עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

איך להתגרש נכון בשנת 2023

הדרך הנכונה להתגרש בשנת 2023

גם בשנת 2023 לא מעט זוגות עתידים להתגרש. השאלה החשובה ביותר שבני זוג שיחליטו להתגרש בשנת 2023 צריכים לשאול את עצמם היא: מה הדרך שבה נתגרש? כידוע, לבני זוג יש מספר דרכים להתגרש. הדרך הראשונה, המסוכנת והלא מומלצת היא להתגרש דרך הליך גירושין משפטי. חשוב שבני זוג ידעו כבר מתחילת התהליך שבהליך גירושין משפטי בני הזוג ישלמו מאות אלפי שקלים על התהליך כל אחד, אך יותר מזה ההליך ארוך מאד ומייגע . גרוע מכך לתהליך יש מחיר נפשי כבד להורים ולילדים שכנראה ישפיע על כל חייהם. למרבה הצער בסוף התהליך בית המשפט הוא זה שיקבע איך יראו חייהם של בני זוג וילדיהם במקום שבני הזוג יחליטו על כך.

האפשרות השנייה והמומלצת היא להתגרש בתהליך של גישור גירושין. גישור גירושין הוא תהליך שמסייע לזוגות שעוברים גירושין להגיע להסכמה בנושאים כמו חלוקת נכסים, מזונות וזמני שהות עם הילדים. גישור הגירושין נועד לספק מרחב בטוח וניטרלי שבו שני הצדדים יכולים לדון בצרכיהם ובדאגותיהם במאמץ למצוא פתרונות שיועילו לכל המעורבים. תהליך גישור הגירושין הינו גם זול משמעותית מהליך גירושין משפטי ויכול לעלות לשני בני הזוג בין 10,000 ל 15,000 ש"ח.

גישור גירושין יכול להועיל במיוחד כאשר יש חילוקי דעות בין שני הצדדים כיצד לטפל בצורה הטובה ביותר באינטרסים של ילדיהם. זה מאפשר להם להתכנס ולבנות פתרונות שמתחשבים בצרכים שלהם וגם בצרכים של ילדיהם. יתר על כן, גישור גירושין עוזר לבני הזוג להבין את הרגשות ונקודות המבט של הצד השני, גם אם עדיין יש שנאה או טינה. באמצעות תהליך זה, זוגות יכולים ללמוד כיצד להתקדם באהבה וצמיחה גם בעיצומם של זמנים קשים. וחשוב מכל בסוף התהליך בני הזוג הם אלו שיחליטו איך יראו חייהם משנת 2023 וקדימה.

גישור גירושין בשנת 2023

גישור גירושין הוא דרך יעילה לנווט בתהליך הקשה של סיום נישואין. היא עוזרת לזוגות להגיע להסכמות שהן לטובת הילדים, ובמקביל מאפשרת להם להתמודד עם חילוקי דעות ולהגיע להבנות שיעזרו להם להתקדם.

גישור גירושין מחייב את שני הצדדים להיות מוכנים להתפשר ולהניח בצד כל רגשות של שנאה או רצון רע. זה יכול להיות תהליך קשה, שכן הוא כרוך בהתמודדות עם רגשות כמו אהבה, כעס, עצב ואשמה. עם זאת, זו יכולה להיות גם הזדמנות לצמיחה וריפוי אם שני הצדדים מוכנים להקדיש זמן להבין את נקודות המבט של כל אחד מהם ולפעול לקראת פתרונות שיועילו לכל המעורבים.

בבסיסו, גישור גירושין עוסק במציאת הדרך הטובה ביותר קדימה עבור כל הצדדים המעורבים – במיוחד כשילדים מעורבים – כך שכולם יוכלו להמשיך הלאה בחיים עם מינימום הפרעות ופציעות חמורות.

פתרונות של גישור גירושין ב 2023

גישור גירושין הוא תהליך שיכול לעזור לזוגות להגיע להסכמה על הדרך הטובה ביותר לפצל את הנכסים והאחריות שלהם. זה גם יכול לעזור להם לקבל החלטות שהן לטובת הילדים, תוך הימנעות מחילוקי דעות ושנאה.

גישור גירושין מוצלח מחייב את שני הצדדים להיות נכונים לעבוד יחד ולהיות פתוחים לגבי פתרונות אפשריים. זה גם דורש מהם להבין את הצרכים, הרצונות והרגשות של כל בני המשפחה המושפעים מהתהליך. זה יכול להיות קשה במצבים שבהם יש הרבה פגיעה או כעס מעורבים, אבל זה אפשרי עם סבלנות והבנה משני הצדדים. מגשר או מגשרת גירושין מנוסים ומיומנים יעזרו לבני הזוג להצליח בתהליך גישור הגירושין במקום לעבור הליכים בבית המשפט, זוגות יכולים למצוא פתרונות המועילים הדדית לכל המעורבים – כולל ילדיהם – ובמקביל לסייע להם להתקדם בחייהם בצורה חיובית.

על מנת לעזור לזוגות שיחליטו להתגרש בשנת 2023 אנו מנגישים במתנה את המדריך "פשוט להתגרש נכון" שיעזור לזוגות להתגרש בטוב. לקבלת המדריך לחצו כאן.

מאחלים לכם המון בהצלחה

פוסטים אחרונים

הסכם גירושים תוך שבוע

האם אפשרי להתגרש תוך שבוע זה לא סוד שתהליכי גירושים הם מהאירועים הקשים ביותר שבני האדם עוברים בחייהם הן בהבט הנפשי והן בהבט הכלכלי. ישנם

קרא עוד »

הדרך המחתרתית להתגרש

להתגרש מהר בדרך מחתרתית זה לא סוד שרוב תהליכי הגירושין מלווים בלחץ כבד אותו חווים בני הזוג הן ברמה הנפשית והן ברמה הכלכלית. אחת הסיבות

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן