עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

דילמת הגירושין – להתגרש או לא להתגרש?

היום זה כבר ברור: אם בני זוג מתחילים תהליך גירושין בדרך משפטית אז העלות שלהם לתהליך תהיה סביב 100,000 ש"ח לכל צד במקרה הטוב. אם בני הזוג יצליחו לתקשר ביניהם ולהגיע להסכמות דרך תהליך של גישור גירושין אז העלות הכוללת לשני הצדדים תהיה סביב ה 15,000 ש"ח. המספרים בלבד מספרים על הבדלים גדולים מאד אך זהו אינו החלק המשמעותי ביותר. היתרון המשמעותי בתהליך של גישור גירושין על הליך משפטי הוא צמצום הפגיעה הנפשית לעצמכם ובעיקר לילדכם.

המציאות מגלה שללא מעט מבני הזוג הנמצאים בתהליכי פרידה סערת הרגשות הפנימית שקיימת בהם מקשה עליהם להגיע להסכמות והם נגררים לתהליך גירושין משפטי ארוך, יקר ופוגעני להם ולילדיהם.

מאידך, יש בני זוג שמבינים שהם לא יצליחו להגיע להסכמות עם הצד השני אך העלות הגבוה של תהליך גירושין משפטי גורמת להם לעמוד במקום ולא לעשות דבר. כלומר, בני הזוג מחליטים להמשיך לחיות ביחד למרות התחושה הלא טובה. יש הטוענים שאם יש ילדים בתמונה עדיף לבני הזוג לא להתגרש למרות שלא טוב להם יחד על מנת לא לפגוע בילדים. מאידך, יש כאלו הטוענים שהחיים קצרים ואם לא טוב לבני הזוג למרות הפחדים והקושי הכלכלי הם צריכים להתגרש בכל מקרה.

האם יש תשובה אחת נכונה לדילמת הגירושין?

לדעתינו לא.

לכל אחד ואחת יש את הגישה שלו לחיים שבה הוא מאמין ובה הוא צריך לפעול.

מה כן חשוב לעשות:

  1. להבין את המשמעות האמיתית של כל החלטה.
  2. לערוך רשימה של הפסד ורווח של כל תהליך: להישאר/להיפרד
  3. להתאים את ההחלטה לתפיסה והערכים שלכם לגבי החיים.
  4. אם מתקשים לקבל החלטה לבד לקבוע פגישה עם מאמן אישי שמתמחה בתהליכי גירושין שיעזור לכם לשקף לעצמכם את האמת שלכם.
  5. לפעול לפי האמת שלכם.
  6. ללמוד לתקשר נכון את ההחלטה שלכם עם הצד השני.

אנו מזמינים אתכם לקבל עוד תובנות לכל מה שקשור לתהליכי גירושין בישראל דרך הספר החינמי שכתבנו "פשוט להתגרש נכון" ומשם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר לכם.

אם אתם רוצים לקבל את הספר בחינם לחצו כאן.

בהצלחה!

פוסטים אחרונים

להתגרש מבלי לפגוע בילדים

גירושין עם ילדים גירושין הם תהליך קשה ורגשי, במיוחד כאשר מעורבים ילדים. חשוב לקחת בחשבון את טובת הילדים בעת גירושין. משמעות הדבר היא התנהלות מתורבתת

קרא עוד »

להתגרש חכם ובמהירות

להתגרש בצורה חכמה גירושין הם אף פעם לא תהליך קל ולהחלטות שתקבלו במהלך תהליך הגירושין יכולות להיות השפעה מתמשכת על הכספים, הרווחה הנפשית ורווחת ילדיכם.

קרא עוד »

הדרך להתגרש נכון

פשוט להתגרש בטוב גירושין הם לרוב תהליך קשה שעלול לגבות מחיר כלכלי ורגשי משני הצדדים המעורבים. עם זאת, בעזרת גישור גירושין והסכם גירושין מקיף ניתן

קרא עוד »

להתגרש בחוכמה

להתגרש בלי לפגוע בטובת הילדים גירושין הם החלטה שקשה לקבל, וכשההחלטה להתגרש כבר מתקבלת יכול להיות קשה עוד יותר לדאוג לכך שתהליך הגירושין יעשה בצורה

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן