עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

הדרך הסודית להתגרש בשלום

איך להתגרש בשלום

לא מעט בני זוג שעוברים תהליכי גירושין חווים אותם כתהליך קשה ומתסכל. זה ברור, התהליך מורכב ואם הוא לא מנוהל נכון הוא פוגעני לבני הזוג ולילדיהם. השאלה הנשאלת היא האם כל תהליכי הגירושין צריכים להגיע למצב שהם משאירים טראומות אצל בני הזוג וילדיהם. מניסיון, אנחנו יכולים להגיד לכם בצורה חד משמעית שיש דרכים למזער את הנזקים בצורה משמעותית והדרך להתגרש יכולה להיות טובה יותר.

חלק מהזוגות שנחשפו בפעם הראשונה לתהליך של גישור גירושין ראו בדרך הזאת דרך סודית להתגרש משום שמחשבתם הייתה שלהתגרש אפשר רק דרך הליך משפטי . כן, גם היום ב 2023 יש זוגות שחושבים שלהתגרש חייבים דרך בית המשפט או שאם הם לא יעשו כך ויפנו לתהליך של גישור גירושין הם לא יקבלו מה שמגיע להם. האמת היא הפוכה לגמרי!

גישור גירושין זו הדרך שמאפשרת לזוגות להיפרד ולהתגרש בשלום, להגיע להסכם גירושין בדרך של הבנות ביניהם ולהמשיך בחייהם מבלי לגרום כאב או טראומה לילדים המעורבים או לפחות למזער אותם בצורה משמעותית. לעומתם זוגות שבוחרים להתגרש בתהליך גירושין משפטי מגלים שהתהליך ארוך מאד, יקר מאד ופוגעני מאד שבסופו של דבר השופט הוא זה שמחליט בשביל המשפחה איך חייהם העתידיים לאחר הגירושין יראו.

לעומת זאת בתהליך של גישור גירושין בני הזוג מתמקדים בהבנת הרגשות והצרכים זה של זו וזו של זה, במקום להתמקד באגו, שנאה, נקמה או כל הרגשות השליליים שבלא מעט מקרים מתעצמים בתהליכי גירושין. אין ספק שעל מנת להצליח בתהליך גישור הגירושין נדרשת סבלנות משני הצדדים והבנה שאם הם ינהלו את משבר הגירושין במלחמה שני הצדדים ייפגעו וחמור מכך גם הילדים. על מנת לנהל משא ומתן נכון ולהגיע לתוצאה הטובה ביותר עבור כל הנוגעים בדבר הגירושין בני הזוג חייבים להבין שגם אם ינצחו במלחמה (בתהליך גירושין משפטי) הפציעות הנפשיות הנלוות לתהליכי גירושים יכולות להיות קשות ולאורך כל חייהם שלהם ושל ילדיהם.

לנצח בקרב הגירושין אך בכל זאת להפסיד

כשמדובר בגירושין שיש בהם כעס גדול ורצון לנקמה בין שני בני הזוג אפשר להילחם וכביכול לנצח במלחמה ולהשיג יותר בבית המשפט. הבעיה היא שלמרות הניצחון לא מעט פעמים בני הזוג יוצאים מהמלחמה פגועים נפשית וגרוע מכך גם ילדיהם. לכן ,המטרה הסופית היא לא לנצח את הצד השני אלא להגיע להסכמות. אנו מזמינים ומפצירים בשני בני הזוג לקרוא שוב את המשפט: "המטרה בגירושין היא לא לנצח את צד השני אלא להגיע להסכמות" ולהפנים אותו כמה שיותר עמוק

להתגרש בשלום ולמזער את הפגיעה בילדים

אז איך מתגרשים בשלום ולא פוגעים בילדים כשמאד כועסים? את השאלה הזו אנו שומעים לא פעם מזוגות שהחליטו להתגרש. מה היא הדרך הסודית להגיע להסכם גירושין מבלי לפגוע בילדים ובהורים עצמם? האמת שהתשובה לכך בתאוריה פשוטה מאד אך לא תמיד קלה לביצוע.

בני הזוג חייבים להבין שגם אם יש ביניהם חילוקי דעות רבים, שנאה, רצון לנקמה, כעס רב, הדרך הנכונה לנהל את תהליך הגירושין היא לתת צ'אנס ראשוני לתהליך גישור הגירושין בצורה כנה. יחד עם זאת חשוב להדגיש, אם בני זוג מגיעים לתהליך של גישור גירושין רק בשביל לסמן וי ולא באמונה שהם באמת יכולים להגיע להסכמות אז סיכויי ההצלחה שלו יינזקו בצורה משמעותית.

הדרך הסודית להתגרש בשלום היא לגשת לתהליך בסבלנות, בהבנה וברצון לתקשורת מקדמת. כמובן שאין מדובר במשימה פשוטה ולכן מגשר או מגשרת גירושין יעזרו לבני הזוג לתקשר ולהגיע להסכמות ביחד עם רגשות הכעס, טינה ונקמה העשויים לפגוע בתהליך. זיכרו מטרת מגשר או מגשרת הגירושין היא לעזור לכם להגיע להסכם גירושין שיתאים לכם.

על מנת לעזור לזוגות להתגרש בשלום ובטוב כתבנו במרכז לגישור גירושיו ומשפט את המדריך "פשוט להתגרש נכון" ואנחנו נותנים אותו במתנה על מנת שזוגות ידעו איך לפעול בתוך תהליך הגירושין שלהם. על מנת לקבל את המדריך בחינם לחצו כאן.

פוסטים אחרונים

איך להתגרש

איך להתגרש נכון כאשר זוג מגיע למצב שהוא רוצה להתגרש ולסיים את תקופת הנישואין שלו, חשוב שיתייעץ עם האנשים הנכונים כיצד להתגרש נכון ואיך להתנהל

קרא עוד »

סימנים שצריך להתגרש

מתי הזמן להתגרש קבלת ההחלטה לסיים נישואים ולהתגרש אינה החלטה קלה להגיע אליה. יחד עם זאת זיהוי מתי ההחלטה להתגרש עשויה להיות הצעד ההגיוני היחיד

קרא עוד »

להתגרש

להתגרש נכון בישראל לצערינו ההחלטה להתגרש אף פעם לא קלה. יחד עם זאת על אף שההחלטה קשה היא הופכת למציאות עבור זוגות רבים. זו הסיבה

קרא עוד »

שאלון האם להתגרש

שאלון גירושין 2024 גירושין הם אירוע מטלטל המשנה את חיי המשפחה בצורה דרמטית ומשפיע לא רק על בני הזוג המעורבים אלא גם על ילדיהם. בתוך

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להתגרש

כמה זמן לוקח להתגרש בישראל לא פעם אנחנו נשאלים מפי לקוחותינו את השאלה: כמה זמן לוקח להתגרש בישראל? התשובה לשאלה הזו היא תלוי. ולמה הכוונה?

קרא עוד »

גישור משפחתי

איך להתגרש דרך גישור משפחתי גישור גירושין משפחתי הוא כלי יקר ערך לזוגות המחליטים להתגרש. גישור גירושין הוא הדרך הטובה ביותר לפתרון קונפליקטים ומחלוקות בתהליך

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן