שבתהליך הגירושין נדרשים בני הזוג לקבל החלטות רבות בכל הקשור לנושאים רבים בעתיד חייהם: החלטות לגבי הרכוש, החלטות לגבי זמני השהות עם הילדים, החלטות לגבי המזונות ועוד….

אין זה משנה אם תהליך הגירושין מתנהל בבית המשפט לענייני משפחה/בית הדין הרבני או בתהליך של גישור גירושין עדיין כל אחד מבני הזוג יידרש לקבל החלטות רבות. אם מדובר בגירושין המתנהלים בהליך משפטי לפעמים, עורכי הדין ינסו לתת לבני הזוג עצות שהם לא בהכרח מרגישים איתם ב 100 אחוז בנוח וזה יכול לגרום להם לקבל החלטות פחות טובות במקרה הטוב והרסניות במקרה הגרוע. עצות כמו לחתום על הסכם עם הצד השני שהם אינם מרגישים ב100% בנוח איתו או לעשות פעולת שהם אינם מרגישים בנוח איתם ואינם מבינים לעומק את ההשלכות שלהם. תהליך של אימון אישי לצד הליך משפטי יעזור לכל אחד מבני הזוג שנמצא בתקופה מטלטלת בחייו לקבל את ההחלטות הטובות ביותר בשבילו ולפעול מתוך עוצמה והבנה עצמית.

גם אם הגירושין מתנהלים בתהליך של גישור גירושין עדיין בני הזוג נדרשים לקבל החלטות לגבי סעיפי הסכם הגירושין שלהם (מזונות, רכוש, זמני שהות) לפעמים, בתוך תהליך הגישור קשה לבני הזוג להבחין בין עיקר לטפל (בגלל סערת הרגשות וחוסר הוודאות שהם נמצאים בו) והם יכולים לפספס הזדמנויות להגיע להסכם גירושין בזמן סביר. חשוב לזכור: תהליך גירושין הינו מורכב (מאד) רגשית לבני הזוג ולכן תהליך גישורי מהר מאד יכול להידרדר להליך גירושין משפטי מיותר, ארוך, יקר ופוגעני להורים ולילדים.

בתהליך האימון האישי למתגרשים המאמן ביחד עם המתאמן/ת יעזור להם לקבל את ההחלטות הטובות ביותר בשביליהם. המאמן יעזור למתאמן/ת להבין באמת מה חשוב להם להשיג בתהליך הגירושים, יפתח להם זוויות מחשבה נוספות ויאתגר את מחשבתם.

איך לבחור מאמן אישי בתהליך הגירושין

הדבר הראשון שהכי חשוב הוא שיהיה חיבור בין המתאמן למאמן. החיבור צריך להיות ברמה האנרגטית ואינטואיטיבית. הדבר השני הוא ניסיון החיים האישי של המאמן ועדיף שיהיה אחד כזה שעבר גירושין ומבין איך הדברים עובדים ומתמחה באימון למתגרשים. אם יש לכם ילדים עדיף לבחור מאמן אישי שיש לו ילדים בעצמו ועבר את תהליך הגירושין איתם. אין כמו ניסיון אישי על מנת להבין את המתאמן ולעזור לו להבין דברים בשילוב טכניקות האימון האישי.

אם יש לכם עוד שאלות בנושא האימון האישי למתגרשים אתם מוזמנים לפנות אלינו.

פוסטים אחרונים

להתגרש מבלי לפגוע בילדים

גירושין עם ילדים גירושין הם תהליך קשה ורגשי, במיוחד כאשר מעורבים ילדים. חשוב לקחת בחשבון את טובת הילדים בעת גירושין. משמעות הדבר היא התנהלות מתורבתת

קרא עוד »

להתגרש חכם ובמהירות

להתגרש בצורה חכמה גירושין הם אף פעם לא תהליך קל ולהחלטות שתקבלו במהלך תהליך הגירושין יכולות להיות השפעה מתמשכת על הכספים, הרווחה הנפשית ורווחת ילדיכם.

קרא עוד »

הדרך להתגרש נכון

פשוט להתגרש בטוב גירושין הם לרוב תהליך קשה שעלול לגבות מחיר כלכלי ורגשי משני הצדדים המעורבים. עם זאת, בעזרת גישור גירושין והסכם גירושין מקיף ניתן

קרא עוד »

להתגרש בחוכמה

להתגרש בלי לפגוע בטובת הילדים גירושין הם החלטה שקשה לקבל, וכשההחלטה להתגרש כבר מתקבלת יכול להיות קשה עוד יותר לדאוג לכך שתהליך הגירושין יעשה בצורה

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן