עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

איך להתגרש בזריזות ויעילות

להתגרש בזריזות וביעילות

להתגרש מהר מבלי לפגוע בילדים זה קשה, אבל לא בלתי אפשרי. בשילוב של אומץ, סבלנות וחמלה, אפשר להפוך את התהליך לחלק יותר. הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא שתמיד יש לזכור את הילדים במהלך כל תהליך הגירושין, גיבוש הסכם הגירושין והחיים שאחרי. זיכרו שהילדים לא נשאלו או התחשבו בדעתם האם ההורים צריכים להתגרש והם נאלצים לקבל את עובדת הגירושין שמשפיעה עליהם בצורה רבה כעובדה מוגמרת. לכן יש לחשוב על הילדים בכל התהליך הלא פשוט הזה.

אם אתם נמצאים בתהליכי גירושין או אם יש לכם חברים או משפחה שנמצאים בתהליכי גירושים אנו מפצירים בכם שלאחר קריאת מאמר זה תורידו בחינם את הספר פשוט להתגרש נכון (או תשלחו אותו לזוג שהחליט להיפרד ולהתגרש). הספר עזר למאות זוגות בישראל להתגרש בטוב במינימום נזקים כלכליים ונפשיים לעצמם וילדיהם. את הספר ניתן להוריד בחינם בלחיצה מכאן.   

על מנת להתגרש מהר זוגות צריכים לעשות הכל על מנת להתגרש בתהליך של גישור גירושין ולא הליך משפטי. גישור גירושין היא הדרך היעילה לעבור גירושים מבלי להיגרר להליך גירושין משפטי בבית המשפט. גישור גירושין מוביל לנחיתה רכה עבור כל הצדדים המעורבים. בתהליך זה, זוגות יכולים לקחת אחריות על רגשותיהם ולקבל החלטות ששמות את טובת ילדיהם בראש סדר העדיפויות. זה יכול למנוע משני ההורים ליפול למעגל של שנאה וריבים מונעי אגו שעלולים לפגוע עוד יותר בגדילה ובהתפתחות של ילדיהם.

על ידי בחירה במסלול גישור גירושין שהינו בעלות נמוכה, אך חשוב יותר יכול להתקדם במהירות גדולה זוגות יכולים לסיים בזריזות את התהליך ולהגיע להסכם גירושין מבלי להתפשר על שום היבט של טובת הילד או עלויות. יש לנו זוגות שהיו נשואים כ -20 שנה והגיעו להסכם גירושים בתוך 7 ימים. גישור גירושין מאפשר תוצאה מוצלחת וזריזה שתועיל לכל הצדדים להווה ולעתיד.

הספר פשוט להתגרש נכון במתנה

להתגרש בזריזות וביעילות כדי לצמצם את הפגיעה בילדים

גירושין הם חוויה קשה וסוחטת רגשית, במיוחד כאשר ילדים מעורבים. ניתן למזער את הסבל להורים ולילדים בתהליך של גישור גירושין. תהליך של גישור גירושין, שמוביל להסכם גירושין מהיר מאפשר לזוגות שהחליטו להתגרש לקבל נחיתה רכה מהנישואים ולעבוד יחד כדי להבטיח שרווחת ילדיהם תעמוד בראש סדר העדיפויות.

באמצעות אומץ, הבנה ידע מתאים ובחירת מגשר או מגשרת גירושין, שני הצדדים יכולים להשלים עם פרידתם ולהמשיך בחייהם בצורה בריאה. בעזרת אנשי מקצוע, זוגות יכולים לזרז את תהליך הגירושין תוך שמירה על אגו ממנו. מגשרי גירושין יזכירו לאורך כל התהליך להורים את טובת ילדיהם בכל ההחלטות שיתקבלו בתהליך. מגשרי גירושין נותנים דגש ותשומת לב לרווחת הילדים בתהליך הגירושין והם נמצאים בראש סדר העדיפויות של המגשרים המקצועיים. בצורה שכזו זוגות יכולים לעבור את התקופה המלחיצה הזו בזריזות ובמינימום פגיעה בעצמם ובילדיהם. ככל שזוגות יבינו וישכילו להתגרש בתהליך של גישור גירושין כך הפגיעה תצומצם בכל ההבטים: רגשיים, כלכליים ועתידיים.

אנושיות בתהליך הגירושין

בתהליכי גירושין מעורבים רגשות עזים, כמו עצב, כעס ופחד. תהליך גישור הגירושין נותן מקום לרגשות אלו ואינו מתעלם מהם. בניגוד להליך גירושין משפטי בו השופט פחות קשוב לרגשות אלו מפאת חוסר זמן והרבה תיקים שעליו לנהל בתהליך גישור גירושין המגושרים מקבלים התייחסות ישירה ומכילה. זו עוד אחת מהסיבות שתהליך גישור גירושין מומלץ. שכשבני זוג מקבלים מקום לבטא את הרגשות הללו בתהליך הם יותר פתוחים להגיע להסכמות ופועל יוצא של כך היא פגיעה רגשית מינימלית. בעזרת גישור גירושין, תוכלו להתמקד בצמיחה ושיקום ללא שנאה תוך כדי עבודה לקראת נחיתה רכה לכל המעורבים – במיוחד הילדים. חשוב לזכור שמערכת המשפט איטית וקרה הרבה יותר. עם זאת, על מנת לצלוח את תהליך גישור הגירושין חשוב לזכור שיש לשמור על האגו ולנסות להבין את צרכיו של הצד השני כדי להגיע להסכם גירושין כמה שיותר מהר.

בהצלחה!

פוסטים אחרונים

איך להתגרש

איך להתגרש נכון כאשר זוג מגיע למצב שהוא רוצה להתגרש ולסיים את תקופת הנישואין שלו, חשוב שיתייעץ עם האנשים הנכונים כיצד להתגרש נכון ואיך להתנהל

קרא עוד »

סימנים שצריך להתגרש

מתי הזמן להתגרש קבלת ההחלטה לסיים נישואים ולהתגרש אינה החלטה קלה להגיע אליה. יחד עם זאת זיהוי מתי ההחלטה להתגרש עשויה להיות הצעד ההגיוני היחיד

קרא עוד »

להתגרש

להתגרש נכון בישראל לצערינו ההחלטה להתגרש אף פעם לא קלה. יחד עם זאת על אף שההחלטה קשה היא הופכת למציאות עבור זוגות רבים. זו הסיבה

קרא עוד »

שאלון האם להתגרש

שאלון גירושין 2024 גירושין הם אירוע מטלטל המשנה את חיי המשפחה בצורה דרמטית ומשפיע לא רק על בני הזוג המעורבים אלא גם על ילדיהם. בתוך

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להתגרש

כמה זמן לוקח להתגרש בישראל לא פעם אנחנו נשאלים מפי לקוחותינו את השאלה: כמה זמן לוקח להתגרש בישראל? התשובה לשאלה הזו היא תלוי. ולמה הכוונה?

קרא עוד »

גישור משפחתי

איך להתגרש דרך גישור משפחתי גישור גירושין משפחתי הוא כלי יקר ערך לזוגות המחליטים להתגרש. גישור גירושין הוא הדרך הטובה ביותר לפתרון קונפליקטים ומחלוקות בתהליך

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן