עורך דין ומגשר אורי דון יחייא, הילה הבר ורם שפינר מגשרי גירושין

הדרך הסודית להתגרש בשלום

איך להתגרש בשלום

לא מעט אנשים שעוברים תהליכי גירושין חווים אותם כתהליך קשה ומתסכל. זה ברור, התהליך מורכב ואם הוא לא מנוהל נכון הוא פוגעני לבני הזוג ולילדיהם. השאלה הנשאלת היא האם כל תהליכי הגירושין צריכים להגיע למצב שהם משאירים טראומות אצל בני הזוג וילדיהם. מניסיון, אנחנו יכולים להגיד לכם בצורה חד משמעית שיש דרכים למזער את הנזקים בצורה משמעותית והדרך להתגרש יכולה להיות טובה יותר. חלק מהזוגות שנחשפו בפעם הראשונה לתהליך של גישור גירושין ראו בדרך הזאת דרך סודית. כן, גם היום ב 2023 יש זוגות שחושבים שלהתגרש חייבים דרך בית המשפט או שאם הם לא יעשו כך ויפנו לתהליך של גישור גירושין הם לא יקבלו מה שמגיע להם. האמת היא הפוכה לגמרי. גישור גירושין זו דרך שמאפשרת לזוגות להיפרד ולהתגרש בשלום, להגיע להסכם גירושין בדרך של הבנות ביניהם ולהמשיך בחייהם מבלי לגרום כאב או טראומה לילדים המעורבים או לפחות למזער אותם בצורה משמעותית. לעומתם זוגות שבוחרים להתגרש בתהליך משפטי מגלים שהתהליך ארוך מאד, יקר מאד ופוגעני מאד שבסופו של דבר השופט מחליט בשביל המשפחה איך חייהם יראו.

לעומת זאת בתהליך גישור הגירושין בני הזוג מתמקדים בהבנת הרגשות והצרכים זה של זו וזו של זה, במקום להתמקד באגו, שנאה, נקמה או כל רגשות שליליים אחרים. אין ספק שעל מנת להצליח בתהליך גישור הגירושין נדרשת סבלנות משני הצדדים והבנה שאם הם ינהלו את משבר הגירושין במלחמה שני הצדדים ייפגעו וחמור מכך גם הילדים. על מנת לנהל משא ומתן נכון ולהגיע לתוצאה הטובה ביותר עבור כל הנוגעים בדבר הגירושין בני הזוג חייבים להבין שגם אם ינצחו במלחמה (בתהליך גירושין משפטי) הפציעות הנפשיות הנלוות לתהליכי גירושים יכולות להיות קשות ולאורך כל חייהם שלהם ושל ילדיהם.

לנצח בקרב הגירושין אך בכל זאת להפסיד

כשמדובר בגירושין שיש בהם כעס גדול ורצון לנקמה בין שני בני הזוג אפשר להילחם וכביכול לנצח במלחמה ולהשיג יותר בבית המשפט. הבעיה היא שלמרות הניצחון לא מעט פעמים בני הזוג יוצאים מהמלחמה פגועים נפשית וגרוע מכך גם ילדיהם. לכן ,המטרה הסופית היא לא לנצח את הצד השני אלא להגיע להסכמות. אנו מזמינים ומפצירים בשני בני הזוג לקרוא שוב את המשפט: "המטרה בגירושין היא לא לנצח את צד השני אלא להגיע להסכמות" ולהפנים אותו כמה שיותר עמוק

להתגרש בשלום ולמזער את הפגיעה בילדים

אז איך מתגרשים בשלום ולא פוגעים בילדים כשמאד כועסים? את השאלה הזו אנו שומעים לא פעם מזוגות שהחליטו להתגרש. מה היא הדרך הסודית להגיע להסכם גירושין מבלי לפגוע בילדים ובהורים עצמם? האמת שהתשובה לכך בתאוריה פשוטה מאד אך לא תמיד קלה לביצוע.

בני הזוג חייבים להבין שגם אם יש ביניהם חילוקי דעות רבים, שנאה, רצון לנקמה, כעס רב, הדרך הנכונה לנהל את תהליך הגירושין היא לתת צ'אנס ראשוני לתהליך גישור הגירושין בצורה כנה. יחד עם זאת חשוב להדגיש, אם בני זוג מגיעים לתהליך של גישור גירושין רק בשביל לסמן וי ולא באמונה שהם באמת יכולים להגיע להסכמות אז סיכויי ההצלחה שלו יינזקו בצורה משמעותית.

הדרך הסודית להתגרש בשלום היא לגשת לתהליך בסבלנות, בהבנה וברצון לתקשורת מקדמת. כמובן שאין מדובר במשימה פשוטה ולכן מגשר או מגשרת גירושין יעזרו לבני הזוג לתקשר ולהגיע להסכמות ביחד עם רגשות הכעס, טינה ונקמה העשויים לפגוע בתהליך. זיכרו מטרת מגשר או מגשרת הגירושין היא לעזור לכם להגיע להסכם גירושין שיתאים לכם.

על מנת לעזור לזוגות להתגרש בשלום ובטוב כתבנו במרכז לגישור גירושיו ומשפט את המדריך "פשוט להתגרש נכון" ואנחנו נותנים אותו במתנה על מנת שזוגות ידעו איך לפעול בתוך תהליך הגירושין שלהם. על מנת לקבל את המדריך בחינם לחצו כאן.

פוסטים אחרונים

הסכם גירושים תוך שבוע

האם אפשרי להתגרש תוך שבוע זה לא סוד שתהליכי גירושים הם מהאירועים הקשים ביותר שבני האדם עוברים בחייהם הן בהבט הנפשי והן בהבט הכלכלי. ישנם

קרא עוד »

הדרך המחתרתית להתגרש

להתגרש מהר בדרך מחתרתית זה לא סוד שרוב תהליכי הגירושין מלווים בלחץ כבד אותו חווים בני הזוג הן ברמה הנפשית והן ברמה הכלכלית. אחת הסיבות

קרא עוד »

ספר מקיף ופרקטי העונה על שאלות רבות בתהליכי גירושין: איך לשמור על עצמכם ועל ילדכם כלכלית ונפשית? כמה באמת עולה להתגרש? כמה זמן לוקח להתגרש? איך לחשב מזונות? איך להתמודד עם חילוקי דעות? והכי חשוב איך להתגרש נכון!

דילוג לתוכן